Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kenneth Doster
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Smiths Station
Smiths Station Hs
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
Replay
F 6-2 2:28
W. Cruze
Foley
AHSAA Super Section South
Rd 5 Friday
7A 150
02/09
L
Replay
DEC 8-3
C. Williams
Daphne
AHSAA Super Section South
Rd 4 Friday
7A 150
02/09
W
Replay
F 6-1 3:33
J. Freeman
Prattville
AHSAA Super Section South
Rd 2 Friday
7A 150
01/27
L
F 0-0 2:39
C. Williams
Daphne
Hornet Slam 9
4th Wrestleback (32 Man)
150
01/27
W
DEC 5-2
J. Byrd
TR Miller
Hornet Slam 9
Quarters & 3rd WB (32 Man)
150
01/27
W
F 2-0 0:52
T. Burt
Auburn
Hornet Slam 9
2nd Wrestleback (32 Man)
150
01/27
L
F 8-2 5:54
E. Jones
Tallassee
Hornet Slam 9
Round 2 Champ & WB (32 Man)
150
01/27
W
F 6-0 5:40
E. Bravo
Valley
Hornet Slam 9
Round 1 (32 Man)
150
01/19
L
Replay
MD 16-5
L. Lynon
Enterprise HS
2024 AHSAA State Dual Championships
Semifinals (8 Team)
152
01/19
L
Replay
DEC 4-0
T. Rudick
Hewitt-Trussville
2024 AHSAA State Dual Championships
Finals (2 Team)
152
01/19
L
F 2-0 2:34
C. Williams
Daphne
2024 AHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
152
01/13
L
DEC 4-0
G. Jacobus
Columbus
Columbus City Championship_Boys
2nd Wrestleback (8 Man)
150
01/13
W
FOR 0-0
F. FFTHAYES
Central
Columbus City Championship_Boys
Semis & 1st WB (8 Man)
150
01/13
L
F 2-2 3:33
I. Martinez
Hardaway
Columbus City Championship_Boys
Quarterfinals (8 Man)
150
01/06
L
TF 17-2 4:49
L. Lynon
Enterprise
7A Region 2 Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
150
01/06
L
F 13-2 5:29
T. Gaither
Opelika
7A Region 2 Dual Tournament
Round 1 (3 Team)
150
01/06
L
TF 17-2 4:00
L. Lynon
Enterprise
7A Region 2 Dual Tournament
Round 3 (3 Team)
150
12/22
L
F 4-1 1:32
D. Hall
Middleburg
Beast of the Beach
Round 1 (16 Team)
157
12/22
L
F 2-0 1:32
D. Corbin
Collierville
Beast of the Beach
Round 2 (6 Team)
157
12/22
L
F 2-2 1:49
J. Donahoe
Gulf Breeze
Beast of the Beach
Round 3 (6 Team)
157
12/22
L
F 0-5 3:51
T. Manakides
Pell City
Beast of the Beach
Round 1 (6 Team)
157
12/09
L
F 2-2 1:45
W. Pemberton
Troup County
2023 Swede Umbach Invite
Rd 4 Con 3/1
157
12/09
L
F 5-0 1:57
J. Lugo
Beauregard HS
2023 Swede Umbach Invite
Round 2 Champ
157
12/08
L
DEC 4-1
T. RUDICK
Hewitt-Trussville
Quad Smiths Station / Hewitt / Dothan / Central
Round 1
157
12/08
W
F 4-2 2:53
C. Mitchell
Central
Quad Smiths Station / Hewitt / Dothan / Central
Round 1
157
11/22
L
Replay
F 3-2 2:43
J. Moore
Thompson HS
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Quarters & WB (16 Team)
157
11/22
L
Replay
F 8-2 5:10
T. RUDICK
Hewitt-Trussville
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Placement (16 Team)
157
11/21
L
F 12-1 5:36
A. McCoy
Tuscaloosa County
Ricky Miller Memorial Duals
Placement (16 Team)
157
11/21
L
MD 10-2
J. Palmer
Oak Mountain
Ricky Miller Memorial Duals
Semis & WB (16 Team)
157
11/21
W
F 2-1 1:22
W. Dixon
Northridge High School
Ricky Miller Memorial Duals
Champ Round 1 (16 Team)
157
11/17
W
F 2-0 1:49
L. Reinersmann
Harris County
Smiths/Harris Co/Troup Co/Valley
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
F 2-0 0:54
T. Gaither
Opelika Hs
AHSAA 7A South Super Section
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/11
W
Replay
F 2-4 1:39
J. Fisher
Mary G Montgomery
AHSAA 7A South Super Section
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/10
W
Replay
F 3-2 2:34
T. Rivers
Dothan HS
AHSAA 7A South Super Section
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
02/10
L
Replay
TF 16-0 2:44
B. Shaw
Fairhope
AHSAA 7A South Super Section
Round 1 (16 Man)
152
01/21
L
F 6-2 4:13
C. Moore
Smiths Station
Smiths Station Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
152
01/21
W
F 4-0 2:42
C. Mitchell
Central
Smiths Station Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/21
W
F 7-0 1:33
T. Durrell
Beauregard
Smiths Station Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
152
01/21
L
F 4-0 1:12
O. Elledge
Russell County
Smiths Station Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/20
W
DEC 7-4
B. Garner
Auburn
Smiths Station Invitational
Round 1 (32 Man)
152
01/20
L
F 2-0 1:17
E. Lassere
Daphne
AHSAA State Dual Championships
Semifinals (4 Team)
154
12/22
L
F 7-1 1:45
C. Elliott
---
Beast of the Beach
Round 2 (6 Team)
152
12/22
L
F 18-4 5:26
B. Siegal
---
Beast of the Beach
Quarters & 1st WB (16 Team)
152
12/22
L
MD 8-0
D. Raines
Middleburg
Beast of the Beach
Placement Matches (16 Team)
152
12/22
L
F 2-0 1:59
D. Corbin
Collierville
Beast of the Beach
Round 1 (6 Team)
152
12/22
W
F 2-0 0:53
P. Strahan
Archbishop Shaw
Beast of the Beach
Round 5 (6 Team)
160
12/10
L
Replay
F 8-0 2:59
W. Dukes
Spanish Fort
2022 Swede Umbach Invite
rd 5 con 3
152
12/10
W
Replay
DEC 12-11 SV
A. Williams
---
2022 Swede Umbach Invite
Rd 3 Con 2 Friday
152
12/10
L
Replay
DEC 11-10
T. Jones
McAdory High School
2022 Swede Umbach Invite
rd 1 Friday
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024