May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joshua Byrd
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
T. R. Miller
T.R. Miller
TR Miller
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
F 9-1 3:16
C. Tidwell
Piedmont
AHSAA State Wrestling Championships
Round 5 - Friday 4/5/6/7A
1A-4A 157
02/16
W
Replay
DEC 2-1
C. Mayfield
Cleburne County
AHSAA State Wrestling Championships
Round 3 - Friday 4/5/6/7A
1A-4A 157
02/15
L
Replay
DEC 9-7 SV
B. Covin
Oak Grove
AHSAA State Wrestling Championships
Round 1 - Thursday 4/6/7A
1A-4A 157
02/10
W
Replay
DEC 4-2
C. Mayfield
Cleburne County
AHSAA Super Section South
Placement 3rd Saturday
1A-4A 157
02/10
W
Replay
DEC 10-5
B. Covin
Oak Grove
AHSAA Super Section South
Rd 8 Saturday
1A-4A 157
02/10
W
Replay
F 2-4 2:08
H. Renfroe
Reeltown
AHSAA Super Section South
Rd 7 Friday
1A-4A 157
02/10
W
Replay
MD 13-4
C. Nelson
W. S. Neal
AHSAA Super Section South
Rd 5 Friday
1A-4A 157
02/09
L
Replay
F 12-1 2:54
E. Thomas
Escambia County
AHSAA Super Section South
Rd 4 Friday
1A-4A 157
02/09
W
Replay
DEC 9-3
W. Hartman
Northside Methodist Academy
AHSAA Super Section South
Rd 2 Friday
1A-4A 157
01/27
L
DEC 5-2
K. Doster
Smiths Station
Hornet Slam 9
Quarters & 3rd WB (32 Man)
150
01/27
L
F 7-0 2:16
P. Adams
Southside Gadsen
Hornet Slam 9
Round 2 Champ & WB (32 Man)
150
01/27
W
F 7-3 3:13
J. Huff
Smiths Station
Hornet Slam 9
Round 1 (32 Man)
150
01/23
W
F 2-0 1:57
E. Cortes-Mendoza
Thomasville HS
T. R. Miller Quad 3
Round 1
157
01/22
W
F 4-0 3:05
M. Rane
Houston Academy
T. R. Miller Quad 3
Round 1
157
01/20
L
F 4-1 1:40
E. Thomas
Escambia County
Escambia County (AL) Championships
Round 2 (4 Man)
157 Varsity
01/20
L
F 2-2 0:46
C. Nelson
W.S. Neal
Escambia County (AL) Championships
Round 1 (4 Man)
157 Varsity
01/19
L
MD 11-3
E. Rasmussen
St James
2024 AHSAA State Dual Championships
Champ - Round 1 (16 Team)
159
01/19
L
DEC 8-4
T. Martin
Satsuma
T. R. Miller Quad 2
Round 1
157
01/19
W
F 5-2 3:38
W. Hartman
Northside Methodist Academy
T. R. Miller Quad 2
Round 1
157
01/18
W
F 9-0 3:42
H. Caro
J.U. Blacksher
T. R. Miller Quad 2
Round 1
157
01/16
W
F 2-0 1:16
G. Veale
Houston Academy
Quad@Northside Methodist w/ Dothan, Houston Academy, TR Miller
Round 1
157
01/15
L
F 2-0 0:49
W. Hartman
Northside Methodist Academy
Quad@Northside Methodist w/ Dothan, Houston Academy, TR Miller
Round 1
157
01/15
L
F 5-2 2:36
J. Berry
Dothan HS
Quad@Northside Methodist w/ Dothan, Houston Academy, TR Miller
Round 1
157
01/06
L
Replay
DEC 7-5
S. Perkins
Prattville Christian Academy
2024 Julian McPhillips Invitational
con 1/4s
159
01/06
W
Replay
DEC 5-0
C. Savage
American Christian Academy
2024 Julian McPhillips Invitational
con 2
159
01/06
L
Replay
DEC 3-1
T. Mccoy
Tallassee
2024 Julian McPhillips Invitational
champ 1/4s
159
01/06
W
Replay
F 6-0 2:57
P. Hobbs
Elmore County School
2024 Julian McPhillips Invitational
rd 1
159
12/29
L
F 9-2 3:42
G. Goodwin
Gulf Shores
2023 Gulf Shores Scuffle
Varsity Conso Rd 3
157
12/29
W
F 0-0 1:30
B. Bousa
North Bay Haven
2023 Gulf Shores Scuffle
Varsity Conso Rd 2
157
12/29
L
F 8-1 3:01
E. Thomas
Escambia County
2023 Gulf Shores Scuffle
Varsity Round of 16 & Conso Rd 1
157
12/16
W
F 4-4 4:14
B. Bell
Montgomery Catholic Prep School
PCA Duals
Round 1
157
12/16
W
M FOR 0-0
B. GODWIN
Holtville
PCA Duals
Round 1
157
12/16
L
F 0-0
S. Perkins
Prattville Christian Academy
PCA Duals
Round 1
157
12/16
L
F 0-0
J. Fells
Fultondale
PCA Duals
Round 1
157
12/06
L
F 20-17 5:03
C. Nelson
W. S. Neal
T. R. Miller Quad 1
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
F 7-2 4:04
M. Miller
Bayshore Christian School
AHSAA 1A-4A South Super Section
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
02/10
L
Replay
F 2-0 1:00
J. CALDWELL
---
AHSAA 1A-4A South Super Section
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/14
W
F 4-0 1:56
M. Crenshaw
Escambia County
3rd Annual Escambia County Championships
Conso Finals
152
01/14
L
F 2-0 0:28
E. Thomas
Escambia County
3rd Annual Escambia County Championships
Semifinals
152
01/07
L
Replay
F 2-0 1:00
T. Rivers
Dothan HS
2023 Julian McPhillips Invitational
rd 3 con 2 16man
154
01/07
L
Replay
F 4-0 0:36
J. Lugo
Beauregard HS
2023 Julian McPhillips Invitational
rd 2 champ 1/4s
154
01/07
W
Replay
DEC 6-4 SV
H. Binder
Montgomery Catholic Prep School
2023 Julian McPhillips Invitational
rd 1
154
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021