May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jesse Palmer
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
DEC 5-3 SV
T. Gaither
Opelika Hs
AHSAA State Wrestling Championships
Round 5 - Friday 4/5/6/7A
7A 150
02/16
W
Replay
F 9-2 2:59
W. Cruze
Foley
AHSAA State Wrestling Championships
Round 3 - Friday 4/5/6/7A
7A 150
02/16
L
Replay
F 8-2 2:44
Y. Simon
Huntsville
AHSAA State Wrestling Championships
Round 2 - Thursday 4/6/7A
7A 150
02/10
L
Replay
DEC 12-7
S. Lydon
Sparkman
AHSAA Super Section North
Placement 3rd
7A 150
02/10
W
Replay
DEC 9-3
G. Manown
Vestavia Hills
AHSAA Super Section North
Rd 8
7A 150
02/10
L
Replay
F 13-3 3:13
Y. Simon
Huntsville
AHSAA Super Section North
Rd 6
7A 150
02/09
W
Replay
F 4-0 2:41
T. RUDICK
Hewitt-Trussville
AHSAA Super Section North
Rd 4
7A 150
02/09
W
Replay
TF 15-0 2:51
J. Barrera
Albertville
AHSAA Super Section North
Rd 2
7A 150
01/27
L
F 2-2
G. WILLINGHAM
Hartselle
Mortimer Jordan Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/27
L
F 2-0 2:39
S. Gomer
Moody Hs
Mortimer Jordan Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/27
W
DEC 9-3
T. Jones
Mcadory
Mortimer Jordan Invitational
Round 1 (16 Man)
152
01/25
W
TF 20-4 5:01
G. Willis
Tuscaloosa County
Tuscaloosa County @ Oak Mountain
Round 1
157
01/13
W
DEC 11-7
W. Carroll
Thompson HS
2024 Southeastern Pools
5th
152
01/13
W
DEC 12-5
L. Loyd
Shelby County
2024 Southeastern Pools
Semis & WB (16 Man)
152
01/13
L
MD 12-0
N. Dempsey
Thompson HS
2024 Southeastern Pools
Quarters & WB (16 Man)
152
01/13
W
F 9-1 2:47
J. PIHAKIS
Oak Mountain
2024 Southeastern Pools
Champ Round 1 (16 Man)
152
01/10
L
F 2-0 0:47
L. Melendez
Tuscaloosa County
Senior Night - QUAD
Round 1
150
01/06
L
F 13-2 4:50
B. Williams
Spain Park Hs
AHSAA 7a Region 3 Duals
Round 7 (8 Team)
150
01/06
W
F 2-0 0:09
W. Smith
Hoover
AHSAA 7a Region 3 Duals
Round 2 (8 Team)
150
01/06
W
DEC 12-6
W. Rivers
Hewitt-Trussville
AHSAA 7a Region 3 Duals
Round 5 (8 Team)
150
01/06
W
DEC 11-10
T. Hutson
Thompson HS
AHSAA 7a Region 3 Duals
Round 1 (8 Team)
150
12/30
W
DEC 13-7
W. Carroll
Thompson
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Placement Matches
152
12/30
L
DEC 7-0
S. Lydon
Sparkman
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Semis and Conso (Both brackets)
152
12/30
W
DEC 3-2
C. Williams
Daphne
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Day 2 - Quarters (24) & 2nd Wrestle back (32)
152
12/30
W
F 8-2 3:29
P. Howell
Gardendale Hs
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Day 2 - round 1
152
12/29
L
MD 11-3
T. Rayford
Chelsea
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Round 4
152
12/29
L
DEC 9-3
C. Williams
Daphne
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Round 3
152
12/29
W
F 10-0 3:15
E. Satcher
Brewbaker Tech
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Round 2
152
12/29
W
F 8-0 1:55
P. Ledbetter
Auburn
Scott Rohrer/Hoover Inv. pres. by Signature Homes
Round 1
152
12/15
W
DEF 11-4 4:00
C. Lewis
Franklin
2023 Smoky Mountain BOYS HS Duals
Round 3 (8 Team)
157
12/15
L
TF 16-1 5:00
D. Zertopoulis
Palmetto Ridge
2023 Smoky Mountain BOYS HS Duals
Round 7 (8 Team)
157
12/15
W
DEC 8-5
R. Martin
Cass
2023 Smoky Mountain BOYS HS Duals
Finals (2 Team)
157
12/15
W
TF 18-3 5:02
B. Floyd
Trion, GA
2023 Smoky Mountain BOYS HS Duals
Round 4 (8 Team)
157
12/15
L
F 7-0 1:59
B. Whaley
Halls
2023 Smoky Mountain BOYS HS Duals
Round 5 (8 Team)
157
12/15
W
DEC 5-2
G. Miller
West Forsyth, GA
2023 Smoky Mountain BOYS HS Duals
Round 2 (8 Team)
157
12/08
W
F 3-3 4:46
L.
Homewood Hs
Oak Mountain @ Homewood Hs
Round 1
157
12/06
W
MD 11-2
T. Kirkland
Chelsea
7A Region Tri- Chelsea, Oak Mtn, Vestavia
Round 1
157
12/06
W
DEC 7-4
G. Manown
Vestavia Hills
7A Region Tri- Chelsea, Oak Mtn, Vestavia
Round 1
157
12/02
L
DEC 3-0
J. Bayona
Denmark
44th Huntsville Invitational
Rd 6 12 24 Quarters & Cons 32 Cons
157
12/02
L
DEC 11-4
N. Gross
Huntsville
44th Huntsville Invitational
Rd 5 12, 24 Pools 32 Quarters & Cons 1
157
12/02
W
DEC 4-3
J. Bayona
Denmark
44th Huntsville Invitational
Round 3 Pools (8, 16, 12, 24, 32)
157
12/02
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Buckhorn
44th Huntsville Invitational
Round 2 Pools (8, 16, 12, 24, 32)
157
11/30
W
DEC 13-9
C. Thomas
Helena
Oak Mountain @ Helena
Round 1
157
11/22
W
Replay
F 2-0 3:02
A. Hendrickson
Vestavia Hills
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Champ Round 1 (16 Team)
157
11/22
W
Replay
MD 9-1
W. Rivers
Hewitt-Trussville
2023 Patrick Aaron Memorial Duals
Quarters & WB (16 Team)
157
11/21
W
F 10-2 2:32
K. Hernandez
Enterprise HS
Ricky Miller Memorial Duals
Placement (16 Team)
157
11/21
W
MD 10-2
K. Doster
Smiths Station Hs
Ricky Miller Memorial Duals
Semis & WB (16 Team)
157
11/21
L
DEC 7-5 SV
C. Williams
Daphne
Ricky Miller Memorial Duals
Quarters & WB (16 Team)
157
11/18
W
Replay
DEC 7-4
D. Joppa
Lakeshore
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Elite Placement 7th
157 Elite Varsity
11/18
L
Replay
DEC 10-3
L. Evans
Catholic
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 6 Elite Con 1/4s 32 & 16 man (Saturday)
157 Elite Varsity
11/18
W
Replay
DEC 4-3
C. Williams
Daphne
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 5.1 Elite Con 4 32 man/Con 2 16 man (Saturday)
157 Elite Varsity
11/18
W
Replay
F 10-1 3:39
W. Wilson
Alma Bryant
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 4 Elite Con 3 32man/Con 1 16 man
157 Elite Varsity
11/17
L
Replay
F 4-0 3:02
J. Mcfadden
Spanish Fort
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 2 Elite Rd of 16 (Friday)
157 Elite Varsity
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020