Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Caleb Camacho
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2012-2013
Team Name
Franklin Regional Hs
NWL
Northwest
Northwest (Cedar Hill)
Northwest (Cedar Hill)
Northwest Cedar Hill
Northwest House Springs
South Kitsap
South Kitsap (JV and Girls)
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 2-1 4:47
P. Connelly
Bellarmine Prep
SPSL 4A Boys Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
02/08
W
F 3-2 2:28
G. Petersen
---
SPSL 4A Boys Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
170
02/08
L
F 10-3 4:27
S. Lightbody
Emerald Ridge
SPSL 4A Boys Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
02/07
W
F 5-0 1:31
G. Martinez
Puyallup
SPSL 4A Boys Championships
Round 1 (16 Man)
170
01/18
L
DEC 4-3
H. Kagen
Tahoma
Viking Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/18
L
F 5-0 5:45
S. Sanchez
---
Viking Invite
Round 1 (16 Man)
170
01/11
L
F 0-0 3:16
M. Janicki
Curtis
South Kitsap @ Curtis
Round 1
170
12/27
W
F 5-0 1:33
C. Amick
North Mason (JV and Girls)
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Round 3 (4 Man)
166-173
12/27
W
F 2-0 0:37
D. Wagner
North Kitsap (JV and Girls)
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Round 2 (4 Man)
166-173
12/27
L
DEC 10-6
L. Turner
---
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Round 1 (4 Man)
166-173
12/21
L
DEC 3-1
B. Vazquez
Blaine
HammerHead 2019
6th Wrestleback (64 Man)
170
12/21
L
F 4-0 1:50
H. Baker
Forks
HammerHead 2019
Quarters & 5th WB (64 Man)
170
12/20
W
F 3-0 0:18
N. Lawler
North Kitsap
HammerHead 2019
Round 4 Champ & WB (64 Man)
170
12/20
W
F 4-3 1:59
E. Eriz
Olympic
HammerHead 2019
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
170
12/18
W
F 8-2 3:00
E. Noack
Sumner
Sumner Double Dual
2
170
12/14
W
DEC 7-0
B. Fluegge
Wenatchee
Olympic JV Tournament
Round 3
166-167
12/14
W
F 2-0 1:15
C. Vicente
Central Kitsap
Olympic JV Tournament
Round 2
166-167
12/13
W
F 2-0 1:28
J. Whittacker
Edmonds-Woodway
Olympic JV Tournament
Round 1
166-167
12/07
W
DEF 0-0
J. Barnes
Auburn Riverside
Auburn Invite
Placement Matches (8 Man)
170
12/07
L
F 2-0 2:25
R. Mairs
Auburn
Auburn Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
170
12/07
W
F 12-3 5:00
T. Hayes
Auburn
Auburn Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
170
12/07
L
DEC 4-3
J. Barnes
Auburn Riverside
Auburn Invite
Quarterfinals (8 Man)
170
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 12-4 4:23
C. Jennings
Graham-Kapowsin
SPSL 4A Boys Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
170
02/02
L
F 10-0 1:20
D. Neal
---
SPSL 4A Boys Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
02/01
W
MD 10-2
A. Galliano
Curtis
SPSL 4A Boys Championships
Round 1 (16 Man)
170
12/21
W
DEC 8-3
J. Raymond
North Mason (JV and Girls)
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Round 3 (4 Man)
168-177
12/21
L
F 1-6 2:15
J. Sullivan
Life Christian (JV and Girls)
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Round 2 (4 Man)
168-177
12/21
L
F 2-0 2:41
C. Holmes
North Kitsap (JV and Girls)
North Mason Hawkins Memorial / Classic
Round 1 (4 Man)
168-177
12/20
W
F 5-0 2:57
T. Wright
Curtis
Curtis @ South Kitsap
Round 1
170
12/14
L
F 2-0 1:42
R. Edwards
River Ridge
HammerHead Invitational 2018
2nd Wrestleback (64 Man)
170
12/14
L
F 5-0 2:38
Q. Farrar
Orting
HammerHead Invitational 2018
Round 1 (64 Man)
170
12/08
L
F 6-0 4:21
T. Welch
Peninsula
Olympic JV Tournament
Round 3
161-168
12/08
L
F 2-0 2:49
J. Segovia
Wenatchee
Olympic JV Tournament
Round 2
161-168
12/07
W
DEC 9-8
A. Pizl
Rogers
Olympic JV Tournament
Round 1
161-168
12/01
L
F 0-0 2:45
T. Hunt
Thomas Jefferson
Auburn Invite
Cons. Semis (16 Man)
Varsity 170
12/01
L
F 2-0 1:02
M. Rowland
Auburn (Male)
Auburn invite
Champ. Round 1
170
12/01
L
F 0-0 1:10
M. Rowland
Auburn
Auburn Invite
Semis (16 Man)
Varsity 170
12/01
W
F 0-0 0:28
J. Recktenwald
Bethel
Auburn Invite
Quarters (16 Man)
Varsity 170
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 4-2
C. Peterson
DeSmet
MSHSAA Wrestling Championships
3rd & 5th (16 Man)
160 Class 4
02/17
L
DEC 8-2
J. Floyd
Francis Howell Central
MSHSAA Wrestling Championships
4th Wrestleback (16 Man)
160 Class 4
02/17
W
DEC 8-3
M. Pratt
Raymore-Peculiar
MSHSAA Wrestling Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
160 Class 4
02/16
W
DEC 8-4
J. Malven
Lafayette (Wildwood)
MSHSAA Wrestling Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
160 Class 4
02/16
L
MD 11-3
G. Penner
Liberty
MSHSAA Wrestling Championships
Quarters (16 Man)
160 Class 4
02/16
W
DEC 3-1 SV
R. Howerton
Ritenour
MSHSAA Wrestling Championships
Round 1 (16 Man)
160 Class 4
02/10
W
DEC 7-4
B. Fritz
Seckman
MSHSAA Class 4 District 1
Placement
160
02/10
W
F 0-0 5:57
M. Feliciano
Lindbergh
MSHSAA Class 4 District 1
Semifinals
160
02/10
W
F 0-0 1:49
R. Nottingham
Eureka
MSHSAA Class 4 District 1
Quarterfinals
160
02/10
W
MD 12-1
A. Dorhauer
Vianney
MSHSAA Class 4 District 1
Round 1 (16 Man)
160
01/27
W
DEC 5-1
E. Hovis
Whitfield
Kyle Thrasher Tournament 2018
Placement Matches (32 Man)
160
01/27
W
DEC 5-4
C. Grau
---
Kyle Thrasher Tournament 2018
6th Wrestleback (32 Man)
160
01/27
L
F 13-4 4:33
C. Hawks
Holt
Kyle Thrasher Tournament 2018
Semis & 5th WB (32 Man)
160
01/27
W
MD 13-5
E. Hovis
Whitfield
Kyle Thrasher Tournament 2018
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
01/27
W
DEC 3-0
T. Durbin
Ft. Zumwalt West
Kyle Thrasher Tournament 2018
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
01/26
W
F 10-2
R. Bushek
Lee`s Summit West
Kyle Thrasher Tournament 2018
Round 1 (32 Man)
160
01/21
W
DEC 3-1
C. Harrold
Edwardsville IL
Hickman Varsity Tourn. 2018
Placement (16 Man)
160
01/20
W
MD 9-1
C. Crane
Hallsville
Hickman Varsity Tourn. 2018
Cons. Semis (16 Man)
160
01/20
L
F 5-0 1:19
J. Jacques
Father Tolton Regional Catholic
Hickman Varsity Tourn. 2018
Semis & WB (16 Man)
160
01/20
W
DEC 5-3 SV
J. Bartlett
---
Hickman Varsity Tourn. 2018
Quarters & WB (16 Man)
160
01/20
L
F 2-0 1:57
C. Crane
Hallsville
Hickman Varsity Tourn. 2018
Round 3 (16 Man)
160
01/20
W
TF 17-2 4:00
R. Hill
Parkview
Hickman Varsity Tourn. 2018
Round 2 (16 Man)
160
01/20
W
F 2-0 1:22
E. Tia
Hickman
Hickman Varsity Tourn. 2018
Round 1 (16 Man)
160
01/18
W
F 0-0 1:20
K. Coffin
Parkway South
Parkway South @ Northwest (Cedar Hill)
Round 1
160
01/14
W
DEC 5-1
J. Malven
Lafayette (Wildwood)
Capital City Invitational
Final Round
160
01/13
L
MD 11-2
M. Pratt
Raymore-Peculiar
Capital City Invitational
Semis & WB
160
01/13
W
F 5-3 1:39
T. Meneses
Francis Howell North
Capital City Invitational
Quarters & WB
160
01/13
W
F 5-2 2:13
T. Ward
Smith Cotton
Capital City Invitational
Round 5 (12 Man)
160
01/13
W
F 4-1 0:54
I. Jones
Hickman
Capital City Invitational
Round 4 (12 Man)
160
01/13
W
MD 17-6
P. Thomas
Park Hill
Capital City Invitational
Round 3 (12 Man)
160
01/13
W
DEC 9-2
J. Marquez
Lebanon
Capital City Invitational
Round 2 (12 Man)
160
01/12
W
F 12-2 2:45
T. Dubinski
Battle
Capital City Invitational
Round 1 (12 Man)
160
12/17
W
DEC 10-7
J. Dudley
Jackson
Cape Central Tiger Classic
Placement (16 Man)
160
12/16
W
DEC 12-9
C. Coleman
---
Cape Central Tiger Classic
Semis & WB (16 Man)
160
12/16
W
F 4-1 1:08
M. Kadlec
Marquette
Cape Central Tiger Classic
Quarters & WB (16 Man)
160
12/16
W
F 2-0 0:38
D. Duckworth
New Madrid
Cape Central Tiger Classic
Round 3 (16 Man)
160
12/15
W
F 2-0 1:24
T. Condren
Francis Howell North
Cape Central Tiger Classic
Round 1 (16 Man)
160
12/15
W
FOR 0-0
F. F
Park Hills Central
Cape Central Tiger Classic
Round 2 (16 Man)
160
12/09
W
F 0-1 3:02
K. Griep
Blair Oaks
Union Tournament
Placement Matches (16 Man)
160
12/09
W
DEC 8-2
K. Brooks
Marshfield
Union Tournament
Semis & 2nd WB (16 Man)
160
12/09
W
MD 15-4
T. Graham
Logan-Rogersville JV
Union Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
12/09
W
F 4-1 0:58
N. Rever
Holt JV
Union Tournament
Champ Round 1 (16 Man)
160
12/07
W
MD 18-5
A. Hubbard
Lindbergh
Tri Dual: Seckman/Northwest/Lindbergh
Champ. Round 1
160
12/07
W
DEC 7-4
G. Moore
Seckman
Tri Dual: Seckman/Northwest/Lindbergh
Champ. Round 1
160
12/01
W
MD 16-8
C. Harrold
Edwardsville High School
44th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Round 3 (4 Team)
160
12/01
W
DEC 8-6
H. Yohn
Quincy
44th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Semis & WB (16 Team)
160
12/01
L
DEC 5-2
J. Farris
Holt
44th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Round 2 (4 Team)
160
12/01
W
F 4-0 2:12
S. Simmons
Collinsville
44th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Placement (16 Team)
160
12/01
W
F 2-0 1:17
E. Fox
---
44th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Quarters & WB (16 Team)
160
12/01
W
F 5-0 1:53
M. Hotop
Eureka
44th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Champ Round 1 (16 Team)
160
11/30
W
DEC 5-2
T. Liggett
Francis Howell Central
Northwest (Cedar Hill) @ Francis Howell Central
Round 1
160
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 3-2 UTB
B. Fritz
Seckman
MSHSAA Class 4 - District 1
Cons. Semis
160
02/11
L
F 0-0 1:14
D. Shannon
Christian Brothers College
MSHSAA Class 4 - District 1
Semifinals
160
02/11
W
DEC 5-4
M. Gentry
Eureka
MSHSAA Class 4 - District 1
Quarterfinals
160
02/11
W
F 0-0 5:04
J. Jaco
Poplar Bluff
MSHSAA Class 4 - District 1
Round 1 (16 Man)
160
02/04
L
DEC 1-1 UTB
M. Gentry
Eureka
Show Me Duals
Finals (8 Team)
160
02/04
W
F 4-1 1:20
M. Johnson
Francis Howell
Show Me Duals
Quarterfinals (8 Team)
160
01/21
L
DEC 4-0
R. Hernandez
---
2017 Hickman Varsity Tournament
SAT Rd 4 Champ/3rd
160
01/21
L
DEC 5-0
D. Barnes
Jefferson City
2017 Hickman Varsity Tournament
SAT Rd2 Semi
160
01/21
W
DEC 7-3
W. Caton
---
2017 Hickman Varsity Tournament
SAT Rd1 Quaterfinals
160
01/21
W
DEC 7-5
K. Guthrie
Moberly
2017 Hickman Varsity Tournament
Round 5 (20-24 Man)
160
01/21
W
F 5-0 1:47
Q. Ferguson
Fulton
2017 Hickman Varsity Tournament
Round 4 (24 Man)
160
01/21
W
F 2-0 0:32
L. Kuehnel
Joplin
2017 Hickman Varsity Tournament
Round 2 (8-12-16-20-24 Man) Fri
160
01/07
L
DEF 0-0
J. Hibbard
Kirkwood
STL Suburban Conf. Championships 2017
Placement Matches (32 Man)
152
01/07
L
DEC 3-1
J. Stegall
Mehlville
STL Suburban Conf. Championships 2017
6th Wrestleback (32 Man)
152
01/07
L
DEC 3-1
C. Covert
Lafayette (Wildwood)
STL Suburban Conf. Championships 2017
Semis & 5th WB (32 Man)
152
01/07
W
MD 15-3
W. Williams
Lindbergh
STL Suburban Conf. Championships 2017
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/07
W
F 0-0 3:32
t. brown
Normandy Collaborative
STL Suburban Conf. Championships 2017
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/06
W
DEC 8-1
A. Anderson
Hazelwood East
STL Suburban Conf. Championships 2017
Round 1 (32 Man)
152
12/17
L
MD 10-1
P. Guilliams
Jackson
Cape Central Tiger Classic
Placement (16 Man)
152
12/17
W
F 20-5 5:01
T. Meneses
Francis Howell North
Cape Central Tiger Classic
Semis & WB (16 Man)
152
12/17
W
F 4-1 1:12
J. Wicker
New Madrid
Cape Central Tiger Classic
Quarters & WB (16 Man)
152
12/17
W
F 10-3 2:24
L. Little
University City
Cape Central Tiger Classic
Round 3 (16 Man)
152
12/17
W
F 4-1 1:27
L. Thomas
Kennett
Cape Central Tiger Classic
Round 2 (16 Man)
152
12/16
W
F 2-0 0:52
N. Walker
Marquette
Cape Central Tiger Classic
Round 1 (16 Man)
152
12/02
W
DEC 4-3
J. Floyd
Francis Howell Central
43rd Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Semis & WB (16 Team)
160
12/02
L
MD 9-1
G. Brown
Edwardsville High School
43rd Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Quarters & WB (16 Team)
160
12/02
W
F 9-4 3:16
N. Kozlowski
Quincy
43rd Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Round 3 (4 Team)
160
12/02
W
DEC 7-3
J. McCarthy
Oak Forest
43rd Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Champ Round 1 (16 Team)
160
12/02
W
F 10-3 2:00
T. Durbin
Ft. Zumwalt West
43rd Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Round 1 (4 Team)
160
12/02
L
DEC 6-5
C. Genisio
Staley
43rd Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Round 2 (4 Team)
160
12/02
W
DEC 11-6
M. Gentry
Eureka
43rd Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Placement (16 Team)
160
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
DEC 3-1
D. Hawk
Waynesville
MSHSAA Wrestling Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
160 Class 4
02/19
L
DEC 6-5
A. Keller
Holt
MSHSAA Wrestling Championships
Quarters (16 Man)
160 Class 4
02/19
W
MD 13-3
J. Lebar
Park Hill South
MSHSAA Wrestling Championships
Round 1 (16 Man)
160 Class 4
02/14
L
DEC 3-2
A. Stofer
Lafayette (Wildwood)
MSHSAA Class 4 - District 1
Placement
160
02/13
W
DEC 2-1
J. Hunter
Seckman
MSHSAA Class 4 - District 1
Semifinals
160
02/13
W
DEC 5-1
V. Coppola
DeSmet
MSHSAA Class 4 - District 1
Quarterfinals
160
02/13
W
F 10-2 6:00
J. Jones
Oakville
MSHSAA Class 4 - District 1
Round 1 (16 Man)
160
02/05
W
F 0-0 1:26
N. Forsythe
Rockwood Summit
Rockwood Summit @ Northwest (Cedar Hill)
Round 1
160
02/04
W
DEC 8-5
C. Gougion
Francis Howell Central
Northwest (Cedar Hill) @ Francis Howell Central
Round 1
160
01/30
L
MD 10-2
A. Stofer
Lafayette (Wildwood)
Kyle Thrasher Tournament 2016
4th Wrestleback (32 Man)
160
01/30
L
DEC 3-2
T. Purler
Francis Howell
Kyle Thrasher Tournament 2016
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
01/30
W
MD 11-2
L. Adegunle
Timberland HS
Kyle Thrasher Tournament 2016
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
01/28
W
MD 9-1
K. Kulik
Eureka
Eureka @ Northwest (Cedar Hill)
Round 1
160
01/23
W
DEC 7-2
J. Jones
Oakville
Hickman Varsity Invite 2016
Placement (16 Man)
160
01/23
L
DEC 9-2
J. Brune
---
Hickman Varsity Invite 2016
Semis & WB (16 Man)
160
01/23
W
DEC 9-3
K. Callaway
---
Hickman Varsity Invite 2016
Quarters & WB (16 Man)
160
01/16
L
DEC 5-2
A. Stofer
Lafayette (Wildwood)
Capital City Invitational
5th/7th Placement
160
01/16
W
F 2-1 1:55
H. Smith
---
Capital City Invitational
Semis & WB
160
01/16
L
F 5-0 1:19
A. Keller
Holt
Capital City Invitational
Quarters & WB
160
01/16
W
DEC 6-5 UTB
D. Shockley
Lebanon
Capital City Invitational
Round 5 (12 Man)
160
01/16
L
F 2-0 1:13
J. Reser
Fort Osage
Capital City Invitational
Round 3 (12 Man)
160
01/16
L
DEC 3-1
J. Brune
---
Capital City Invitational
Round 2 (12 Man)
160
01/15
L
F 2-3 2:51
D. Winston
---
Capital City Invitational
Round 1 (12 Man)
160
01/13
L
DEC 8-5
A. Stofer
Lafayette (Wildwood)
Lafayette (Wildwood) @ Northwest (Cedar Hill)
Round 1
160
01/09
W
DEC 6-4
N. Perkins
Webster Groves
STL Suburban Conf. Championships 2016
Placement Matches (32 Man)
160
01/09
W
MD 10-1
A. McCracken
Kirkwood
STL Suburban Conf. Championships 2016
6th Wrestleback (32 Man)
160
01/09
L
DEC 3-1
A. Stofer
Lafayette (Wildwood)
STL Suburban Conf. Championships 2016
Semis & 5th WB (32 Man)
160
01/09
W
F 0-0 0:51
M. Diouf
Ritenour
STL Suburban Conf. Championships 2016
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
01/09
W
DEC 5-2
J. Jones
Oakville
STL Suburban Conf. Championships 2016
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
01/08
W
F 0-0 2:24
B. Grawe
Parkway South
STL Suburban Conf. Championships 2016
Round 1 (32 Man)
160
01/07
W
F 0-0 1:40
J. Covert
Marquette
Northwest (Cedar Hill) @ Marquette
Round 1
160
01/07
W
F 0-0 5:58
M. Choriev
---
Northwest (Cedar Hill) @ Lindbergh
Round 1
160
12/20
W
MD 12-2
D. Leavell
---
2015 Cape Central Tiger Classic
Placement (16 Man)
160
12/19
W
DEC 5-2
H. MEYER
Union
2015 Cape Central Tiger Classic
Semis & WB (16 Man)
160
12/19
W
TF 18-3 4:34
D. JORDAN
Cape Central
2015 Cape Central Tiger Classic
Quarters & WB (16 Man)
160
12/19
W
F 2-0 0:31
M. Porter
---
2015 Cape Central Tiger Classic
Round 3 (16 Man)
160
12/19
W
F 2-0 0:47
J. NEWSOME
New Madrid
2015 Cape Central Tiger Classic
Round 2 (16 Man)
160
12/18
W
FOR 0-0
F. F
Park Hills Central
2015 Cape Central Tiger Classic
Round 1 (16 Man)
160
12/11
W
MD 12-2
B. Campbell
Union
Union @ Northwest (Cedar Hill)
Round 1
160
12/10
W
F 0-0 2:01
J. Jones
Oakville
Oakville @ Northwest (Cedar Hill)
Round 1
160
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
F 0-0 0:56
C. Collier
Jackson
MSHSAA Class 4 - District 1
Consolation Semifinals
152
02/14
W
DEC 6-5
R. Hutson
Mehlville
MSHSAA Class 4 - District 1
Semifinals
152
02/14
W
DEC 9-3
A. McCracken
Kirkwood
MSHSAA Class 4 - District 1
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/14
W
F 0-0 0:28
J. Mataya
Vianney
MSHSAA Class 4 - District 1
Quarterfinals
152
02/14
L
DEC 8-3
C. Stith
CBC
MSHSAA Class 4 - District 1
Round 1 (16 Man)
152
02/08
L
F 0-0 3:54
P. Duggan
---
Cumberland Valley Hs vs. Franklin Regional Hs
Round 1
152
02/04
L
DEC 10-4
T. Bennett
---
Francis Howell Central @ Northwest (Cedar Hill)
Round 1
152
01/31
W
DEC 10-8
J. Walker
McCluer North
Thrasher Tournament
A Gym Championship
152
01/31
W
TF 19-1
C. McCracken
---
Thrasher Tournament
A Gym Semifinals
152
01/31
W
DEC 10-3
J. Fogarty
---
Thrasher Tournament
A Gym Quarterfinals
152
01/31
L
F 0-0 0:39
J. Spires
---
Thrasher Tournament
Pool Round 4
152
01/31
L
F 0-0 1:26
J. Marak
Parkway South
Thrasher Tournament
Pool Round 3
152
01/31
W
F 0-0 2:57
D. Casanova
Parkway West
Thrasher Tournament
Pool Round 2
152
01/29
L
TF 15-0
C. Wegener
Eureka
Northwest (Cedar Hill) @ Eureka
Round 1
152
01/24
W
DEC 6-2
O. Kehoe
Rockwood Summit
Hickman Invitational
Medal Matches
152
01/24
W
DEC 3-0
J. Daniels
Lindbergh
Hickman Invitational
Consolation semi-finals
152
01/24
L
F 2-0 1:49
K. Mccormick
---
Hickman Invitational
Round 5 (12 Man)
152
01/24
W
DEC 8-4
J. Kent
Columbia Hickman
Hickman Invitational
Round 4 (12 Man)
152
01/24
L
F 2-0 1:29
G. Merriman
Joplin
Hickman Invitational
Round 2 (12 Man)
152
01/24
W
DEC 7-0
W. Caton
---
Hickman Invitational
Round 1 (12 Man)
152
01/18
L
DEC 8-3
A. Stofer
Lafayette (Wildwood)
Capital City Wrestling Invitational
Final Round
152
01/17
L
F 14-0 2:54
C. Marriott
Park Hill
Capital City Wrestling Invitational
Semis & WB
152
01/17
W
FOR 0-0
J. Putthoff
---
Capital City Wrestling Invitational
Quarters & WB
152
01/17
L
DEC 7-6
D. Shockley
Lebanon
Capital City Wrestling Invitational
Round 5 (12 Man)
152
01/17
W
F 8-2 5:11
D. Thompson
---
Capital City Wrestling Invitational
Round 4 (12 Man)
152
01/17
W
F 7-1 5:17
M. Brunnert
Holt
Capital City Wrestling Invitational
Round 3 (12 Man)
152
01/17
L
MD 9-0
J. Schulte
Helias Catholic
Capital City Wrestling Invitational
Round 2 (12 Man)
152
01/16
L
TF 16-0 4:09
C. Marriott
Park Hill
Capital City Wrestling Invitational
Round 1 (12 Man)
152
01/15
W
TF 15-0 5:05
C. Lehman
Gateway Hs
Gateway Hs @ Franklin Regional Hs
Round 1
145
01/10
L
F 0-0 5:24
D. Stackle
---
STL Suburban Conferences Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
152
01/10
W
DEC 6-3
M. Boehlein
Marquette
STL Suburban Conferences Championships
4th Wrestleback (32 Man)
152
01/10
L
F 0-0 3:38
L. Weiland
Seckman
STL Suburban Conferences Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/10
W
F 0-0 3:00
M. Fields
---
STL Suburban Conferences Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/08
L
DEC 9-8
B. Ingram
Mckeesport Area Hs
Franklin Regional Hs @ Mckeesport Area Hs
Round 1
145
01/03
W
F 2-0 1:00
B. Nagy
---
Franklin Regional Hs @ Kiski Area Hs
Round 1
145
12/22
L
MD 16-3
D. Verkleeren
Belle Vernon Area Hs
Franklin Regional Duals
Champ. Round 1
152
12/21
L
F 3-2 2:21
D. Fennessey
Union
Cape Central Tiger Classic
Placement (16 Man)
152
12/20
W
DEF 9-6 4:11
K. Wulff
Christian Brothers
Cape Central Tiger Classic
Cons. Semis (16 Man)
152
12/20
L
DEC 10-7
Z. Hurley
Jefferson City
Cape Central Tiger Classic
Semis & WB (16 Man)
152
12/20
W
DEC 9-6
T. Lambeth
---
Cape Central Tiger Classic
Quarters & WB (16 Man)
152
12/20
W
F 0-0 3:05
J. McFarland
---
Franklin Regional Duals
Champ. Round 1
152
12/20
W
DEC 12-7
K. Wulff
Christian Brothers
Cape Central Tiger Classic
Round 3 (16 Man)
152
12/20
W
DEC 8-7
J. Stirts
Park Hills Central
Cape Central Tiger Classic
Round 2 (16 Man)
152
12/19
W
F 4-1 1:01
D. Jordan
Cape Central (JV)
Cape Central Tiger Classic
Round 1 (16 Man)
152
12/11
W
F 0-0 1:02
E. Huston
Penn Hills Hs
Franklin Regional Hs @ Penn Hills Hs
Round 1
145
12/05
W
F 4-1 1:37
H. Blair
Nixa
41st Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Semis & WB (16 Team)
152
12/05
W
F 0-0 0:59
M. McMurry
Fox
41st Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Quarters & WB (16 Team)
152
12/05
L
DEF 0-0 2:00
N. Elmore
Whitfield
41st Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Placement (16 Team)
152
12/05
L
DEC 3-0
T. Bennett
Francis Howell Central
41st Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Champ Round 1 (16 Team)
152
12/05
L
DEC 4-0
C. Urevich
Holt
41st Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Round 2 (4 Team)
152
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/29
L
MD 13-2
M. Smith
ODE
MO USA WRESTLING STATE CHAMPIONSHIP
2nd Wrestleback (16 Man)
130
03/29
W
MD 10-2
K. Sanders
WXT
MO USA WRESTLING STATE CHAMPIONSHIP
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
03/29
L
DEC 8-3
M. Doll
BET
MO USA WRESTLING STATE CHAMPIONSHIP
Round 1 (16 Man)
130
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021