Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sawyer Hackbarth
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
EDMOND NORTH
Edmond North JV
Husky Wrestling Club
Unattached
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/20
W
Replay
TF 8-0 0:30
J. Douglas
Mustang High School Wrestling
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Placement Matches (16 Man)
132
04/20
W
DEC 5-4
I. Tusler
Cushing Wrestling
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
4th Wrestleback (16 Man)
132
04/20
W
TF 12-0 0:29
D. Lamb
Skiatook High School Wrestling
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
04/20
W
Replay
TF 8-0 1:04
J. Yeatman
Westmoore Wrestling Club
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Round 1 (16 Man)
132
04/20
W
Replay
DEC 13-12
C. Fisher
Tiger Wrestling Club
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Placement Matches (32 Man)
132
04/20
W
Replay
TF 11-0 2:10
D. Ritchey
Keystone Kids
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
6th Wrestleback (32 Man)
132
04/20
W
Replay
TF 12-2 1:40
B. Mixay
Oklahoma
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Semis & 5th WB (32 Man)
132
04/20
L
Replay
TF 16-5 1:46
C. Fisher
Tiger Wrestling Club
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
01/20
L
MD 11-3
H. Wright
YUKON
2024 Yukon Jay Hancock Memorial
3rd Place Matches
120
01/20
W
DEC 7-3
W. Davies
Choctaw
2024 Yukon Jay Hancock Memorial
Conso Semis
120
01/20
L
DEC 9-3
G. III
CASCIA HALL
2024 Yukon Jay Hancock Memorial
Semis (32 Man)
120
01/19
W
DEC 6-0
O. McClain
MOORE
2024 Yukon Jay Hancock Memorial
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
01/19
W
F 4-1 1:16
V. Rodriguez
LAWTON
2024 Yukon Jay Hancock Memorial
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
01/13
L
DEC 3-0
H. Wright
Yukon
COAC Tournament
Placement Matches (16 Man)
120
01/12
W
F 1-0 3:02
N. Reynolds
Southmoore
COAC Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
120
01/12
L
DEC 11-4
D. Miller
Edmond North
COAC Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/12
W
F 7-1 2:55
O. McClain
Moore
COAC Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/12
W
F 2-0 1:36
S. Tucker
Piedmont
COAC Tournament
Round 1 (16 Man)
120
12/22
L
TF 21-6 5:23
L. Lilledahl
Wyoming Seminary
National Wrestling Hall of Fame Dual Classic
RR Rnd 2
132 lbs
12/02
W
DEC 4-3
C. Wiley
Carl Albert
44th Annual Putnam City Invitational
Placement Matches (20 Man)
120
12/02
W
F 2-0 0:21
A. Huffman
Bishop McGuiness
44th Annual Putnam City Invitational
Round 6 (20 Man)
120
12/01
W
F 2-0 1:15
R. Simmons
Lawton Ike
44th Annual Putnam City Invitational
Round 5 (20 Man)
120
12/01
W
DEC 8-3
N. Reynolds
Southmoore
44th Annual Putnam City Invitational
Round 4 (20 Man)
120
12/01
W
F 6-2 1:03
D. Samayoa
Putnam City
44th Annual Putnam City Invitational
Round 3 (20 Man)
120
11/18
L
Replay
DEC 14-12
T. Stone
Colorado Mesa University
Younes Hospitality Open
2nd Wrestleback (64 Man)
125
11/18
L
Replay
DEC 15-13
I. Stewart
Mary
Younes Hospitality Open
Round 1 (64 Man)
125
11/11
L
DEC 7-1
R. Slover
Tuttle
Yukon Boys Open
Placement Matches (32 Man)
126
11/11
W
DEC 7-0
R. Williams
Tuttle
Yukon Boys Open
Semis & 5th WB (32 Man)
126
11/11
W
F 8-2 1:14
M. Jackson
CHOCTAW
Yukon Boys Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
11/11
W
F 7-0 3:52
C. Riddles
Duncan
Yukon Boys Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
11/11
W
F 2-0 0:28
O. Maldonado
Yukon
Yukon Boys Open
Round 1 (32 Man)
126
11/04
L
DEC 4-2 SV
N. Gonzalez
El Reno
CJS Open Tournament
6th Wrestleback (32 Man)
126
11/04
W
DEC 3-2
C. Rumley
Tuttle
CJS Open Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
126
11/04
W
DEC 7-0
A. Meier
Perry Wrestling
CJS Open Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
126
11/04
L
MD 9-0
C. Donnell
Piedmont High School
CJS Open Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
11/04
W
DEC 4-2 SV
N. Pearson
Owasso
CJS Open Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/21
L
Replay
VSU1 13-4 2:24
N. Woods
Illinois
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #2
120 lbs
07/21
W
Replay
VPO1 10-5
B. Rockers
Kansas
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #1
120 lbs
07/21
W
Replay
VFA 1:00 5-0
J. Carter
South Dakota
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
120 lbs
07/21
L
Replay
VFA 2:48 10-7
P. LeFevre
Michigan
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
120 lbs
07/18
L
Replay
VPO1 6-3
L. Quiroga
Florida
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
120 lbs
07/17
L
Replay
VPO1 8-7
A. Serrano
Iowa
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
120 lbs
07/17
W
Replay
VPO1 16-7
M. Beck
Ohio
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
120 lbs
02/25
L
Replay
DEC 5-2
H. Wright
Yukon
OSSAA Boys State Championships
Cons. Semis (10 Man)
6A-113
02/24
W
Replay
DEC 4-2
K. Lester
Norman North
OSSAA Boys State Championships
1st WB
6A-113
02/24
L
Replay
MD 14-3
H. Beckley
Broken Arrow Hs
OSSAA Boys State Championships
Quarters (10 Man)
6A-113
02/14
W
F 0-0
B. Kelly
Westmoore
Westmoore @ Edmond North
Round 1
113
02/10
L
Replay
DEC 9-3
H. Beckley
Broken Arrow Hs
OSSAA State Dual Championships
Semifinals (8 Team)
113
02/10
W
Replay
TF 18-3 6:00
H. Bullard
Mustang
OSSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
113
02/10
L
Replay
F 15-2 3:47
B. Jordan
Stillwater
OSSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
113
01/14
W
F 2-0 0:42
B. Kelly
Westmoore
COAC Tournament
Placement Matches (16 Man)
113
01/14
W
MD 14-2
H. McNeill
Deer Creek
COAC Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
113
01/13
L
DEC 4-3
H. Wright
Yukon
COAC Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/13
W
F 11-1 2:24
J. Rutledge
Edmond North JV
COAC Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/13
W
F 2-0 0:45
B. Akin
Deer Creek JV
COAC Tournament
Round 1 (16 Man)
113
01/07
W
DEC 6-4
F. Villarreal
Duncan
78th Geary Invitational
5th Place
113
01/07
L
DEC 5-0
H. Beckley
Broken Arrow
78th Geary Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
113
01/07
L
MD 15-3
M. Williams
Rio Rancho
78th Geary Invitational
Semis
113
01/06
W
MD 11-2
B. Carter
Whitfield
78th Geary Invitational
Quarters
113
01/06
W
F 12-0 5:44
C. Leyva
Ark City
78th Geary Invitational
Champ Rd 2
113
01/02
L
F 0-0 2:18
J. James
Delbarton School
NWHOF Dual Classic
Round 1
113
12/21
L
F 16-5 2:30
B. Jordan
Stillwater
NWHOF Dual Classic
Round 1
113
12/09
L
Replay
F 2-2 1:37
Z. Gregan
Walsh Jesuit
Walsh Ironman 2022
ROUND3
113
12/09
L
Replay
TF 21-5 1:26
B. Bassett
Bishop McCort
Walsh Ironman 2022
ROUND 2
113
12/09
W
Replay
MD 13-3
S. Westfall
---
Walsh Ironman 2022
Round 1 (64 Man)
113
11/23
L
FOR 0-0
J. Valejo
Yukon High School
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
1st & 3rd (16 Man)
120
11/23
W
DEC 3-0
C. Burns
Perkins
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
11/23
W
F 8-2 1:50
D. Mcintosh
Tascosa High School
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
11/23
W
F 2-0 1:06
D. Peck
Edmond Memorial
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
Round 1 (16 Man)
120
11/05
W
F 3-0 2:39
B. Cole
Shawnee High School
CJS Open Tournament
1st & 3rd (16 Man)
120 B
11/05
W
DEC 9-7
C. Burns
Perkins-Tryon High School
CJS Open Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
120 B
11/05
W
F 2-0 1:14
K. Kirk
Shawnee High School
CJS Open Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
120 B
11/05
W
F 2-0 0:14
K. Fowler
Moore Lions
CJS Open Tournament
Round 1 (16 Man)
120 B
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021