May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alan Cordero
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Cedartown
Complex Training Center ES
Darlington
RWA Blue
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/26
L
Replay
DEC 5-1
C. Cass
OH
2022 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #2
145 lbs
03/25
L
Replay
DEC 7-3
G. Maki
KS
2022 NHSCA High School Nationals
Round of 32
145 lbs
03/25
W
Replay
F 13-6 5:52
T. Tupper
NY
2022 NHSCA High School Nationals
Round of 64
145 lbs
02/19
L
F 3-1 4:50
E. Lemon
Copper Hills
2022 UHSAA Girls 6A State Championships
Cons Round 3
130
02/18
W
F 3-0 5:13
S. Beck
Pleasant Grove
2022 UHSAA Girls 6A State Championships
Cons Round 2
130
02/18
W
F 2-0 1:58
L. Naylor
Syracuse
2022 UHSAA Girls 6A State Championships
Cons Round 1
130
02/18
L
F 2-0 0:36
A. Krebs
Pleasant Grove
2022 UHSAA Girls 6A State Championships
Champ Round 1
130
02/05
W
DEC 10-5
L. Naylor
SYRACUSE
2022 UHSAA GIRLS 6A Division A
7th & 9th Place
130
02/05
L
DEC 6-4 SV
A. McDonald
WEBER
2022 UHSAA GIRLS 6A Division A
5th WB (32 Man)
130
02/04
L
F 4-2 1:40
K. Hunter
WEST JORDAN
2022 UHSAA GIRLS 6A Division A
Quarters & 3rd WB (32 Man)
130
01/07
L
F 0-0 2:26
N. Unsworth
---
Region 2 Girls Match Night
Round 3
129-141
01/07
L
F 5-1 2:24
B. Sola
Granger
Region 2 Girls Match Night
Round 2
129-141
01/07
L
F 2-0 1:30
C. Matsuda
Summit Academy
Region 2 Girls Match Night
Round 1
129-141
01/06
L
F 4-2 2:00
N. Unsworth
---
Hunter Girls Dual vs. Taylorsville
Champ. Round 1
135
12/13
L
F 2-0 2:00
A. Calix
Granger
Region Dual at T-Ville
Champ. Round 1
135
12/13
W
F 0-0 2:00
L. Hutchings
Hillcrest
Region Dual at T-Ville
Champ. Round 1
135
12/13
W
F 8-1 2:00
M. Li-Wu
Kearns
Region Dual at T-Ville
Champ. Round 1
135
12/13
L
F 9-3 2:00
N. Valle
Hunter
Region Dual at T-Ville
Champ. Round 1
135
12/13
L
F 2-5 2:00
A. Lampright
Herriman
Hunter @ Herriman
Round 1
135
12/11
L
F 3-3 3:08
K. Green
---
Hunter Pools Girls 21-22
Round 5 (6 Man)
135 B
12/11
W
F 2-0 1:07
M. Curtis
Cornercanyon
Hunter Pools Girls 21-22
Round 4 (6 Man)
135 B
12/11
L
F 4-1 1:18
A. Krebs
Pleasant Grove
Hunter Pools Girls 21-22
Round 3 (6 Man)
135 B
12/11
L
F 8-7 4:31
B. Jones
---
Hunter Pools Girls 21-22
Round 1 (6 Man)
135 B
12/09
W
F 8-1
M. Li-Wu
Kearns
Region Dual at T-Ville
Champ. Round 1
135
12/03
L
F 2-0 0:21
H. Weaver
Juab
Thor Girl Classic 2021
Prelim 2
135
12/03
L
F 5-3 4:43
K. Olson
Riverton
Thor Girl Classic 2021
Round of 32 & Prelim 1
135
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
F 9-3 5:54
J. Bergman
Social Circle
GHSA State Championships
Third Place
1A-145
02/11
W
F 14-2 4:49
D. Lee
---
GHSA State Championships
Cons Semi (24 Man)
1A-145
02/10
L
DEC 6-4 SV
J. Swink
Holy Innocents Episcopal
GHSA State Championships
Semi & 3rd WB (24 Man)
1A-145
02/09
W
TF 19-4 3:48
S. Jackson
Chattahoochee County HS
GHSA State Championships
Quarters & 2nd WB (24 Man)
1A-145
02/09
W
F 10-2 1:57
J. Staley
Athens Christian
GHSA State Championships
Round 2 Champ Round of 16
1A-145
02/06
W
DEF 2-1 0:59
G. Hames
---
GHSA Class 1A Area 7
1st and 3rd
145
02/06
W
F 4-1
J. Gorski
North Cobb Christian
GHSA Class 1A Area 7
Semis and WB3
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/24
L
DEC 4-2
T. Williams
Middle Tenn Misfits
Deep South Nationals HS Duals
Round 3 (6 Team)
145
07/24
W
F 12-2 2:01
R. Lee
Team Yellow Hammer
Deep South Nationals HS Duals
Round 1 (6 Team)
145
07/24
L
DEC 6-4
B. Seawright
Vicious Wrestling Academy
Deep South Nationals HS Duals
Round 2 (6 Team)
145
07/24
W
DEC 3-1
A. Byal
Central Illinois Academy of Wrestling
Deep South Nationals HS Duals
Round 4 (6 Team)
145
07/24
W
DEC 8-2
C. Throne
Level Up Green
Deep South Nationals HS Duals
Round 3 (6 Team)
145
07/24
W
F 4-1 1:46
C. Sills
Ironclad Gray
Deep South Nationals HS Duals
Round 5 (6 Team)
145
07/24
W
F 15-2 2:20
I. Unger
Beach Boys
Deep South Nationals HS Duals
Round 1 (6 Team)
145
07/24
L
DEC 3-2 UTB
C. Holt
Barnyard Brawlers
Deep South Nationals HS Duals
Round 5 (6 Team)
145
02/15
L
DEC 7-4
C. Sperin
George Walton Academy
GHSA State Championships
Finals (All Calss)
1A-145
02/14
W
DEC 8-7
S. Johnson
Mt. Pisgah Christian
GHSA State Championships
Semifinals (All Class)
1A-145
02/13
W
DEC 7-1
G. Tisdale
Tattnall Square Academy
GHSA State Championships
Quarterfinals (16 Man)
1A-145
02/08
W
F 0-0 2:05
L. Eller
Trion
GHSA Class 1A Section B
Placement (16 Man)
145
02/07
W
MD 13-2
G. Tisdale
Tattnall Square Academy
GHSA Class 1A Section B
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/07
W
MD 11-3
T. DeBow
---
GHSA Class 1A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/07
W
F 0-0 1:16
I. Thomas
Mount De Sales Academy
GHSA Class 1A Section B
Round 1 (16 Man)
145
02/01
L
DEC 8-5
L. ELLER
Trion
Class A Area 4 Traditional
Placement Matches (8 Man)
145
02/01
W
F 11-2 2:04
B. CRAWFORD
North Cobb Christian
Class A Area 4 Traditional
Semis & 1st WB (8 Man)
145
01/31
L
F 2-0 1:02
W. Anderson
---
2020 UHSAA 6A Division A
Friday 2nd Wrestleback (32 Man)
132
01/31
L
F 28-15 2:00
J. Fowers
Copper Hills
2020 UHSAA 6A Division A
Friday Champ Round 2 & WB (32 Man)
132
01/16
L
F 2-0 0:28
D. Zambrano-Meneses
Granger
Granger @ Taylorsville
Round 1
132
01/16
L
F 2-0 0:15
B. Benson
Granger
Granger @ Taylorsville
Round 1
126
01/16
L
F 13-4 1:45
A. Isle
Hunter
Taylorsville @ Hunter
Round 1
132
01/15
L
F 16-4 2:33
N. Valle
Hunter
Taylorsville @ Hunter
Round 1
132
01/10
L
FOR 0-0
K. Howard
Bountiful
2020 Best of the West JV
Round 3 - Consolation
138
01/10
L
FOR 0-0
A. Womack
Stansbury
2020 Best of the West JV
Round 1 - All
138
12/21
W
MD 14-4
A. Coker
Boyd
2019 Chargers Invitational
1st & 3rd
152
12/21
W
F 13-5 4:37
B. Waldrep
Baylor
2019 Chargers Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
12/21
W
F 15-3 4:57
T. Berry
Notre Dam
2019 Chargers Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
12/18
L
F 2-0 0:27
Z. Pilcher
Cyprus
Cyprus @ Taylorsville
Round 1
138
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/19
L
TF 16-1 6:00
C. Gill
Young Guns Blu
2019 AAU Scholastic Duals
Round 4 (8 Team)
132
06/19
L
F 8-2 2:59
S. Ness
MAWA Point Blue
2019 AAU Scholastic Duals
Round 5 (8 Team)
132
06/19
L
DEC 7-2
J. Price
---
2019 AAU Scholastic Duals
Round 1 (8 Team)
132
06/19
L
F 0-4 2:47
A. Sandoval
---
2019 AAU Scholastic Duals
Round 6 (8 Team)
132
06/19
L
DEC 5-2
I. Heath
---
2019 AAU Scholastic Duals
Round 3 (8 Team)
132
01/19
L
DEC 6-3
C. Souder
---
2019 Jeremy Ragsdale Invitational
1st Place Matches
132
01/19
W
F 2-0 1:12
P. Lawler
---
2019 Jeremy Ragsdale Invitational
Round 8 Champ Semis
132
01/19
W
DEC 7-5 TB1
J. New
---
2019 Jeremy Ragsdale Invitational
Round 5 Quarters
132
01/19
W
F 2-0 1:55
T. Gilliam
Springville
2019 Jeremy Ragsdale Invitational
Friday Round 2
132
01/19
W
F 10-1 2:20
C. Massey
Montevallo
2019 Jeremy Ragsdale Invitational
Friday Round 1
132
01/05
L
DEC 3-1
W. McGill
Jesuit High School - Tampa
The Prep Slam XI
Consi of 8 #1
132 lbs
01/04
W
F 4-1 0:48
E. Blakemore
Jesuit High School - New Orleans
The Prep Slam XI
Consi of 16 #2
132 lbs
01/04
L
DEC 6-5 TB2
G. Filipowicz
Blessed Trinity
The Prep Slam XI
Round of 16
132 lbs
01/01
W
F 9-2 4:31
J. Carroll
Paulding County
Jacket Invitational
Quarterfinals
132
12/22
W
F 5-1 2:55
D. Ricker
McMinn County
2018 Charger Invitational @CCS
---
138
12/22
W
F 10-6 5:09
R. Comfort
Grace Academy
2018 Charger Invitational @CCS
2 Quarterfinals (8 Man)
138
12/22
W
MD 16-5
L. Butler
Gordan Lee
2018 Charger Invitational @CCS
---
138
12/22
W
F 12-2 4:00
B. Shipley
Signal Mountain
2018 Charger Invitational @CCS
---
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
MD 15-4
D. Jacinto
Gilmer Bobcat Wrestling
Georgia Big Kids State
3rd Place
130 lbs
03/03
W
DEC 10-4
C. Hall
---
Georgia Big Kids State
Consi-Semis
130 lbs
03/03
L
F 3:51
S. Harris
Compound Wrestling
Georgia Big Kids State
Semi-Finals
130 lbs
03/03
W
DEC 6-3
W. Heath
Packer Wrestling Academy
Georgia Big Kids State
Quarter-Finals
130 lbs
01/20
L
FOR 0-0
N. Chancey
Mountain View
JV King of the Hill
Round 2 Champ (32 Man)
126
01/06
W
F
C. Williams
The Grind Wrestling Club
Cherokee Warrior Rumble Open
RR Rnd 2
130 lbs
01/06
W
F
M. Smith
Prodigy GA
Cherokee Warrior Rumble Open
RR Rnd 1
130 lbs
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020