Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Todd Ashbaugh
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Hill City
Hill City HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 5-2 2:19
G. Gomez
Hoxie
KSHSAA 3-2-1A Regional C
Consolation Quarterfinals (All Brackets)
150
02/17
W
F 2-0 0:41
C. Keas
Plainville
KSHSAA 3-2-1A Regional C
Consolation Crossbracketing (16M & 32M)
150
02/17
L
F 7-6 3:52
P. Hutchinson
Smith Center
KSHSAA 3-2-1A Regional C
Round 2
150
02/17
W
F 2-0 0:34
C. Metzler
Ellis
KSHSAA 3-2-1A Regional C
Round 1 (16M & 32M)
150
02/09
W
F 4-1 3:50
R. Macias
Hays HS
Hays HS @ Hill City HS
Round 1
150
02/03
L
F 2-2 1:00
G. Hanson
Atwood-Rawlins County
Panther Classic Boys Varsity
Round 5 - Consolation Semifinals
150
02/03
W
F 4-0 1:48
C. Keas
Plainville
Panther Classic Boys Varsity
Round 3 - Backside & Round Robins
150
02/03
L
F 3-3 5:34
G. Gomez
Hoxie
Panther Classic Boys Varsity
Round 2 - Quarterfinals
150
01/27
W
F 4-0 3:36
G. Gomez
Hoxie
MCL Boys Tournament 2024
1st & 3rd (16 Man)
150
01/27
W
F 7-0 2:34
K. Jones
Russell
MCL Boys Tournament 2024
4th Wrestleback (16 Man)
150
01/26
L
FOR 0-0
P. Hutchinson
Smith Center
MCL Boys Tournament 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
01/26
W
F 0-0 2:32
J. Carter
Norton
MCL Boys Tournament 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/20
L
F 2-3 2:53
P. Hutchinson
Smith Center
2024 Beloit Invitational [Boys]
Saturday Round 2: Consolation Quarterfinals
150
01/20
W
DEF 0-0
M. Silva
Riley County
2024 Beloit Invitational [Boys]
Saturday: Round 1 Wrestlebacks
150
01/19
L
F 2-0 0:33
J. Welsh
Abilene
2024 Beloit Invitational [Boys]
Friday Round 2 Quarterfinals
150
01/19
W
F 2-0 1:17
L. Franze
Blue Valley Southwest
2024 Beloit Invitational [Boys]
Friday Round 1: (16 & 18 man)
150
01/12
L
DEF 0-0
M. Hipp
Hoisington
Cardinal Boys Round Robin 2024
Round 6
150
01/12
L
F 0-2 3:17
P. Green
Anthony/Harper-Chaparral
Cardinal Boys Round Robin 2024
Round 5
150
01/11
W
F 9-0 4:26
M. Hipp
Hoisington
Cardinal Boys Round Robin 2024
Round 4
150
01/11
W
F 2-0 0:46
M. Wilder
Larned
Cardinal Boys Round Robin 2024
Round 3
150
01/11
W
F 2-0 0:27
S. Williams
Oxford HS
Cardinal Boys Round Robin 2024
Round 2
150
01/05
W
F 5-2 3:55
C. Saldana
Holcomb
Larned Round Robin
Placement (8 Man)
150
01/05
W
F 2-0 1:37
P. Green
Anthony/Harper-Chaparral HS
Larned Round Robin
Semis & WB (8 Man)
150
01/05
W
F 7-0 2:40
J. Garetto
Larned
Larned Round Robin
Quarterfinals (8 Man)
150
01/05
W
F 2-0 1:20
C. Bergkamp
Lakin HS
Larned Round Robin
Round 3 (8 Man)
150
01/04
W
F 2-0 0:41
R. Roberts
Larned
Larned Round Robin
Round 2 (8 Man)
150
12/19
L
F 4-1 1:34
C. Menold
Sabetha
Republic County Holiday Duals
Round 1 (8 Team)
150
12/19
W
F 2-0 0:26
J. Friesen
Southeast of Saline
Republic County Holiday Duals
Round 3 (8 Team)
150
12/19
L
F 4-3 2:50
D. Blochlinger
Concordia
Republic County Holiday Duals
Cross Bracket (8 Team)
150
12/19
W
F 2-0 0:50
N. Kendall
Republic County
Republic County Holiday Duals
Round 2 (8 Team)
150
12/09
W
F 7-0 3:27
A. Samson
WaKeeney-Trego Community
2023 Railer Round Robin
Round 6 (12 Man)
150
12/09
L
DEC 5-3 SV
L. Todd
St. Francis
2023 Railer Round Robin
Round 5 (12 Man)
150
12/08
W
F 2-0 0:52
P. Roat
Hoisington
2023 Railer Round Robin
Round 4 (12 Man)
150
12/08
W
F 2-0 1:09
C. Orona
Riley County
2023 Railer Round Robin
Round 3 (12 Man)
150
12/08
W
F 2-0 1:20
D. Smith
Cimarron
2023 Railer Round Robin
Round 2 (12 Man)
150
12/02
W
F 4-0 2:13
T. Balthazor
Hill City
Christmas City Wrestling Classic (Boys)
1st & 3rd (16 Man)
138
12/02
W
F 0-0
J. Minear
Ellsworth
Christmas City Wrestling Classic (Boys)
4th Wrestleback (16 Man)
138
12/02
L
DEC 11-4
A. Robles
Lakin
Christmas City Wrestling Classic (Boys)
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/02
W
F 3-2 3:09
A. Plummer
Oakley HS
Christmas City Wrestling Classic (Boys)
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/02
W
F 2-0 0:48
S. Hines
Johnson-Stanton County HS
Christmas City Wrestling Classic (Boys)
Round 1 (16 Man)
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
Replay
F 4-8 2:19
S. Welch
Erie
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/24
L
Replay
TF 15-0 4:57
M. Younger
Ellis
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Quarterfinals (16 man)
126
02/24
W
Replay
F 2-0 1:22
J. Waterer
Silver Lake
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Round 1 (16 Man)
126
02/10
L
F 5-2 2:27
C. Vajnar
Hays
Ringneck Double Dual
Round 1
126
02/10
W
TF 16-0 3:11
A. Popp
Atwood-Rawlins County
Ringneck Double Dual
Round 1
126
01/21
L
FOR 0-0
D. Sterrett
Concordia
2023 Beloit Invitational [Boys]
Saturday Round 4: Placement
126
01/21
L
DEF 0-4 1:00
J. Gordon
Clay Center
2023 Beloit Invitational [Boys]
Saturday Round 3: Consolation Semi-Finals
126
01/21
W
F 6-2 4:49
E. Lowry
Stockton
2023 Beloit Invitational [Boys]
Saturday: Round 2 Semis & Cons Quarters
126
01/21
W
DEC 9-4
J. Rose
Marysville High School
2023 Beloit Invitational [Boys]
Saturday: Round 1 Wrestlebacks
126
01/20
L
F 2-0 1:43
W. Shepard
Hoxie
2023 Beloit Invitational [Boys]
Friday Round 2 Quarterfinals
126
01/20
W
F 2-0 0:42
L. Erickson
Smith Center
2023 Beloit Invitational [Boys]
Friday Round 1: (16 & 18 man)
126
01/13
W
F 2-0 0:53
A. Meier
Elm Creek
ELM CREEK INVITE
Round 6
132
01/13
W
F 2-0 0:58
G. Dunse
Alma
ELM CREEK INVITE
Round 4
132
01/13
W
F 2-0 0:37
N. Sikes
Holdrege JV
ELM CREEK INVITE
Round 2
132
01/13
L
F 5-0 1:33
C. Barnes
Lindsborg-Smoky Valley
Cardinal Boys Round Robin 2023
Round 6
126
01/13
W
F 2-0 1:12
I. Frazier
Leon-Bluestem
Cardinal Boys Round Robin 2023
Round 5
126
01/12
L
F 5-0 1:38
M. Younger
Ellis
Cardinal Boys Round Robin 2023
Round 4
126
01/12
L
F 2-2 2:40
E. Redetzke
Hoisington
Cardinal Boys Round Robin 2023
Round 3
126
01/12
W
F 5-2 1:05
A. Mendoza
Anthony/Harper-Chaparral
Cardinal Boys Round Robin 2023
Round 2
126
01/06
W
F 2-5 3:02
K. Nuss
Russell
2023 Larned Round Robin
Round 5 (5 Man)
126
01/06
W
F 2-0 0:33
A. Luce
Lakin
2023 Larned Round Robin
Round 4 (5 Man)
126
01/05
W
F 7-0 4:42
B. Binder
Hays-Thomas More Prep-Marian
2023 Larned Round Robin
Round 3 (5 Man)
126
01/05
W
F 2-0 1:38
J. Saldano
Hugoton
2023 Larned Round Robin
Round 2 (5 Man)
126
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020