Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Owen Lowney
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Freedom
Freedom B
WI
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/06
L
F 2-0 0:15
Z. Sherman
Peshtigo
Green Bay United Scramble 2024
Round 5
175
01/06
W
F 2-0 1:39
P. DeMars
Green Bay United
Green Bay United Scramble 2024
Round 4
175
01/06
L
F 2-0 0:34
Z. Sherman
Peshtigo
Green Bay United Scramble 2024
Round 3
175
01/06
W
F 5-0 1:10
C. Damsheuser
De Pere
Green Bay United Scramble 2024
Round 1
175
01/05
W
F 0-0 0:24
M. Sardar
Fox Valley Luth.
Freedom Quad
Round 1
190
01/05
L
DEC 7-0
G. Vandenhouten
Chilton/Hilbert
Freedom Quad
Round 1
175
01/05
L
F 0-0 0:46
C. Klimek
Bay Port
Freedom Quad
Round 1
175
12/10
W
M FOR 0-0
I. Kartman
Sauk Prairie/Wis. Heights
Waunakee Warrior Invite
VAR Placement 5th and lower
175
12/09
L
F 2-0 1:48
G. Brusk
Jefferson
Waunakee Warrior Invite
rd 5 of
175
12/09
L
F 2-2 4:40
T. Ripp
Lodi
Waunakee Warrior Invite
rd b4
175
12/09
L
F 2-0 0:43
C. Donar
Cuba City/Benton/SW
Waunakee Warrior Invite
rd 3 of
175
12/09
L
DEC 6-4 SV
C. Uebersetzig
Waunakee
Waunakee Warrior Invite
rd 2 of
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
F 8-1 2:48
J. Nelson
Wrightstown
2023 Dirk Sorenson Door County Classic
Placement Matches (16 Man)
152
01/28
W
DEC 8-1
E. Denamur
Sturgeon Bay/Sevastopol
2023 Dirk Sorenson Door County Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/28
W
F 4-0 2:10
B. Rickaby
Marinette
2023 Dirk Sorenson Door County Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
152
01/28
L
F 4-1 1:46
C. Zipp
Bay Port
2023 Dirk Sorenson Door County Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/28
W
F 2-0 0:39
P. Zahn
Suring/Gillett
2023 Dirk Sorenson Door County Classic
Round 1 (16 Man)
152
01/07
L
F 4-1 3:37
B. Abitz
Wautoma/Wild Rose
Omro Invitational
Round 3 (4 Man)
152
01/07
L
F 2-0 1:47
B. Ebert
Winnebago Luth. Ac.
Omro Invitational
Round 2 (4 Man)
152
01/07
W
MD 17-5
I. Treptow
Marinette
Omro Invitational
Round 1 (4 Man)
152
10/28
L
Replay
F 5-0 2:09
R. Johnson
NE
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
152
10/28
L
Replay
DEC 5-0
J. Ullom
OH
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/27
L
Replay
DEC 9-2
D. Wrestler
La Crescent Hokah
2022 Malecek Team Duals
Semis & 1st WB (8 Team)
145
06/27
L
Replay
MD 14-0
A. Kranz
Canton A
2022 Malecek Team Duals
Round 1 (4 Team)
145
06/27
W
Replay
F 5-2 2:33
D. Wrestler
Erie/Prophetstown
2022 Malecek Team Duals
Round 2 (4 Team)
145
06/27
W
Replay
F 2-0 0:13
D. Dabill
Pequot Lakes/Pine River Backus B
2022 Malecek Team Duals
Placement Matches (8 Team)
145
06/27
W
Replay
F 1-2 2:44
C. Andresen
Detroit Lakes
2022 Malecek Team Duals
Round 3 (4 Team)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024