May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Calix Klimek
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
W
F 2-0 1:05
K. Agnew
Hortonville
WIAA D1 Team Sect B @ Bay Port
Semifinals (4 Team)
175
02/13
W
F 1-2 2:58
C. Tomchek
Kaukauna
WIAA D1 Team Sect B @ Bay Port
Finals (4 Team)
190
02/10
W
F 2-0 1:07
J. Process
Green Bay Preble
WIAA D1 Reg BI @ Green Bay Preble
1st, 3rd, 5th (8 Man)
190
02/10
L
F 6-4 3:15
A. Martin
Green Bay West/E/SW
WIAA D1 Reg BI @ Green Bay Preble
Quarterfinals (8 Man)
190
02/10
L
NC 0-0
A. Martin
Green Bay West/E/SW
WIAA D1 Reg BI @ Green Bay Preble
2nd & 4th (8 Man)
190
02/02
W
F 7-0 2:34
A. Bruce
Green Bay Preble
Green Bay Preble @ Bay Port
Round 1
165
01/27
W
DEC 6-3
B. Groshek
Wittenberg-Birnamwood
2024 Dirk Sorenson Door County Classic
Placement Matches (16 Man)
165
01/27
L
DEC 3-0
F. Stroud
Iron Mountain HS
2024 Dirk Sorenson Door County Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
01/27
W
F 2-0 0:57
E. Denamur
Sturgeon Bay/Sevastopol
2024 Dirk Sorenson Door County Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
01/27
W
F 2-0 0:19
L. Rupinski
Palmyra-Eagle
2024 Dirk Sorenson Door County Classic
Round 1 (16 Man)
165
01/12
W
F 2-0 0:27
B. Hutto
Ashwaubenon
Bay Port @ Ashwaubenon
Round 1
190
01/05
W
F 0-0 0:46
O. Lowney
Freedom
Freedom Quad
Round 1
175
01/05
W
F 2-0 0:21
M. Sardar
Fox Valley Luth.
Freedom Quad
Round 1
175
01/05
W
F 2-0 1:49
G. Vandenhouten
Chilton/Hilbert
Freedom Quad
Round 1
175
12/10
L
F 7-2 4:28
J. Vane
Ashwaubenon
Battle on the Bay
Placement (1st-14th)
175
12/09
L
DEC 3-2
B. Weinandt
Pewaukee
Battle on the Bay
Semis & 3rd WB (32 Man)
175
12/09
W
DEC 9-5
B. Mullenbach
Beaver Dam
Battle on the Bay
Champ Round 3 & 2nd WB (32 Man)
175
12/09
L
F 10-0 1:50
J. Stoffel
Appleton North
Battle on the Bay
Champ Round 2 & 1st WB (32 Man)
175
12/09
W
DEC 11-4
P. Hey
Wrightstown
Battle on the Bay
Champ Round 1 (32 Man)
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
Replay
F 14-4 3:24
G. Willuweit
Marshfield
WIAA Team State
D1 - Semi-Finals (Fri 7:30pm.)
170
01/14
W
F 2-0 0:09
J. Gondek
Waterford
Rumble by the Lake JV Invite
Round 5
160-167
01/14
W
F 2-0 0:19
D. Ensminger
Waunakee
Rumble by the Lake JV Invite
round 4
160-167
01/14
W
F 0-0 1:21
M. Ziegler
Sauk Prairie
Rumble by the Lake JV Invite
round 2
160-167
01/14
W
F 2-0 0:39
V. Bull
Waterford
Rumble by the Lake JV Invite
round 1
160-167
01/07
L
FOR 0-0
E. Farley
Bay Port
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 6 - Cons 8, All 16 & 32
160
01/07
W
F 2-2 1:48
E. Granger
Kaukauna
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 5 - 16&32 Cons and 4 man 1st and 3rd place
160
01/07
W
F 4-0 0:31
R. Cleveland
De Pere
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 4 - All 8, 16 & 32 Quarter Final and Cons
160
01/07
W
F 2-0 1:00
A. Reichenberger
Kimberly
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 3 - 4 man and Cons 32
160
01/07
W
F 2-0 1:06
J. Diedrich
Kimberly
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 2 - All 8, 16 and 32
160
01/07
L
F 2-0 1:22
Q. Kaminski
Denmark
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 1 (32 Man)
160
01/06
W
F 2-0 1:24
K. McDowell
Green Bay Preble
Green Bay Preble @ Bay Port
Round 1
170
12/03
L
F 5-0 1:33
B. Weidman
Wisconsin Rapids Lincoln
Luxemburg-Casco Spartan Duals
Round 3 (6 Team)
170
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
W
F 7-2 4:23
J. Reay
Neenah
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 7 - 1st, 3rd, 5th
138
01/08
L
DEC 5-4
C. Bereza
Wrightstown
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 6 - Cons 8, All 16 & 32
138
01/08
W
F 5-0 1:22
G. Vandenhouten
Chilton/Hilbert
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 4 - All 8, 16 & 32 Quarter Final and Cons
138
01/08
W
F 5-4 5:02
B. Hansen
Neenah
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 2 - All 8, 16 and 32
138
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020