May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Quentin Morris
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 2-0 0:21
Z. Gaffney
---
NSAA Class C District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
160
02/10
W
F 8-2 3:15
J. Parker
Hershey
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
160
02/10
L
DEC 3-1 SV
J. Hernandez
Gibbon
NSAA Class C District 4
Round 1
160
02/04
L
F 8-5 3:54
C. Reiling
Malcolm
Crusader Invitational
Semis/ Round 4
160
02/04
W
DEC 6-3
D. Malachias
Central City
Crusader Invitational
Cons./ RR Round 3
160
02/04
L
DEC 5-3
J. Hunke
North Bend Central
Crusader Invitational
Quarters/Round 2
160
02/03
L
F 2-1 3:33
J. Hernandez
Gibbon
Rebel Duals
Round 1 (12 Team)
160
02/03
W
DEC 6-2
G. (Jr)
Ravenna
Rebel Duals
Round 2 (12 Team)
160
01/27
L
DEC 3-2
C. Schnebel
Battle Creek
Ord Invitational 2023
Round 4
160
01/27
W
DEC 5-1
J. Hernandez
Gibbon
Ord Invitational 2023
Round 3
160
01/27
L
F 6-2 3:45
S. King
Ravenna
Ord Invitational 2023
Round 2
160
01/27
W
DEC 5-2
T. Brown
Burwell
Ord Invitational 2023
Round 1
160
01/27
W
DEC 3-1
J. Hernandez
Gibbon
Doniphan-Trumbull Quad
Round 1
160
01/27
W
F 8-2 3:23
P. Witter
Doniphan-Trumbull
Doniphan-Trumbull Quad
Round 1
160
01/26
W
MD 11-3
Z. Ivey
Holdrege
Doniphan-Trumbull Quad
Round 1
160
01/21
L
F 10-1 4:27
B. Kunz
Central City
LouPlatte Conference Tournament
Round 6
160
01/21
W
DEC 4-3
J. Hernandez
Gibbon
LouPlatte Conference Tournament
Round 4
160
01/21
W
F 5-0 0:41
P. Witter
Doniphan-Trumbull
LouPlatte Conference Tournament
Round 2
160
01/14
W
DEC 8-5
D. Malachias
Central City JV
Palmer Invite 2023
Round 6
160
01/14
W
DEC 7-5
D. Lemburg
Palmer
Palmer Invite 2023
Round 4
160
01/14
W
F 2-0 0:19
C. Russell
Arcadia/Loup City
Palmer Invite 2023
Round 3
160
01/14
L
DEC 5-3
K. Voelker
Newman Grove
Palmer Invite 2023
Round 2
160
12/16
W
F 8-3 0:50
A. McKee
Sumner-Eddyville-Miller
Burwell Dual Tournament
Cross Bracket (8 Team)
160
12/16
W
F 2-0 0:34
N. Redwine
Hi-Line
Burwell Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
160
12/16
W
DEC 7-3
T. Brown
Burwell
Burwell Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
160
12/02
W
NC 0-0
G. Keith
Twin Loup
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 6
160
12/02
W
F 2-0 0:54
R. Hill
Hershey
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 5
160
12/02
L
F 5-2 3:28
B. Mcgee
Amherst
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 4
160
12/02
W
DEC 12-7
T. Brown
Burwell
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 2
160
12/02
W
F 4-1 1:48
L. Krueger
Newman Grove
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 1 (16 Man)
160
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 2-1 2:03
O. Schluns
O`Neill
NSAA Class C District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/11
L
F 4-1 1:01
A. Lurz
Valentine
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
152
02/11
W
F 2-0 0:37
C. Duffy
---
NSAA Class C District 4
Round 1
152
02/05
L
F 10-5 3:24
J. Hunke
North Bend Central
Crusader Invitational
Cons Semifinals
152
02/05
L
F 4-2 1:47
J. Davalos
---
Crusader Invitational
Semis/ Round 4
152
02/05
W
F 2-0 0:08
R. Brunkhorst
Columbus Scotus
Crusader Invitational
Quarters/Round 2
152
02/04
W
F 14-3 3:02
T. Lindbloom
Arcadia/Loup City
Rebel Duals
Round 4 (6 Team)
152
02/04
W
DEC 8-6
J. Henery
Neligh-Oakdale
Rebel Duals
Round 1 (6 Team)
152
01/28
L
F 2-0 0:33
B. Thompson
---
Ord Invitational 2022
Round 3
152
01/28
L
F 3-0 2:39
K. Battershaw
Battle Creek
Ord Invitational 2022
Round 2
152
01/28
W
TF 15-0 3:11
K. Kummer
Battle Creek
Ord Invitational 2022
Round 1
152
01/27
W
F 2-0 0:06
A. Long
Doniphan-Trumbull
Centura Triangular
Champ. Round 1
152
01/22
L
F 12-2 1:39
B. Kunz
Central City
Louplatte Conference Tournament
Round 6
152
01/22
W
DEC 14-8
T. Lindbloom
Arcadia/Loup City
Louplatte Conference Tournament
Round 5
152
01/22
L
F 2-0 0:19
B. Thomsen
St Paul
Louplatte Conference Tournament
Round 3
152
01/22
W
F 11-3 3:07
G. (Jr)
Ravenna
Louplatte Conference Tournament
Round 2
152
01/15
W
F 15-3 3:42
C. Hoffman
York JV
Palmer Invite 2022
Round 6
152
01/15
L
F 2-0 0:50
I. Guevara
Grand Island JV
Palmer Invite 2022
Round 5
152
01/15
W
F 4-1 1:49
T. Smith
St Paul JV
Palmer Invite 2022
Round 4
152
01/15
L
F 8-6 2:59
A. Briseno
Grand Island JV
Palmer Invite 2022
Round 3
152
01/07
W
F 9-1 1:35
B. Gulizia
---
Tri County Duals
Round 7 (10 Team)
152
01/07
W
F 2-0 0:13
W. Scheets
Meridian
Tri County Duals
Round 8 (10 Team)
160
01/07
L
F 2-5 0:49
D. Zermeno
Humboldt Table Rock Steinauer
Tri County Duals
Round 9 (10 Team)
152
01/07
L
F 2-0 0:51
J. Dyke
Republic County
Tri County Duals
Round 2 (10 Team)
152
01/07
W
F 4-2 1:20
J. Bunten
Albany
Tri County Duals
Round 1 (10 Team)
152
01/07
W
F 2-0 1:17
C. Stokebrand
Tri County
Tri County Duals
Round 5 (10 Team)
152
01/07
W
F 2-0 0:16
C. Essary
Weeping Water
Tri County Duals
Round 4 (10 Team)
152
01/07
L
F 2-0 1:09
T. Stassines
Fillmore Central
Tri County Duals
Round 6 (10 Team)
152
01/07
L
F 2-0 1:02
B. Mahoney
Lakeview
Tri County Duals
Round 3 (10 Team)
152
12/03
W
F 7-4 2:39
R. Anderson
St Paul
St.Paul, Centura, Minden Triangular
Champ. Round 1
160
12/03
L
F 3-3 1:10
J. Birkestrand
Minden
St.Paul, Centura, Minden Triangular
Champ. Round 1
160
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021