Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
BRYCE HEPNER
Results
Videos
News
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
St Edward
St. Edward
St. Edward, OH
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/08
L
DEC 5-3
D. Fields
Brunswick
2020 Division 1 Perrysburg District
1st Place
152
03/07
W
MD 11-1
A. Garee
---
2020 Division 1 Perrysburg District
Semis
152
03/07
W
TF 18-1 4:26
E. Meinhard
---
2020 Division 1 Perrysburg District
Quarters
152
03/06
W
F 2-0 0:15
I. Schlegel
Whitmer
2020 Division 1 Perrysburg District
Round 1 (16 Man)
152
12/14
L
DEC 1-0
N. Castillo
Lake Highland Prep
Walsh Ironman 2019
Round 7 (Conso)
152
12/14
L
F 2-1 5:53
P. Hall
Oak Glen
Walsh Ironman 2019
Quarter
152
12/13
W
DEC 10-7
E. Munguia
---
Walsh Ironman 2019
ROUND 4
152
12/13
W
F 4-0 1:08
J. Morga
Marmion Academy
Walsh Ironman 2019
ROUND 2
152
12/13
W
F 2-0 0:13
R. Price
St. Vincent-St Mary
Walsh Ironman 2019
Round 1 (64 Man)
152
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
MD 10-2
J. Smith
Findlay
2019 Mentor Division I Districts
Placement Matches (16 Man)
138
03/02
W
MD 9-0
J. Jones
---
2019 Mentor Division I Districts
Semis
138
03/02
W
F 2-0 0:34
K. Miller
---
2019 Mentor Division I Districts
Quarters
138
03/02
W
F 5-0 0:48
G. McCreary
Reynoldsburg
2019 Mentor Division I Districts
Round 1 (16 Man)
138
01/29
W
F 0-0 3:19
M. Shaeffer
Detroit Catholic Central HS
Detroit Catholic Central HS @ St Edward
Round 1
138
01/13
W
DEC 4-2
N. Vonelli
Notre Dame Hs - Green Pond
St Edward @ Notre Dame Hs - Green Pond
Round 1
138
01/09
W
F 0-0 1:17
L. Moore
Chestnut Ridge Hs
Powerade
Champ. Round 1
138
01/02
L
DEC 9-3
E. Scott
---
Powerade
1st Place Match
138
01/02
W
DEC 6-1
K. Kiser
Saegertown Hs
Powerade
Champ. Round 3
138
12/30
W
F 0-0 5:06
D. Diedrich
Howell
Powerade Wrestling Tournament
Semifinals
138
12/08
L
DEC 2-0
A. Martin
---
Walsh Ironman 2018
Round 6 (Conso)
138
12/08
W
DEC 8-2
N. Vonelli
Notre Dame HS (PA)
Walsh Ironman 2018
ROUND 5
138
12/07
L
DEC 1-0
M. Lackman
Bethlehem Catholic
Walsh Ironman 2018
ROUND 4
138
12/07
W
DEC 6-0
C. Alexander
St. Christophers, VA
Walsh Ironman 2018
ROUND 2
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024