Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jacob Herm
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Neenah
Team Nazar
Wisconsin
Wisconsin Blue
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
Replay
F 8-0 3:37
C. Sarbacker
Stoughton
2024 WIAA Individual State
Championship (Sat 5:00 p.m.)
D1-144
02/24
W
Replay
MD 11-2
E. Rabideau
Germantown
2024 WIAA Individual State
Semis (Fri. 7:00 p.m.)
D1-144
02/22
W
Replay
F 8-3 1:44
B. Lauer
Waukesha North
2024 WIAA Individual State
D1 Quarters (Thurs. Evening)
D1-144
02/22
W
Replay
F 11-0 3:04
R. Garcia
Kenosha Bradford
2024 WIAA Individual State
D1 - Champ Round 1 (Thurs. 3:00 p.m.)
D1-144
02/17
W
F 15-4 3:04
T. Finger
Bay Port
WIAA D1 Sect B @ Kimberly
1st & 3rd (8 Man)
144
02/17
W
F 2-0 0:42
R. Aguirre
Kaukauna
WIAA D1 Sect B @ Kimberly
Semifinals (8 Man)
144
02/17
W
F 12-4 1:57
C. Schenian
De Pere
WIAA D1 Sect B @ Kimberly
Quarterfinals (8 Man)
144
02/10
W
M FOR 0-0
J. Cleereman
Hortonville
WIAA D1 Reg BII @ Kaukauna
1st, 3rd, 5th (8 Man)
144
02/10
W
F 8-3 1:33
C. Evers
Appleton West
WIAA D1 Reg BII @ Kaukauna
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
144
02/10
W
F 2-0 0:34
L. Lemieux
Menasha
WIAA D1 Reg BII @ Kaukauna
Quarterfinals (8 Man)
144
02/03
W
F 2-0 1:28
R. Aguirre
Kaukauna
FVA Conference Boys 2024
1st Place
144
02/03
W
F 14-1 2:58
C. Evers
Appleton West
FVA Conference Boys 2024
Round - Semifinal and Consolation Round 1
144
02/03
W
F 4-1 0:29
G. Schroeder
Hortonville
FVA Conference Boys 2024
Round 1 - Quarterfinals
144
01/25
W
TF 24-8
B. Wagner
Freedom
Tri @ Freedom
Round 1
150
01/23
W
F 6-2 0:50
G. Philipsen
Kimberly
Tri @ Freedom
Round 1
150
01/20
W
DEC 9-4
E. Rabideau
Germantown
Highlander Varsity Invitational
Championship Match - All brackets
144
01/20
W
F 6-2 1:14
J. Yauck
Oconomowoc
Highlander Varsity Invitational
Championship Semi-Finals
144
01/20
W
F 18-5 2:27
C. Gorecki
Pulaski
Highlander Varsity Invitational
Round 4 - All brackets
144
01/19
W
F 11-2 2:46
B. Loehr
Kewaskum
Highlander Varsity Invitational
Round 3 - All brackets
144
12/31
W
Replay
MD 9-1
E. Schroeder
Oshkosh West
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Championship (1st)
144
12/30
W
Replay
F 7-4 3:23
J. Hall
Stevens Point High
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 8
144
12/30
W
Replay
TF 15-0 5:11
T. Dennee
Crandon
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 5
144
12/29
W
Replay
F 2-0 1:01
O. Anglemyer
Amherst
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 3
144
12/29
W
Replay
MD 17-6
W. Carney
Libertyville
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 2
144
12/11
W
F 17-4 2:45
S. Hanson
New London
Weyauwega Fremont Duals
Round 1
150
12/08
W
F 6-2 1:22
C. Keller
Random Lake
Weyauwega Fremont Duals
Round 1
150
12/06
W
F 0-0
J. Cleereman
Hortonville
Neenah Tri
Round 1
144
12/02
W
F 11-2 2:43
J. Yauck
Oconomowoc
Gunslinger Invitational
1st place
144
12/02
W
F 15-4 1:13
B. Loehr
Kewaskum
Gunslinger Invitational
Round 5
144
12/02
W
TF 22-7 2:48
C. Bruce
Brookfield Central
Gunslinger Invitational
Round 4
144
12/02
W
F 14-5 1:56
T. Brockman
West Bend East
Gunslinger Invitational
Round 3
144
10/28
W
DEC 5-1
I. Crapp
Fennimore
Who`s The Big Cheese
Finals (2 Man)
150
10/14
W
F 4-1 1:15
C. Fish-Burrow
AWA Polar Vortex
2023 WI Wrestle Duals
Quarterfinals (8 Team)
145
10/14
W
F 11-1 3:46
X. Carpentier
Ares Wrestling Club
2023 WI Wrestle Duals
Round 1 (4 Team)
145
10/14
W
F 4-1 1:11
B. Scoles
AWA Avalanche
2023 WI Wrestle Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
145
10/14
W
F 12-1 3:14
B. Dorshrst
AWA Freeze
2023 WI Wrestle Duals
Round 2 (4 Team)
145
10/14
L
DEC 10-8
D. Heiser
RT Elite
2023 WI Wrestle Duals
Round 3 (4 Team)
145
10/14
W
TF 23-6 5:40
J. Yauck
AWA Blizzard
2023 WI Wrestle Duals
Finals (8 Team)
145
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/22
L
Replay
VSU1 10-1 3:07
M. Saldate
Nevada
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
5th Place
132 lbs
07/22
L
Replay
VPO1 1-1
D. Koch
Wisconsin
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons Semi
132 lbs
07/22
W
Replay
VSU1 14-4 3:17
A. Paris
Utah
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 4
132 lbs
07/22
W
Replay
VSU 8-0 1:58
R. Stewart
Missouri
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 8 #2
132 lbs
07/22
L
Replay
VFA 1:48 5-0
J. Miller
Oklahoma
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Quarters
132 lbs
07/22
W
Replay
VPO1 5-1
J. Requena
California
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 16
132 lbs
07/21
W
Replay
VSU1 12-3 2:00
K. Goodman
Nebraska
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 32
132 lbs
07/21
W
Replay
VSU 8-0 0:30
B. Aguilar
Virginia
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
132 lbs
07/21
W
Replay
VFA 0:28 4-0
L. Richmond
Pennsylvania
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
132 lbs
07/19
L
Replay
VFA 2:37 8-0
Y. Soto
Florida
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 8 #2
132 lbs
07/18
W
Replay
VSU 10-0 2:16
L. English
New York
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 8 #1
132 lbs
07/18
W
Replay
VSU1 12-2 2:00
M. Rosen
Illinois
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 16 #2
132 lbs
07/18
L
Replay
VSU1 13-2 3:32
J. James
New Jersey
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 16
132 lbs
07/18
W
Replay
VFA 0:51 8-0
T. Parry
Wyoming
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 32
132 lbs
07/17
W
Replay
VSU 10-0 0:25
T. Cobb
Idaho
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
132 lbs
07/17
W
Replay
VSU 10-0 0:59
W. Luitgaren
Indiana
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
132 lbs
06/13
L
DEF 2-4 0:19
D. Ferraro
Pennsylvania
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Semis & 3rd WB (16 Team)
138
06/13
L
TF 11-0 0:30
I. Powe
Alabama
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 2 (8 Team)
138
06/13
W
TF 8-0 1:08
G. McChesney
Texas Red
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Placement Matches (8 Team)
138
06/13
W
DEC 8-6
J. Nelson
Minnesota Blue
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 3 (8 Team)
138
06/13
L
F 8-5 2:15
A. Braun
North Dakota Blue
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Quarters & 1st WB (16 Team)
138
06/13
W
F 4-1 1:06
J. Sanders
Georgia Red
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 1 (8 Team)
138
02/26
L
Replay
DEC 11-9
L. Peters
Kaukauna
2023 WIAA Individual State
Championship (Sat 5:00 p.m.)
D1-126
02/25
W
Replay
DEC 7-4
M. Haldiman
Milton
2023 WIAA Individual State
Semis (Fri. 7:00 p.m.)
D1-126
02/23
W
Replay
DEC 8-5
T. Moelter
River Falls
2023 WIAA Individual State
D1 Quarters (Thurs. Evening)
D1-126
02/23
W
Replay
F 4-0 1:57
N. Koss
Whitnall/Greendale
2023 WIAA Individual State
D1 - Champ Round 1 (Thurs. 3:00 p.m.)
D1-126
01/21
W
MD 8-0
J. Yauck
Oconomowoc
Highlander Varsity Invitational
Championship Match - All brackets
126
01/21
W
DEC 3-0
E. Immel
Kewaskum
Highlander Varsity Invitational
Championship Semi-Finals
126
01/21
W
F 6-0 3:35
E. Jaimes
Kenosha Bradford
Highlander Varsity Invitational
Round 4 - All brackets
126
01/20
W
F 10-2 1:59
E. Mueller
West Bend West
Highlander Varsity Invitational
Round 3 - All brackets
126
01/20
W
F 2-0 1:02
K. Jackson
Union Grove
Highlander Varsity Invitational
Round 1 - 24 Man
126
01/20
L
F 5-1 3:42
L. Peters
Kaukauna
Neenah @ Kaukauna
Round 1
126
01/13
W
F 4-1 1:16
J. Burk
Oshkosh North
FVA Double Duals
Round 1
126
01/06
W
F 0-0 1:16
D. Stocker
Appleton East
Neenah @ Appleton East
Round 1
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/07
W
Replay
TF 10-0 2:06
C. Kusky
Georgia Red
2022 16U National Duals - Freestyle
Round 2 (8 Team)
120
06/07
L
Replay
DEC 8-3
M. Martino
Idaho
2022 16U National Duals - Freestyle
Round 3 (8 Team)
120
06/07
W
Replay
TF 11-0 1:02
Z. Remer
Minnesota Red
2022 16U National Duals - Freestyle
Placement Matches (16 Team)
120
06/07
W
Replay
TF 10-0 1:18
D. Daniels
Arkansas
2022 16U National Duals - Freestyle
Semis & 3rd WB (16 Team)
120
06/07
W
Replay
TF 10-0 1:00
B. Moody
Kansas Blue
2022 16U National Duals - Freestyle
Round 1 (8 Team)
120
06/07
L
Replay
DEC 7-6
B. Townson
California
2022 16U National Duals - Freestyle
Quarters & 1st WB (16 Team)
120
06/07
L
Replay
F 4-6 2:18
P. Johnson
Team Missouri Red
2022 16U National Duals - Freestyle
4th Wrestleback (16 Team)
120
06/07
W
Replay
DEC 5-5
N. Kauffman
Pennsylvania Red
2022 16U National Duals - Freestyle
Placement Matches (8 Team)
120
06/07
L
Replay
F 9-2 3:20
J. Raney
---
2022 16U National Duals - Freestyle
2nd Wrestleback (16 Team)
120
02/26
L
Replay
DEC 9-7 SV
B. Casey
Menomonie
2022 WIAA Individual State
Championship (Sat 5:00 p.m.)
D1-106
02/26
W
Replay
F 2-0 1:32
L. Freeman
Wis. Rapids Lincoln
2022 WIAA Individual State
Semis (Fri. 7:00 p.m.)
D1-106
02/24
W
DEC 6-5
L. Neitzel
Hudson
2022 WIAA Individual State
D1 Quarters (Thurs. Evening)
D1-106
02/24
W
Replay
F 2-0 0:27
C. Cunningham
Mount Horeb/Barneveld
2022 WIAA Individual State
D1 - Champ Round 1 (Thurs. 3:00 p.m.)
D1-106
02/19
W
TF 21-3 5:57
M. Beckett
De Pere
WIAA D1 Sect. B @ Hortonville
1st & 3rd (8 Man)
106
02/19
W
F 8-2 1:39
O. Wathke
Bay Port
WIAA D1 Sect. B @ Hortonville
Semifinals (8 Man)
106
02/19
W
F 4-0 1:48
B. Stomberg
Shawano Com.
WIAA D1 Sect. B @ Hortonville
Quarterfinals (8 Man)
106
01/22
L
DEC 4-1
B. Bast
West Bend West
Highlander Varsity Invitational
Championship Match - All brackets
113
01/22
W
TF 17-1 5:02
C. Dummer
Union Grove
Highlander Varsity Invitational
Championship Semi-Finals
113
01/22
W
F 2-0 1:06
A. Woda
Oak Creek
Highlander Varsity Invitational
Round 4 - All brackets
113
01/21
W
F 2-0 1:16
C. Dollevoet
Kimberly
Highlander Varsity Invitational
Round 3 - All brackets
113
01/21
W
F 4-0 0:29
W. Howe
Fond du Lac
Highlander Varsity Invitational
Round 1 - 24 Man and RR
113
01/15
W
F 2-0 0:34
J. Preston
Pardeeville
2022 Valders Viking Scramble
finals
113
01/15
W
F 13-2 2:34
C. Meyer
Campbellsport
2022 Valders Viking Scramble
round 5
113
01/15
W
F 2-0 0:26
A. Lubinski
Green Bay West/East/Southwest
2022 Valders Viking Scramble
round 4
113
01/15
W
F 8-1 3:04
G. Marks
Winneconne
2022 Valders Viking Scramble
round 2
113
01/15
W
F 6-2 1:32
N. Brantley
Manitowoc Lincoln
2022 Valders Viking Scramble
round 1
113
01/08
L
DEC 3-1
C. Hush
Baldwin-Woodville
The Duffy
Placement Matches (16 Man)
113
01/08
W
MD 13-2
E. Schroeder
Oshkosh West
The Duffy
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/07
W
F 2-0 0:47
C. Dollevoet
Kimberly
The Duffy
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/30
W
DEC 10-6 TB1
B. Bast
West Bend West
2021 Lourdes OTW Wrestling Classic
Championship (1st)
113
12/30
W
F 8-0 3:06
G. Marks
Winneconne
2021 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 8
113
12/29
W
MD 14-6
B. Huntley
Brillion
2021 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 5
113
12/29
W
F 2-0 0:39
M. Grundman
Wilmot Union
2021 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 3
113
12/29
W
F 2-0 0:44
C. Gutierrez
Kenosha Indian Trail
2021 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 2
113
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021