Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Carter White
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Apopka
Apopka High School
Beckman Catholic
Field
Spencerport
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 10-3
Z. Ward
Girard
2024 West Branch Sectional
Round 4 Cons. Quarters
150
02/24
W
F 13-6 4:19
A. Shvartsman
Orange
2024 West Branch Sectional
Round 3
150
02/24
L
MD 16-3
I. Bee
Tallmadge
2024 West Branch Sectional
Round 2
150
02/17
L
F 2-0 2:21
T. Craddock
Cloverleaf
Metro Athletic Conference Championships
1st Place
150
02/17
W
F 2-0 1:28
C. Finegan
Norton
Metro Athletic Conference Championships
Semis (8 Man)
150
02/17
W
F 7-0 2:11
T. Dohm
Ravenna
Metro Athletic Conference Championships
Quarterfinals (8 Man)
150
01/27
W
F 8-2 4:51
N. Diaz
Eastridge
2024 Monroe County JV Championships
5th-6th
138
01/27
L
F 8-7 3:57
L. Poane
Webster Thomas
2024 Monroe County JV Championships
Consi Semi
138
01/27
W
F 4-1 2:10
S. Mann
Churchville-Chili
2024 Monroe County JV Championships
Consi Quarters
138
01/27
W
DEC 3-1
C. Mancari
Rush Henrietta
2024 Monroe County JV Championships
WB 2
138
01/27
L
DEC 6-2
L. Poane
Webster Thomas
2024 Monroe County JV Championships
Round of 16
138
01/25
L
F 0-0
T. D`Agostino
St Joseph Collegiate Institute
Spencerport @ St Joseph Collegiate Institute
Round 1
145
01/20
L
DEC 5-1
C. Mancari
Rush-Henrietta Sr
2024 Victor JV Tournament
Other Placing
138
01/20
L
F 0-5 2:21
L. Poane
Webster Thomas
2024 Victor JV Tournament
Round 5
138
01/20
W
F 7-0 2:33
J. Gingello
Greece Schools (Athena-Arcadia-Olympia-Odyssey)
2024 Victor JV Tournament
Round 3
138
01/20
W
F 2-0 0:46
T. Wagner
Victor Sr HS
2024 Victor JV Tournament
Round 2
138
01/20
W
F 5-0 1:45
X. Lanos
Rush-Henrietta Sr
2024 Victor JV Tournament
Round 1
138
01/18
W
DEC 5-3
G. Lundy
Brighton
Spencerport @ Brighton
Round 1
138
01/06
W
F 5-0 0:41
K. Lewicki
Garfield
2024 Portage County HS Tournament
FINALS
150 A
01/06
W
F 4-0 1:57
T. Dohm
Ravenna
2024 Portage County HS Tournament
Rd 4
150 A
01/06
L
TF 16-1 2:56
D. Brasiel
Aurora
2024 Portage County HS Tournament
Rd 3
150 A
01/06
W
F 2-0 1:16
J. Smith
Streetsboro
2024 Portage County HS Tournament
Rd 1
150 A
12/30
W
F 5-0 1:13
V. Giannantonio
Niagara Wheatfield Sr HS
2023 St. Joes JV Tournament
Final Round
138
12/30
L
F 2-5 3:36
A. Vongdara
Spencerport
2023 St. Joes JV Tournament
Consi SF
138
12/30
L
DEC 14-12 SV
C. Gagliardi
Lancaster HS
2023 St. Joes JV Tournament
QF/Consy
138
12/30
W
F 2-0 0:45
A. Bhuiyan
Lafayette Sr HS
2023 St. Joes JV Tournament
Round 3
138
12/30
W
F 2-0 1:15
S. Peraza
Ken-Ton HS
2023 St. Joes JV Tournament
Round 2
138
12/21
W
F 0-0
A. Royer
Eastridge
Eastridge @ Spencerport
Round 1
138
12/14
L
F 0-0 1:20
O. Courtney
Brockport
Spencerport @ Brockport
Round 1
138
12/10
L
F 0-0 1:12
M. Noor
Cheektowaga Sr HS
Cheektowaga Duals
Round 1
138
12/08
L
MD 15-6
J. Alfiero
Attica-Batavia Sr HS
Attica-Batavia Sr HS @ Spencerport
Round 1
138
12/03
W
F 0-0
D. Soto
Canandaigua Academy
Spencerport @ Canandaigua Academy
Round 1
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 9-2 3:33
O. Aquino
Timber Creek
Metro Conference Championship: 2022-2023
Semis & 5th WB (32 Man)
132
02/04
W
DEC 12-7
J. Jackson
Wekiva
Metro Conference Championship: 2022-2023
4th Wrestleback (32 Man)
132
01/28
L
DEC 4-2
K. Corley
Matanzas
37th Annual Flagler Rotary Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/28
W
F 10-2 4:30
J. Hampton
Bishop Kenny
37th Annual Flagler Rotary Tournament
2nd Wrestleback (32 Man)
126
01/27
L
MD 10-2
B. Stoutamire
Nease H.S.
37th Annual Flagler Rotary Tournament
Round 1 (32 Man)
126
01/21
W
F 7-7 2:25
P. Allen
Lake Howell
Lyman JV Greyhound Open 2023
1st & 3rd (16 Man)
126A
01/21
W
DEC 2-1
A. Davis-Medina
Hagerty
Lyman JV Greyhound Open 2023
4th Wrestleback (16 Man)
126A
01/21
W
F 2-0 0:47
B. Correll-Hughes
Deland
Lyman JV Greyhound Open 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
126A
01/21
L
MD 12-3
W. Brady
Ocoee
Lyman JV Greyhound Open 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
126A
01/21
L
MD 16-7
G. McLaughlin
Denver
Denver Duals
Round 1 (4 Team)
138
01/21
L
F 0-0 2:23
B. Regan
Waukon
Denver Duals
Round 3 (4 Team)
138
01/21
L
MD 13-3
J. Cash
Garner-Hayfield/Ventura
Denver Duals
Finals (2 Team)
138
01/14
L
F 6-2 1:47
J. Millar
The First Academy
17th Ed Kilpatrick Classic IBT
Semis & Cons. Semis
128
01/14
W
F 10-3 2:31
M. Flamingo
Tavares
17th Ed Kilpatrick Classic IBT
Cons. Round 2
128
01/14
L
TF 15-0 4:00
B. Wolgamuth
Hagerty
17th Ed Kilpatrick Classic IBT
Quarters & 16 Man WB
128
01/14
W
F 2-2 1:08
B. Ellis
Citrus
17th Ed Kilpatrick Classic IBT
Champ. Round 1
128
01/11
L
F 13-0 4:51
B. Wolgamuth
Hagerty
FHSAA 3A Region 1 Duals
Semifinals (4 Team)
126
11/12
L
F 7-0 2:22
K. Golder
Legend Athletics
Cocoa Wrestling Club Fall Classic
Round 5 (6 Man)
113/120
11/12
L
DEC 4-0
T. Paillant
Apopka High School
Cocoa Wrestling Club Fall Classic
Placement Matches (16 Man)
126
11/12
L
DEC 6-2
S. Olivencia-Grafals
Apopka High School
Cocoa Wrestling Club Fall Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
11/12
L
F 15-4 1:30
A. Horr
Cocoa Wrestling Club
Cocoa Wrestling Club Fall Classic
Round 4 (6 Man)
113/120
11/12
W
TF 20-4 2:13
A. Willis
Apopka High School
Cocoa Wrestling Club Fall Classic
Round 3 (6 Man)
113/120
11/12
L
F 0-2 3:39
A. Swanson
SCWC
Cocoa Wrestling Club Fall Classic
Round 2 (6 Man)
113/120
11/12
L
F 14-7 4:59
B. King
Viera Hammers
Cocoa Wrestling Club Fall Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024