Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sam Schneider
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Clear Creek Amana
Clear Creek-Amana
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
F 4-1 1:40
C. Falck
Cedar Rapids Kennedy
Bean City Duals
Round 1 (10 Team)
152
01/22
W
F 6-3 3:18
J. Ngoma
Xavier, Cedar Rapids
Bean City Duals
Round 5 (10 Team)
152
01/22
W
F 13-1 3:23
K. Clark
Iowa City City
Bean City Duals
Round 4 (10 Team)
152
01/15
L
DEC 7-5 SV
D. Karam
Solon
Ed Hadenfeldt Wrestling Invitational
5th
152
01/15
L
F 2-0 1:32
I. Louck
North Scott
Ed Hadenfeldt Wrestling Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
152
01/15
W
F 5-5 2:55
J. Krob
Lisbon
Ed Hadenfeldt Wrestling Invitational
2nd WB
152
01/15
L
F 9-3 5:29
G. Benton
Iowa City, Liberty
Ed Hadenfeldt Wrestling Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/15
W
F 2-0 0:51
P. Daufeldt
West Liberty
Ed Hadenfeldt Wrestling Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
152
01/14
L
F 11-2 3:32
H. Ryan
Mount Vernon
Mount Vernon @ Clear Creek-Amana
Round 1
152
01/08
L
F 12-1 3:30
G. Boddicker
---
Linn-Mar Duals
Round 1 (6 Team)
152
01/08
L
F 9-0 4:21
D. DeRocher
---
Linn-Mar Duals
Round 3 (6 Team)
152
01/08
W
DEC 5-0
K. Lamm
Solon
Linn-Mar Duals
Round 5 (6 Team)
152
12/18
W
Replay
F 2-0 1:16
J. Twitty
Cedar Rapids Kennedy
Fort Madison Invitational
7th Place Match
152
12/18
L
Replay
MD 13-5
A. Miller
Fort Madison JV
Fort Madison Invitational
Gold Semis & WB
152
12/18
L
Replay
F 2-0 0:19
I. Fenton
Notre Dame, Burlington
Fort Madison Invitational
Gold Quarters
152
12/18
L
Replay
F 4-3 2:44
J. Little
Liberty (Wentzville)
Fort Madison Invitational
Round 3 (16 Man)
152
12/18
W
Replay
F 2-0 1:15
D. Coffman
Van Buren County
Fort Madison Invitational
Round 2 (16 Man)
152
12/18
W
Replay
F 2-0 0:57
J. McDanel
Prairie City Monroe
Fort Madison Invitational
Round 1 (16 Man)
152
12/17
W
F 2-0 1:06
C. Webster
Center Point-Urbana
CC-A/CPU/Benton
Champ. Round 1
152
12/17
L
F 2-2 3:21
C. Sebetka
Benton Community
CC-A/CPU/Benton
Champ. Round 1
152
12/11
L
F 2-0 1:09
P. Kienitz
Iowa Valley
Colton Allen Memorial Tournament
Round 5
152
12/11
W
MD 10-2
E. Phillips
Mid Prairie
Colton Allen Memorial Tournament
Round 4
152
12/11
L
F 6-2 1:44
G. Keeney
Alburnet
Colton Allen Memorial Tournament
Round 3
152
12/11
L
F 2-0 1:09
C. Sebetka
Benton Community
Colton Allen Memorial Tournament
Round 2
152
12/11
W
F 3-2 2:41
I. Smith
Iowa Valley
Colton Allen Memorial Tournament
Round 1
152
12/10
L
F 0-0 2:25
C. Mathes
---
Clear Creek-Amana @ South Tama County
Round 1
152
12/04
L
Replay
F 2-2 3:09
N. Lawhon
---
Cliff Keen Independence Invitational
Placement Matches (32 Man)
152
12/04
L
Replay
F 5-0 1:16
D. Morgan
Christian Brothers College
Cliff Keen Independence Invitational
Semis & 2nd WB (32 Man)
152
12/04
L
Replay
F 10-2 4:45
M. Gast
Osage
Cliff Keen Independence Invitational
Quarters & 1st WB (32 Man)
152
12/03
L
Replay
F 5-0 1:51
H. Worthen
Union, LaPorte City
Cliff Keen Independence Invitational
Round 3 (32 Man)
152
12/03
W
Replay
MD 13-2
M. Lehman
West Liberty
Cliff Keen Independence Invitational
Round 1 (32 Man)
152
12/01
L
F 2-0 1:01
G. Keeney
---
Alburnett @ Clear Creek-Amana
Round 1
152
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/23
L
DEC 4-3
D. Martin
Simley
2021 Malecek Team Camp I - Ind. Tournament
Round 4
150-152
06/23
L
F 0-2 2:31
C. Czarneski
---
2021 Malecek Team Camp I - Ind. Tournament
Round 3
150-152
06/23
W
DEC 9-2
K. Olson
Holmen
2021 Malecek Team Camp I - Ind. Tournament
Round 2
150-152
03/26
L
F 2-0 0:22
E. Birch
---
USAW HS National Recruiting Showcase
Round 4
145
03/26
L
F 2-0 2:27
M. Shannon
---
USAW HS National Recruiting Showcase
Round 2
145
12/18
L
F 2-0 2:24
W. Dee
---
Clear Creek-Amana @ Williamsburg
Round 1
---
12/18
W
F 2-0 4:07
P. Pavlovec
Center Point-Urbana
Center Point-Urbana vs. Clear Creek-Amana
Round 1
---
12/11
W
F 0-0
J. Youngbear
South Tama County
STC/Vinton/CCA JV
Champ. Round 1
138
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
MD 16-7
L. Massey
West Dubuque
Solon JV Wrestling Invitational
Round 3 (4 Man)
JV24
01/21
L
DEC 10-5
T. Striegel
---
Solon JV Wrestling Invitational
Round 2 (4 Man)
JV24
01/20
W
F 2-0 1:07
J. Seydel
West Branch
Solon JV Wrestling Invitational
Round 1 (4 Man)
JV24
12/21
L
F 2-0 1:48
C. Hammock
Liberty (Wentzville)
Fort Madison Invitational
Silver Placement
138
12/21
L
F 2-0 0:25
E. Swan
Solon
Fort Madison Invitational
Silver Semis and WB
138
12/21
L
F 5-0 4:33
C. Baxter
Clear Creek-Amana
Fort Madison Invitational
Silver Quarters
138
12/21
L
F 5-0 0:50
J. Vanderheyden
Dubuque Hempstead
Fort Madison Invitational
Round 3 (16 Man)
138
12/21
L
F 5-0 1:39
R. Belger
Burlington
Fort Madison Invitational
Round 2 (16 Man)
138
12/20
L
F 2-0 0:37
G. Molle
---
Fort Madison Invitational
Round 1 (16 Man)
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024