Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jacob Dankenbring
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
Team Name
Marysville
Marysville High School
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
W
F 9-4 3:41
Z. Andres
Council Grove
KSHSAA 3-2-1A Regional 4
5th Place
106
02/12
L
F 0-2 0:46
A. Cervantes
Riley County
KSHSAA 3-2-1A Regional 4
Consolation Semis
106
02/12
L
TF 15-0 3:42
K. Menold
Sabetha
KSHSAA 3-2-1A Regional 4
Champ Semis
106
02/12
W
F 12-6 4:53
Z. Andres
Council Grove
KSHSAA 3-2-1A Regional 4
Champ Quarters
106
02/06
W
F 2-7 1:47
A. Cervantes
Riley County
KSHSAA 3-2-1A District 8
Finals/Round 3 (3 Man)
106
02/06
W
F 4-2 3:00
K. Rottinghaus
Seneca-Nemaha Central
KSHSAA 3-2-1A District 8
Consolation Semis
106
02/06
L
F 0-0 0:30
K. Menold
Sabetha
KSHSAA 3-2-1A District 8
Champ Semis/Round 2 (3 Man)
106
02/06
W
F 6-5 5:23
B. Boller
Horton
KSHSAA 3-2-1A District 8
Champ Quarters/Round 1 (3 Man)
106
01/23
L
F 7-0 2:52
T. McMurray
---
2021 Beloit Invite (Saturday)
Round 5
106
01/23
L
F 4-0 0:59
C. Neilson
---
2021 Beloit Invite (Saturday)
Round 4
106
01/23
L
F 2-0 1:27
K. McCarty
---
2021 Beloit Invite (Saturday)
Round 3
106
01/23
L
F 2-0 2:00
J. Gordon
Clay Center Community
2021 Beloit Invite (Saturday)
Round 2
106
01/23
L
F 4-0 0:51
C. Underhill
---
2021 Beloit Invite (Saturday)
Round 1
106
01/16
L
F 4-2 2:12
J. Gordon
Clay Center
2021 JayHusker
Round 5
106
01/16
W
F 10-4 4:20
N. Niehues
Sabetha
2021 JayHusker
Round 4
106
01/16
L
F 9-1 3:48
T. Lincoln
Shawnee Heights
2021 JayHusker
Round 2
106
01/09
L
F 2-0 0:57
M. Kontos
Grand Island
2021 Beatrice Invitational
Round 5
106
01/09
L
F 2-2 1:29
B. Stanley
---
2021 Beatrice Invitational
Round 4
106
01/09
L
F 2-0 0:14
G. Vanover
---
2021 Beatrice Invitational
Round 3 (5-6 man)
106
01/09
L
F 2-0 1:21
L. Adame
Lexington
2021 Beatrice Invitational
Round 2 (5-6 man)
106
01/09
L
F 7-0 1:13
K. Weigel
---
2021 Beatrice Invitational
Round 1 (5-6 man)
106
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 2-0 0:47
A. Loomis
Beloit
Chapman JV
Round 5 (6 Man)
106-113
02/15
L
F 4-0 0:55
T. Kindel
---
Chapman JV
Round 3 (6 Man)
106-113
02/15
L
DEC 4-2
T. Hartwich
Wamego
Chapman JV
Round 2 (6 Man)
106-113
02/15
L
F 4-1 0:50
L. Leiszler
Concordia
Chapman JV
Round 1 (6 Man)
106-113
02/08
L
DEC 9-5
M. Black
---
Silver Lake High School JV Tournament
Round 6
106
02/08
W
DQ 4-10
S. Conley
---
Silver Lake High School JV Tournament
Round 5
106
02/08
L
F 7-0 1:22
B. Hermreck
---
Silver Lake High School JV Tournament
Round 4
106
02/08
W
F 11-0 1:40
M. Boatright
---
Silver Lake High School JV Tournament
Round 1
106
02/01
L
F 0-0
S. Pflaster
Abilene
Manhattan JV Tournament - 2020
Placement Matches (8 Man)
106B
02/01
W
DEC 7-4
P. Shanks
Lawrence Free State
Manhattan JV Tournament - 2020
2nd Wrestleback (8 Man)
106B
02/01
W
DEC 8-2
T. Hartwich
Wamego
Manhattan JV Tournament - 2020
Semis & 1st WB (8 Man)
106B
01/31
L
F 0-0 0:36
C. Fitzgerald
Manhattan
Manhattan JV Tournament - 2020
Quarterfinals (8 Man)
106B
01/11
L
TF 15-0 3:00
A. Brakenhoff
Papillion-La Vista South
2020 Beatrice JV Invitational
Round 3 (3-4 man Best of 3)
98-112
01/11
W
F 2-2 1:52
B. Bourne
Lincoln Northeast
2020 Beatrice JV Invitational
Round 2 (3-4 man Best of 3)
98-112
12/21
L
DEC 9-7 SV
T. Hartwich
Wamego
Abilene JV Tourney
Round 3 (3 Man)
106
12/21
L
F 2-0 1:24
I. Martinez
Salina South
Abilene JV Tourney
Round 2 (3 Man)
106
12/14
L
F 0-0
T. Weimer
Hoxie
Onaga Invitational
Round 4
106
12/14
L
F 5-0 1:41
T. Meyer
Jeff West
Onaga Invitational
Round 3
106
12/14
L
F 7-1 2:44
T. Woodward
Burlingame
Onaga Invitational
Round 2
106
12/14
L
F 2-0 0:22
S. Figge
Rock Creek
Onaga Invitational
Round 1
106
12/07
W
F 0-6 2:05
H. Fessman
Topeka West
Mission Valley Invitational
Placement
106
12/07
L
F 9-0 2:18
G. Good
Wellsville
Mission Valley Invitational
Round 2
106
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020