Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27 · Resumes Today at 11:00 AM UTC
NHSCA National Duals
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
gabriel mccary
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
L
F 6-1 4:44
C. Clark
Benjamin Russell
Tallassee @ Benjamin Russell
Round 1
157
01/27
L
MD 11-3
E. Jones
Tallassee
Hornet Slam 9
Semis & 5th WB (32 Man)
150
01/27
W
F 4-1 4:54
T. Adams
Wetumpka
Hornet Slam 9
4th Wrestleback (32 Man)
150
01/27
W
F 5-0 2:07
E. Bravo
Valley
Hornet Slam 9
Quarters & 3rd WB (32 Man)
150
01/27
W
F 6-0 2:08
J. Huff
Smiths Station
Hornet Slam 9
2nd Wrestleback (32 Man)
150
01/27
L
DEC 9-4
G. Little
TR Miller
Hornet Slam 9
Round 2 Champ & WB (32 Man)
150
01/06
L
Replay
MD 16-3
K. Seals
Stanhope Elmore
2024 Julian McPhillips Invitational
con semis
152
01/06
W
Replay
F 6-3 3:17
G. Little
T. R. Miller
2024 Julian McPhillips Invitational
con 1/4s
152
01/06
W
Replay
F 2-0 2:49
G. Smith
Percy Julian
2024 Julian McPhillips Invitational
con 2
152
01/06
L
Replay
F 6-0 3:14
B. Pugh
Prattville Christian Academy
2024 Julian McPhillips Invitational
champ 1/4s
152
12/16
L
DEC 7-0
E. Rasmussen
St James
Catholic/Carver/Tallassee/St.James
Round 1
157
12/16
W
F 0-0 3:59
B. Bell
Montgomery Catholic Prep School
Catholic/Carver/Tallassee/St.James
Round 1
157
12/06
W
F 2-2 3:02
S. Perkins
Prattville Christian Academy
TALLASSEE VS BRHS/VALLEY & P.C.A.
Round 1
157
12/06
L
F 6-2 4:34
C. Clark
Benjamin Russell
TALLASSEE VS BRHS/VALLEY & P.C.A.
Round 1
157
11/29
W
F 2-2 1:33
J. Gurski
Prattville
TALLASSEE vs AUBURN and PRATTVILLE
Round 1
157
11/29
W
F 2-0 1:10
J. Zimmerman
Auburn
TALLASSEE vs AUBURN and PRATTVILLE
Round 1
157
11/22
L
MD 14-2
T. Payton
Elmore County School
Tallassee Duals
Round 1
157
11/22
W
F 0-0
H. Bragg
Reeltown
Tallassee Duals
Round 1
157
11/22
L
F 0-0
J. Lugo
Beauregard HS
Tallassee Duals
Round 1
157
11/21
L
F 4-0 2:35
J. Lugo
Beauregard HS
Jaime Blakely Duals
Round 1
157
11/21
L
MD 14-2
T. Payton
Elmore County School
Jaime Blakely Duals
Round 1
157
11/21
W
F 2-0 0:34
H. Bragg
Reeltown
Jaime Blakely Duals
Round 1
157
11/17
W
F 4-0 4:40
J. Williams
Beulah
TALLASSEE vs. CENTRAL & BEULAH
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
F 3-5 2:10
S. SEGARRA
Holtville
AHSAA 5A South Super Section
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/11
L
Replay
F 6-1 3:15
C. Sullivan
Elberta HS
AHSAA 5A South Super Section
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/03
W
F 2-0 0:25
B. Carothers
Prattville Christian Academy
PCA/Northside Methodist/Tallassee/Beauregard
Round 1
145
02/03
W
F 2-0 0:54
W. Hartman
Northside Methodist Academy
PCA/Northside Methodist/Tallassee/Beauregard
Round 1
145
01/28
L
F 14-2 1:36
C. Thomas
Elmore County School
Elmore County and Valley
Round 1
145
01/27
W
F 5-0 1:25
J. Williams
Beulah
Beulah Stanhope and Brewbaker Tech
Round 1
145
01/25
W
DEC 6-4
R. Scott
Russell County
Tallassee, Houston Academy, Hardaway @RC
Round 1
145
01/25
L
DEC 4-0
G. Esparza
Central
Tallassee, Houston Academy, Hardaway @RC
Round 1
145
01/20
L
TF 16-0 3:55
C. Sullivan
Elberta HS
AHSAA State Dual Championships
Semifinals (4 Team)
147
01/20
L
MD 17-6
C. Knight
Gulf Shores
AHSAA State Dual Championships
Finals (4 Team)
147
01/07
L
DEC 3-2
E. Rasmussen
St James
2023 Julian McPhillips Invitational
rd 5 con semi both
147
01/07
L
Replay
F 4-2 1:51
C. Thomas
Elmore County School
2023 Julian McPhillips Invitational
rd 4 semis both
147
01/07
W
Replay
DEC 8-6
C. Nelson
W. S. Neal
2023 Julian McPhillips Invitational
rd 2 champ 1/4s
147
01/06
L
F 14-2 2:39
B. Campbell
Opelika Hs
Opelika / R.E. Lee / Jeff Davis
Round 1
145
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020