May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 10-12 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Xander Hale
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Raider Wrestling
S M South
SM South
SM South Raiders
Shawnee Mission South
Shawnee Mission South HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
DEC 10-5
Z. Thomas
Derby
KSHSAA 6A-5A State Championships
2nd WB
6A-150
02/23
W
Replay
F 12-3 4:13
C. Cummings
Shawnee Mission Northwest
KSHSAA 6A-5A State Championships
1st WB
6A-150
02/23
L
Replay
F 7-0 3:48
G. Hagen
Lawrence-Free State
KSHSAA 6A-5A State Championships
Round 1 (16 Man)
6A-150
02/17
W
F 8-4 3:46
W. Wood
Shawnee Mission East
KSHSAA 6A East Regional
7th Place Matches (16 Man)
150
02/17
L
F 10-4 4:13
C. Cummings
Shawnee Mission Northwest
KSHSAA 6A East Regional
3rd Rd WB`s (16 man)
150
02/17
W
F 4-4 3:35
J. Pena
Olathe West
KSHSAA 6A East Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
150
02/16
L
F 7-4 5:06
B. Frey
Olathe North
KSHSAA 6A East Regional
Ch Quarters (16 Man)
150
02/16
W
F 4-1 2:44
D. Balarashti
Blue Valley North
KSHSAA 6A East Regional
Round 1 (16 Man)
150
02/06
W
F 12-4 4:18
W. Wood
SM East
15th Ann. Boys SM District Duals
Round 4 (6 Team)
150
02/06
L
F 13-9 5:37
C. Cummings
SM Northwest
15th Ann. Boys SM District Duals
Round 2 (6 Team)
150
02/06
W
F 21-7 5:14
A. Collins
SM West
15th Ann. Boys SM District Duals
Round 5 (6 Team)
150
02/03
L
F 0-0 3:00
A. Collier
Lawrence
Boys Sunflower League Championships
Placements
150
02/03
L
F 2-0 0:55
C. Smith
Gardner Edgerton
Boys Sunflower League Championships
Rd 5 - Cons Semi & 7th
150
02/03
W
MD 16-8
T. Conover
Olathe Northwest
Boys Sunflower League Championships
Rd 4 - Semi
150
02/03
W
MD 13-5
A. Gleaves
Olathe South
Boys Sunflower League Championships
Rd 3
150
02/03
L
MD 17-6
T. Bragg
Olathe East
Boys Sunflower League Championships
Rd 2 - Quarter & WB 1
150
01/31
W
DEC 9-7
L. Skouse
Overland Park-Blue Valley Southwest HS
Overland Park-Blue Valley Southwest HS @ Shawnee Mission South HS
Round 1
150
01/27
L
DEC 12-11
A. Smith
McPherson HS
2024 Junction City Varsity Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
150
01/27
L
DEC 10-4
C. Hogan
Salina-Central HS
2024 Junction City Varsity Invitational
Round 1 (16 Man)
150
01/20
L
DEC 9-2
A. Collier
Lawrence Lions
BVNW Husky Wrestling Inv 2024
7th 8man
150
01/20
L
DEC 8-4
T. Bragg
Olathe East Hawks
BVNW Husky Wrestling Inv 2024
8manBracketWB1
150
01/20
L
TF 15-0 5:13
T. Braswell
Springdale Har-Ber Wildcats
BVNW Husky Wrestling Inv 2024
8manBracketRd1
150
01/20
W
F 9-1 3:03
L. DeSotel
Marion Wolves
BVNW Husky Wrestling Inv 2024
Pool Rd 5 _ 24 man
150
01/20
L
F 16-3 3:24
G. Hagen
Law Free State Firebirds
BVNW Husky Wrestling Inv 2024
Pool Rd 4 _ 24 man
150
01/20
W
F 2-0 0:31
C. Fillmore
Blue Valley Tigers
BVNW Husky Wrestling Inv 2024
Pool Rd 3 _24 man
150
01/19
W
F 12-4 2:18
M. UNA
Bonner Springs Braves
BVNW Husky Wrestling Inv 2024
Pool Rd 2 _24 man
150
01/19
W
DEC 14-8
B. Bowers
Topeka Seaman Vikings
BVNW Husky Wrestling Inv 2024
Pool Rd 1 _ 24 man
150
01/12
L
TF 17-2 4:42
A. Bartek
Spring Hill
2024 BVW Jaguars Wrestling Duals
Round 1 (6 Team)
150
01/12
W
F 7-3 3:27
C. Mills
KC Piper
2024 BVW Jaguars Wrestling Duals
Round 4 (6 Team)
150
01/12
L
MD 11-2
B. Watts
Blue Valley West
2024 BVW Jaguars Wrestling Duals
Round 3 (6 Team)
150
01/11
W
F 17-4 5:48
J. Lyle
Overland Park-Blue Valley Northwest HS
Overland Park-Blue Valley Northwest HS @ Shawnee Mission South HS
Round 1
150
12/02
W
F 0-0 1:04
S. Quinonez
Sumner Academy
Wyandotte Classic
Round 3 (16 Man)
150
12/01
W
F 7-6 5:02
J. Taylor
Olathe East HS
Shawnee Mission South Varsity Tri-Dual
Round 1
150
12/01
L
TF 17-1 3:16
S. Hooper
Lee`s Summit North
Shawnee Mission South Varsity Tri-Dual
Round 1
150
10/07
L
Replay
DEC 11-6
J. Sitton
Bentonville Wrestling Club
Fall Brawl 2023
Round 5
157
10/07
W
Replay
F 4-2 2:18
L. Shirley
HWC
Fall Brawl 2023
Round 4
157
10/07
L
Replay
F 11-5 4:03
K. Marshall
WR - Topeka Blue Thunder
Fall Brawl 2023
Round 2
157
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020