Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Wyatt Stout
Results
High School Results
Team Name
Almira Coulee Hartline
Southern Regional
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
DEC 7-4
A. Hibler
Leonia/Palisades Park
NJSIAA State Championships
3rd Place Matches
144
03/02
W
DEC 3-1 SV
J. Myers
Morristown
NJSIAA State Championships
Consi Semis
144
03/01
W
DEC 10-5
Z. Reilley
Raritan
NJSIAA State Championships
Quarterfinals
144
02/24
L
DEC 9-4
A. Nini
Christian Brothers Academy
NJSIAA Region 7
Championship
144
02/24
W
DEC 12-11
R. DeFulvio
Holy Cross
NJSIAA Region 7
Semis (16 Man)
144
02/24
W
TF 20-3 6:00
P. Marte
Audubon
NJSIAA Region 7
Quarters (16 Man)
144
02/17
W
F 17-5 3:23
N. Straniero
Central Regional
NJSIAA District 25
First Place
144
02/17
W
TF 18-1 2:00
A. O`Halloran
Barnegat
NJSIAA District 25
Semis (16 Man)
144
02/17
W
F 4-1 1:12
T. Grosso
Toms River East H.S.
NJSIAA District 25
Quarters (16 Man)
144
02/11
W
DEC 3-1 SV
L. Geleta
Phillipsburg
NJSIAA State Dual Championships
Finals (2 Team)
144
02/10
W
DEC 8-3
W. Cella
Hunterdon Central Reg
NJSIAA GROUP V Semi Finals
Round 1
144
02/07
W
F 6-2 3:35
T. DiPietro
Kingsway Regional
South Jersey Group V Team Final
Round 1
144
02/06
W
DEC 3-0
M. Williams
Highland Regional/Triton
Highland Regional/Triton @ Southern Regional
Round 1
144
02/05
W
F 8-2 2:34
K. Townsend
Eastern
Eastern @ Southern Regional
Round 1
144
01/30
W
TF 16-1 2:31
D. Capra
Toms River North
Southern Regional @ Toms River North
Round 1
144
01/27
W
F 10-1 2:38
H. Rhyne
Haddonfield High Schol
Quad @ Southern with Cranford, Shawnee, Haddonfield
Round 1
144
01/27
W
TF 16-1 4:52
E. O`Hara
Cranford
Quad @ Southern with Cranford, Shawnee, Haddonfield
Round 1
144
01/27
W
TF 18-3 3:45
M. Spitznas
Shawnee
Quad @ Southern with Cranford, Shawnee, Haddonfield
Round 1
144
01/20
L
F 6-0 1:57
T. Tapia
Jenkins (Chewelah)
LRS Bronco invitational
Placement Matches (8 Man)
144
01/20
W
TF 20-5 2:25
A. Roman
Old Bridge
Shore Conference Showcase @ Southern Regional
Round 1
144
01/20
W
F 2-2 1:47
T. Slack
Lind-Ritzville
LRS Bronco invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
144
01/20
L
F 5-0 1:52
C. Kubik
Lind-Ritzville
LRS Bronco invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
144
01/12
W
F 4-1 1:25
T. Grosso
Toms River East H.S.
Toms River East H.S. @ Southern Regional
Round 1
144
01/06
W
MD 17-5
M. Tidona
High Point Regional
Mt Olive Tri
Round 1
144
01/06
W
F 6-0 1:31
M. Machen
Mt. Olive
Mt Olive Tri
Round 1
150
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020