Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daniel Reyes
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Haywood Elite Wrestling Club
Hendersonville
Hendersonville High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/06
L
F 0-0 5:13
G. Coggins
Smoky Mountain
NH, Smoky, Hend Tri @ NH
Round 1
126
12/02
L
F 7-0 1:56
A. Mull
Tuscola
War Eagle- Men
Round 7 Cons Semis
120
12/02
L
F 4-0 1:32
I. Valdez
North Buncombe
War Eagle- Men
Round 6 Semis
120
12/02
W
F 2-2 1:53
N. Rowe
Swain County
War Eagle- Men
Round 2 Quarters
120
12/01
W
DEC 12-11
M. Howard
Tuscola
Tri @ Hendersonville (Tuscola, East Rutherford)
Round 1
126
11/22
L
TF 15-0 3:59
A. Villarreal
Polk County
North Knight Invitational
Placement Matches (16 Man)
120
11/22
W
F 2-0 1:00
A. Simcsuk
East Henderson
North Knight Invitational
Round 4 (16 Man)
120
11/22
L
F 13-1 2:36
C. Casner
Watauga
North Knight Invitational
Round 3 (16 Man)
120
11/22
W
F 10-2 1:36
B. Browning
Franklin
North Knight Invitational
Round 2 (16 Man)
120
11/22
W
F 3-2 3:09
B. Crider
Maiden
North Knight Invitational
Round 1 (16 Man)
120
11/18
W
F 8-9 2:39
E. Warren
Rutherfordton-Spindale
2nd Annual Plowboy Brawl
1st & 3rd (16 Man)
120
11/18
W
F 5-0 1:38
K. Oates
Burns
2nd Annual Plowboy Brawl
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
11/16
L
F 0-0 2:29
E. Gorff
North Buncombe
Hendersonville Quad (East, North Buncombe, Owen)
Round 1
126
11/16
W
F 0-0 1:21
S. Pressley
Owen
Hendersonville Quad (East, North Buncombe, Owen)
Round 1
126
11/15
W
F 2-0 1:09
A. Simcsuk
East Henderson
Hendersonville Quad (East, North Buncombe, Owen)
Round 1
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
W
F 2-2 1:58
J. Lackey
Greer HS
The Blue Ridge Battle
Placement Matches (8 Man)
106/113
03/18
W
F 4-0 0:49
B. Kinley
Newport Wrestling Club
The Blue Ridge Battle
2nd Wrestleback (8 Man)
106/113
03/18
L
F 19-8 2:57
A. May
Haywood Elite
The Blue Ridge Battle
Semis & 1st WB (8 Man)
106/113
03/18
W
F 3-2 1:03
C. Vick
Smoky mountain Youth wrestling
The Blue Ridge Battle
Quarterfinals (8 Man)
106/113
03/04
L
F 7-0 3:37
E. Gorff
Black hawk
YONA Youth Wrestling Championship 2023 - Saturday
Placement
113
03/04
W
F 8-2 2:36
L. Beynum
Unaffiliated
YONA Youth Wrestling Championship 2023 - Saturday
Round 5 (10 Man)
113
03/04
L
MD 13-1
A. Panama
Peak
YONA Youth Wrestling Championship 2023 - Saturday
Round 3 (10 Man)
113
03/04
L
F 4-2 2:15
C. Gibson
Haywood Elite
YONA Youth Wrestling Championship 2023 - Saturday
Round 2 (10 Man)
113
03/04
W
DEC 10-8 SV
K. Burnette
Haywood Elite
YONA Youth Wrestling Championship 2023 - Saturday
Round 1 (10 Man)
113
01/29
L
F 0-0 3:50
E. Horton
Morehead
1st & 2nd round 2A State Duals @ Morehead
Round 1
106
01/21
L
F 5-0 1:27
S. Horton
Rutherfordton-Spindale
2023 2A Mountain Foothills 7 Conference
Placement Matches (8 Man)
113
01/21
W
F 4-9 3:57
C. Wade
Polk County
2023 2A Mountain Foothills 7 Conference
Semis & 1st WB (8 Man)
113
01/15
W
F 0-0 0:34
O. Maur
Hickory
East Gaston Warrior Duals
Champ. Round 1
113
01/15
L
F 0-0 2:59
A. Rahaim
Hough
East Gaston Warrior Duals
Champ. Round 1
113
01/04
W
F 0-0 0:15
A. Fox
Chase
TRI @ Hendersonville (Chase, NC School for Deaf)
Champ. Round 1
106
01/04
W
F 0-0
T. Barnes
N.C. School for the Deaf
TRI @ Hendersonville (Chase, NC School for Deaf)
Champ. Round 1
113
12/30
W
F 3-4 0:54
C. Duncan
Palmetto
Carolina Clash High School Duals
Round 2 (16 Team)
113
12/30
W
F 2-0 0:27
Z. Murray
West Carteret
Carolina Clash High School Duals
Round 3 (16 Team)
113
12/30
L
F 14-2 4:20
C. Vang
St. Stephens
Carolina Clash High School Duals
Round 1 (16 Team)
113
12/30
W
F 4-2 1:52
J. Orellana
West Wilkes
Carolina Clash High School Duals
Round 4 (16 Team)
113
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/23
W
F 4-6 1:44
A. Mathis
Chase
Mountain Foothills 7 Tournament
True Second
106
01/22
W
F 9-18 4:49
B. Huntley
East Rutherford
Mountain Foothills 7 Tournament
Placement
106
01/22
W
F 4-3 1:52
T. Strickland
Polk County
Mountain Foothills 7 Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
106
01/22
L
F 9-5 5:17
B. Huntley
East Rutherford
Mountain Foothills 7 Tournament
Quarterfinals (8 Man)
106
12/11
L
F 2-0 0:45
B. Glaister
T C Roberson
Falcon Frenzy JV 2021
Placement Matches (8 Man)
106
12/11
W
F 2-0 0:21
L. Cornelius
T C Roberson
Falcon Frenzy JV 2021
2nd Wrestleback (8 Man)
106
12/11
W
F 5-2 1:15
E. Gorff
North Buncombe
Falcon Frenzy JV 2021
Semis & 1st WB (8 Man)
106
12/11
L
DEC 6-1
S. Anderson
Robbinsville
Falcon Frenzy JV 2021
Quarterfinals (8 Man)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024