Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jackson Hughes
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Kempsville
Mulvane
Mulvane High School
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
TF 15-0 4:27
G. Lee
Garden Plain
2nd Annual Bill Brown Invitational
Round 6
165
01/28
W
TF 15-0 5:27
L. Overton
Halstead
2nd Annual Bill Brown Invitational
Round 5
165
01/28
W
MD 10-2
V. Williams
Wichita Southeast
2nd Annual Bill Brown Invitational
Round 4
165
01/27
W
F 2-0 0:34
J. Colglazier
Larned
2nd Annual Bill Brown Invitational
Round 3
165
01/27
W
MD 16-4
J. Reyes
Chaparral High School
2nd Annual Bill Brown Invitational
Round 1
165
01/14
L
MD 9-1
A. Luten
Coffeyville
Clearwater Boys & Girls Wrestling Tourn
Round 4
165
01/14
L
F 0-0
B. Snell
Clearwater
Clearwater Boys & Girls Wrestling Tourn
Round 2
165
12/17
L
F 5-0 1:19
J. Meyer
Andale
Bishop Carroll Invitational - 2022
Round 3 All Pools
165
12/17
L
F 2-0 0:37
L. Bernstorf
Derby
Bishop Carroll Invitational - 2022
Round 2 All Pools
165
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
W
DEC 6-4
K. Boster
Mulvane High School
1st Annual Bill Brown Invitational
Round 6
195
01/29
W
F 4-2 3:29
G. Meyer
Halstead
1st Annual Bill Brown Invitational
Round 5
195
01/29
L
F 0-0
R. Adelhardt
Garden Plain
1st Annual Bill Brown Invitational
Round 4
195
01/28
L
MD 11-0
O. Velazquez
Dodge City
1st Annual Bill Brown Invitational
Round 3
195
01/28
L
F 14-0 5:05
J. Hancock
---
1st Annual Bill Brown Invitational
Round 1
195
01/28
L
F 9-0 5:16
E. Sneddon
Poquoson
2022 Ocean Lakes Invitational Duals
Finals (2 Team)
182
01/28
L
F 4-1 1:41
T. Winans
Cape Henry
2022 Ocean Lakes Invitational Duals
Finals (2 Team)
182
01/28
L
F 2-0 1:57
K. Johnson
Oscar Smith
2022 Ocean Lakes Invitational Duals
Finals (2 Team)
182
01/15
L
F 8-0 4:25
J. Hancock
Wichita Trinity
Clearwater Boys & Girls Varsity Wrestling Tourn
Round 5
195
01/15
L
F 0-0
G. Davis
Augusta
Clearwater Boys & Girls Varsity Wrestling Tourn
Round 4
195
01/15
W
F 4-0 1:45
H. Denny
Maize
Clearwater Boys & Girls Varsity Wrestling Tourn
Round 2
195
01/09
W
F 12-2 3:15
K. Thao
Richmond-Central Heights
30th Burlington Wrestling Invitational
Placement Matches (16 Man)
195
01/08
L
DEC 5-4
G. Goodner
Humboldt
30th Burlington Wrestling Invitational
Cons Semis
195
01/08
W
DEC 6-0
L. Williams
Burlingame
30th Burlington Wrestling Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
195
01/08
L
F 2-0 1:23
Z. Nowak
Baldwin
30th Burlington Wrestling Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
01/08
W
F 5-2 3:00
A. Seacrest
Burlingame
30th Burlington Wrestling Invitational
Round 1 (16 Man)
195
12/22
L
F 9-1 3:27
O. Schuller
Great Bridge
Mike Duman Toys for Tots Invitational
Round 5
182
12/22
W
F 2-0 0:49
S. Lalota
North Stafford
Mike Duman Toys for Tots Invitational
Round 4
182
12/22
L
F 2-0 0:58
K. Force
---
Mike Duman Toys for Tots Invitational
Round 2
182
12/18
L
F 2-0 3:31
B. Johnson
---
Bishop Carroll Invitational - 2021
Round 2 All Pools
182
12/18
L
F 5-0 1:09
A. Williams
Wichita-Haysville Campus
Bishop Carroll Invitational - 2021
Round 1 All Pools
182
11/14
L
DEC 10-6
A. Robeson
---
2021 Knights Invitational - Varsity Boys
Placement Matches
160
11/13
W
F 4-1 1:16
J. Pena
Houston Milby
2021 Knights Invitational - Varsity Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
11/13
W
F 4-0 2:41
F. Vasquez
Katy Morton Ranch
2021 Knights Invitational - Varsity Boys
Round 2
160
11/13
W
F 7-0 3:07
C. Castle
League City Clear Falls
2021 Knights Invitational - Varsity Boys
Round 1
160
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
DEC 8-1
A. Aguilar
---
South Girls & 9/10 JV Tournament
Round 5
170-182
01/30
L
F 4-0 1:48
J. Bergman
---
South Girls & 9/10 JV Tournament
Round 3
170-182
01/23
W
F 5-4 1:00
D. Lowe
---
Wellington High School - JV & Girls-2021
Placement Matches
182
01/23
W
F 7-0 0:28
T. Bounevongsay
Winfield
Wellington High School - JV & Girls-2021
Round 5
182
01/23
L
F 13-4 3:21
D. Everett
---
Wellington High School - JV & Girls-2021
Round 4
182
01/23
L
F 2-0 2:17
D. Lowe
---
Wellington High School - JV & Girls-2021
Round 3
182
01/23
L
F 7-0 2:31
P. Truman
---
Wellington High School - JV & Girls-2021
Round 2
182
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
F 2-0 2:46
B. Fiebiger
Bluestem
14th Annual Marion JV Wrestling Inv
Round 5
170A
02/01
W
FOR 0-0
s. scratch
Augusta
14th Annual Marion JV Wrestling Inv
Round 3
170A
02/01
L
F 2-0 0:40
W. Morgan
Douglass
14th Annual Marion JV Wrestling Inv
Round 2
170A
02/01
L
F 2-0 1:11
J. Ecker
Hesston
14th Annual Marion JV Wrestling Inv
Round 1
170A
01/25
W
FOR 0-0
s. scratch
Wellington
Wellington Wrestling JV Invitational
Round 5
182
01/25
L
F 4-0 1:48
W. Coultis
---
Wellington Wrestling JV Invitational
Round 4
182
01/25
L
F 2-0 0:46
A. Carlson
Clearwater
Wellington Wrestling JV Invitational
Round 3
182
01/24
L
F 0-0 0:22
W. Morgan
Douglass
2020 Douglass Jamboree
Round 3 (3 Man)
170B
01/24
L
F 0-0 0:30
C. Budke
Cottonwood Falls-Chase County
2020 Douglass Jamboree
Round 2 (3 Man)
170B
12/21
L
F 0-0 0:41
K. Palmer
Valley Center High School
Rose Hill JV Invitational
Round 5 (6 Man)
170A
12/21
W
DEF 0-0
a. pingry
---
Rose Hill JV Invitational
Round 4 (6 Man)
170A
12/21
L
F 0-0 1:43
T. Minette
Wichita Southeast
Rose Hill JV Invitational
Round 3 (6 Man)
170A
12/21
L
F 0-0 0:21
E. Irvine
---
Rose Hill JV Invitational
Round 2 (6 Man)
170A
12/21
L
F 0-0 0:30
K. Schilling
Andover High School
Rose Hill JV Invitational
Round 1 (6 Man)
170A
12/14
L
F 0-0 0:36
J. Lopez
Dodge City
Great Bend JV & Girls Varsity Tournament
Round 6
170
12/14
L
F 0-0 0:10
J. Martin
---
Great Bend JV & Girls Varsity Tournament
Round 5
170
12/14
L
F 0-0 0:28
A. Putz
Hays
Great Bend JV & Girls Varsity Tournament
Round 3
170
12/14
L
F 2-0 0:40
B. Karateav
Stafford
Great Bend JV & Girls Varsity Tournament
Round 2
170
12/14
L
F 0-0 0:50
G. Jones
McPherson
Great Bend JV & Girls Varsity Tournament
Round 1
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024