Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27 · Resumes Today at 11:00 AM UTC
NHSCA National Duals
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Angel Parra
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
Santa Barbara
Santa Barbara High School Wre
West Point Beemer
West Point-Beemer
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
MD 11-2
T. Cardenas
Thousand Oaks
CIF SS Boys Individuals Coastal Div
Round of 12
160
02/10
L
Replay
F 2-0 0:23
N. Ruiz
St John Bosco
CIF SS Boys Individuals Coastal Div
Quarters & Round of 16
160
02/10
W
Replay
MD 12-2
N. Ghazaryan
Burbank
CIF SS Boys Individuals Coastal Div
Round 2
160
02/10
W
Replay
DEC 8-3
J. Urias
Northview
CIF SS Boys Individuals Coastal Div
Round 1
160
01/25
L
F 16-4 5:13
D. Maganda
Schuyler
West Point-Beemer @ Schuyler
Round 1
160
01/20
L
F 4-0 2:55
N. Mundahl
Twin River
Madison Invite 2023
Quarter Finals 8 and 16 man
160
01/20
L
F 14-6 1:54
L. Belina
Howells Dodge
Madison Invite 2023
Round 1 (16 Man)
160
01/13
L
F 2-0 0:45
M. Umphress
Summerland
West Holt Invitational 2022-2023
Round 3
160
01/13
L
F 6-2 0:14
I. Pistulka
West Holt
West Holt Invitational 2022-2023
Round 1
160
01/10
L
F 2-0 0:41
M. Arps
Schuyler
O-C JV Invitational 2023
Round 3
160
01/09
L
F 5-0 1:45
A. Duran
Mount Michael Benedictine
O-C JV Invitational 2023
Round 1 (16 Man)
160
01/06
L
F 2-0 1:20
C. Delgado
South Sioux City
South Sioux City @ West Point-Beemer
Round 1
160
12/03
W
FOR 0-0
N. Martinez
Ernest Righetti
Old Dutch Classic
Placement Matches (16 Man)
170
12/03
W
DEC 5-1
F. Porras
Ernest Righetti
Old Dutch Classic
4th Wrestleback (16 Man)
170
12/03
L
F 4-1 1:27
A. Adams
Clovis East
Old Dutch Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
12/03
W
DEC 9-5
I. Guerrero
St. Joseph/Santa Maria
Old Dutch Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
12/03
W
F 2-0 0:54
G. Leyvas
Independence (Bakersfield)
Old Dutch Classic
Round 1 (16 Man)
170
12/02
L
F 2-0 0:33
B. Petry
Millard North
Friday Night Fracas Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
170
12/02
L
F 2-0 1:02
J. Adams
Nebraska City
Friday Night Fracas Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
170
12/02
L
F 4-0 2:45
B. Arevalo
Omaha Bryan
Friday Night Fracas Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
170
12/02
L
F 2-2 0:45
D. Lyons
Nebraska City
Friday Night Fracas Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
195
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 0-0
J. Torres
San Marcos (Santa Barbara)
2022 Boys Channel League Tourney
Placement (4 Man)
162
02/05
W
F 0-0
C. Orellana
---
2022 Boys Channel League Tourney
Semis (4 Man)
162
12/10
W
F 0-0 1:39
S. Solis
Warren
Camarillo 10-Way
Round 7 (10 Team)
170
12/10
L
DEC 9-2
J. Rocha
Thousand Oaks
Camarillo 10-Way
Round 7 (10 Team)
170
12/10
W
F 13-8 4:49
A. Gallegos
---
Camarillo 10-Way
Round 4 (10 Team)
170
12/10
L
DEC 6-4 SV
D. Gurovich
Camarillo
Camarillo 10-Way
Round 3 (10 Team)
170
12/10
L
F 6-1 1:40
J. Flores
Pacifica
Camarillo 10-Way
Round 9 (10 Team)
170
12/10
L
F 6-0 2:08
K. Castro
---
Camarillo 10-Way
Round 4 (8 Team)
170
12/10
L
DEC 5-2
E. Williamson
---
Camarillo 10-Way
Round 1 (8 Team)
170
12/10
W
F 11-7 3:40
W. Terrance
Newbury Park
Camarillo 10-Way
Round 2 (8 Team)
170
12/04
L
F 5-2 5:44
J. Escobedo
Hueneme
Old Dutch Classic
1st & 3rd (16 Man)
170
12/04
W
MD 17-9
D. Alvarez
---
Old Dutch Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
12/04
W
DEC 11-5
K. Pryor
Atascadero
Old Dutch Classic
Round 1 (16 Man)
170
10/30
L
MD 17-6
M. RODRIGUEZ
---
TCWA Righetti Folkstyle HS ONLY
Placement Matches (8 Man)
170
10/30
W
F 15-4 3:36
I. Fliesher
Santa Barbara High School Wre
TCWA Righetti Folkstyle HS ONLY
Semis & 1st WB (8 Man)
170
10/30
W
F 8-1 4:16
D. Paduganan
Righetti High School Wrestling
TCWA Righetti Folkstyle HS ONLY
Quarterfinals (8 Man)
170
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020