Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaret Panama
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Robbinsville
Robbinsville
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
Replay
MD 14-0
K. Blythe
Alleghany
NCHSAA State Championships
3rd and 5th
1A 145
02/19
W
Replay
DEC 7-6
K. Lambert
East Wilkes
NCHSAA State Championships
Consi Semis
1A 145
02/19
W
Replay
DEC 11-5
E. Torres
---
NCHSAA State Championships
16 Cons Rd 3 and 8 Man Cons Rd 1
1A 145
02/18
L
Replay
F 6-0 3:43
R. Garcia
South Stanly
NCHSAA State Championships
16 Man Round 1 & 8 man Quarterfinals
1A 145
02/12
L
DEC 1-0
K. Lambert
East Wilkes
NCHSAA 1A West Regional
3rd
145
02/12
W
DEC 2-0
J. Oxendine
Mountain Island Charter
NCHSAA 1A West Regional
Consi-Semis (16 Man)
145
02/12
L
DEC 6-4
K. Blythe
Alleghany
NCHSAA 1A West Regional
Semis
145
02/12
W
DEC 2-1
N. Halliday
---
NCHSAA 1A West Regional
Quarters
145
02/12
W
F 4-1 1:04
J. Karlinchak
Bradford Prep
NCHSAA 1A West Regional
Round 1 (16 Man)
145
01/20
W
F 6-2 1:31
C. Seagle
Swain County
Robbinsville @ Swain County
Round 1
152
01/15
L
DEC 6-4
M. Thaxton
West Oak
James Orr Memorial Invitational
3rd Place
152
01/15
W
MD 15-5
J. Owle
Swain
James Orr Memorial Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
152
01/15
W
DEC 8-3
C. Robinson
Uwharrie Charter
James Orr Memorial Invitational
Quarters
152
01/15
L
DEC 3-2
C. Miller
Cherryville
James Orr Memorial Invitational
Semis
152
01/06
W
MD 11-2
J. Mora
North Henderson
Robbinsville @ North Henderson
Round 1
160
12/23
W
TF 24-8 4:15
C. Seagle
Swain
2022 Smoky Mountain Conference
Placement Matches (8 Man)
152
12/22
L
DEC 3-2
K. Rhodarmer
Enka
Devil Duals
Round 1 (3 Team)
160
12/22
W
F 15-4 3:44
D. Austin
Hayesville
Devil Duals
Finals (2 Team)
160
12/22
L
DEC 4-3
K. Jamerson
Madison
Devil Duals
Round 3 (3 Team)
160
12/22
W
MD 17-8
J. Wikle
Swain County
Devil Duals
Round 2 (3 Team)
160
12/22
W
F 26-14 5:40
J. Guy
Franklin
Devil Duals
Round 2 (3 Team)
160
12/18
W
DEC 2-1
S. Jenks
West Henderson
2021 Great Smoky Mtn. Grapple: Varsity
Consi Finals
160
12/18
W
F 10-5 3:00
D. Buckner
Clyde A. Erwin
2021 Great Smoky Mtn. Grapple: Varsity
Con Semis
160
12/18
L
DEC 12-9
M. Colligan
Maryville
2021 Great Smoky Mtn. Grapple: Varsity
Semifinals
160
12/18
W
DEC 6-4
S. Jenks
West Henderson
2021 Great Smoky Mtn. Grapple: Varsity
Quarters
160
12/18
W
MD 23-13
D. Buckner
Clyde A. Erwin
2021 Great Smoky Mtn. Grapple: Varsity
Rd of 16
160
12/17
W
MD 19-7
C. Davis
Piedmont
Robbinsville vs. Piedmont
Round 1
160
12/17
L
DEC 6-4
C. Weaver
Fred T Foard
Robbinsville @ Fred T Foard
Round 1
160
12/11
L
MD 14-2
E. Brown
A C Reynolds
Falcon Frenzy 2021
Placement Matches (32 Man)
160
12/11
W
DEC 14-8
S. Jenks
West Henderson
Falcon Frenzy 2021
Semis & 5th WB (32 Man)
160
12/11
W
F 2-0 1:19
J. McClellan
---
Falcon Frenzy 2021
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
12/11
W
MD 15-4
Z. Larson
Gibbs
Falcon Frenzy 2021
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
12/07
W
F 0-0
A. Smith
Murphy
Murphy @ Robbinsville
Round 1
160
12/04
L
F 9-3 4:43
G. Harris
Enka
Enka @ Robbinsville
Round 1
160
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/15
L
DEC 4-3
T. Adams
---
NCHSAA 1A West Regional
Quarters
152
06/15
W
F 4-1 1:30
W. Chance
---
NCHSAA 1A West Regional
Champ. Round 1 (16 Man)
152
06/10
W
F 20-8 3:59
L. Woodard
---
2021 Smoky Mountain Conference
1st
152
06/10
W
F 6-2 1:22
G. Michael
Hayesville
2021 Smoky Mountain Conference
Semis (8 Man)
152
05/25
W
F 6-0
K. Trantham
Cherokee
Robbinsville @ Cherokee
Round 1
152
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
W
MD 16-8
K. Bolyn
Cherryville
NCHSAA 1A West Regional
Round 1 (16 Man)
170
02/14
L
F 2-0 0:19
M. Petree
North Stokes
NCHSAA 1A West Regional
3rd Wrestleback
170
02/14
W
F 6-5 4:39
C. Moore
Mount Airy
NCHSAA 1A West Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
170
02/14
L
F 8-5 4:23
M. Mauro
Bradford Prep
NCHSAA 1A West Regional
Quarters
170
02/01
L
F 2-0 0:49
C. Pheasant
Cherokee
2020 Smoky Mountain Conference
Finals
170
02/01
W
DEC 6-4 SV
C. Lambert
Swain
2020 Smoky Mountain Conference
Semis
170
02/01
W
F 5-5 3:15
S. Kephart
Murphy
2020 Smoky Mountain Conference
Quarterfinals (8 Man)
170
01/31
W
DEC 7-4
C. Lambert
Swain County
Robbinsville @ Swain County
Round 1
170
01/24
L
F 2-0 0:57
L. Bailey
Hayesville
Devil Duals
Round 2 (6 Team)
170
01/24
L
F 2-0 0:57
W. Dunning
T.C. Roberson
Devil Duals
Round 3 (6 Team)
170
01/24
W
F 5-2 2:41
O. Reyes
Pigeon Forge
Devil Duals
Round 1 (6 Team)
170
01/24
L
DEC 9-6
R. Penland
Mountain Heritage
Devil Duals
Round 1 (8 Team)
182
01/18
L
DEC 4-2
W. Carter
Alcoa
James Orr Memorial Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
170
01/18
W
DEC 10-8 SV
M. Coulter
Tuscola
James Orr Memorial Invitational
3rd WB
170
01/18
W
FOR 0-0
Z. Holcombe
---
James Orr Memorial Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/18
W
F 6-2 2:16
A. Woody
Murphy
James Orr Memorial Invitational
1st WB
170
01/18
L
F 6-7 3:56
L. Bailey
Hayesville
James Orr Memorial Invitational
Round 1 (16 Man)
170
01/15
W
F 0-0
G. Abernathy
Andrews
Andrews @ Robbinsville
Round 1
170
01/14
W
F 0-0
S. Kephart
Murphy
Robbinsville @ Murphy
Round 1
170
01/10
W
F 0-0
E. Deese
Hayesville
Robbinsville @ Hayesville
Round 1
170
12/14
L
F 0-0 2:44
S. Sneed
J L Mann
Falcon Frenzy 2019
Placement Matches (32 Man)
170
12/14
L
F 0-0 2:24
P. Dennison
McDowell
Falcon Frenzy 2019
6th Wrestleback (32 Man)
170
12/14
W
DEC 4-3
H. McDonaled
Maryville
Falcon Frenzy 2019
Semis & 5th WB (32 Man)
170
12/14
W
F 0-0 1:28
R. Robledo
East Henderson
Falcon Frenzy 2019
4th Wrestleback (32 Man)
170
12/14
L
F 0-0 2:45
G. Pugh
Enka
Falcon Frenzy 2019
Quarters & 3rd WB (32 Man)
170
12/14
W
F 0-0 1:13
T. Cooley
T C Roberson
Falcon Frenzy 2019
Round 2 Champ & WB (32 Man)
170
12/11
L
DQ 0-0
J. Kinser
Fannin County HS
Fannin County HS @ Robbinsville
Round 1
170
12/08
W
F 0-0
I. Stiles
Tuscola
Robbinsville-Tuscola Tri-Meet
Champ. Round 1
182
12/07
W
F 5-1 2:54
C. Rogers
Smoky Mountain
Neo Invitational
Placement Matches (8 Man)
182
12/07
W
F 2-1 2:44
C. Rogers
Smoky Mountain
Neo Invitational
Round 3 (8 Man)
182
12/07
L
F 10-1 4:54
M. Pirez
A.C. Reynolds
Neo Invitational
Round 2 (8 Man)
182
12/07
L
F 7-1 1:11
L. Andrews
Avery County
Neo Invitational
Round 1 (8 Man)
182
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 2-0 0:09
I. Martin
---
NCHSAA State Dual Championships
Finals (2 Team)
182
01/26
W
F 3-0 3:56
W. Rayburn
Murphy
Smoky Mountain Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
170
01/26
L
F 5-0 2:52
D. Lossiah
Swain County
Smoky Mountain Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
170
01/19
L
F 9-7 3:57
D. Lossiah
Swain
James Orr Memorial Invitational
1st WB
170
01/19
L
F 4-1 0:27
L. Andrews
---
James Orr Memorial Invitational
Quarterfinals (8 Man)
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024