Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ethan Gregory
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Grove
Quad County Northeast
Wayne
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 11-0 4:06
P. Olberding
Fort Calhoun
NSAA Class B District 3
Consi Semis
113
02/10
L
F 6-4 5:23
M. Robison
Plattsmouth
NSAA Class B District 3
Quarters and WB1
113
02/03
L
DEC 12-7
L. Johnson
Millard South JV
Wakefield Trojan Invite
Round 6
113
02/03
W
F 2-2 1:38
D. Collazo
Scribner-Snyder
Wakefield Trojan Invite
Round 5
113
02/03
L
DEC 14-11
F. Lucas
Madison
Wakefield Trojan Invite
Round 4
113
02/03
W
F 5-0 2:55
W. Miserez
West Point-Beemer
Wakefield Trojan Invite
Round 2
113
01/27
L
MD 17-8
C. Miller
Crofton/Bloomfield
Dale Bonge Boys Invite- Boone Central
Round 3
113
01/27
L
DEC 10-9
Z. Abler
Pierce
Dale Bonge Boys Invite- Boone Central
Round 1
113
01/25
W
F 2-0 0:43
R. Laible
O`Neill
Wayne/O`Neill/Crofton Bloomfield Tri
Round 1 (3 Team)
113
01/25
L
F 5-4 5:41
C. Miller
Crofton Bloomfield
Wayne/O`Neill/Crofton Bloomfield Tri
Round 3 (3 Team)
113
01/13
L
F 2-0 0:45
R. Perez
Claremore
Wagoner JH Tournament 2024
Placement Matches
112
01/13
W
F 2-2 3:22
C. Miller
Ft. Gibson
Wagoner JH Tournament 2024
Cons. Semis
112
01/13
L
DEC 6-4
C. Cook
Inola
Wagoner JH Tournament 2024
Semis & 2nd WB
112
01/13
W
F 2-0 1:48
B. Jackson
Poteau
Wagoner JH Tournament 2024
Quarters & 1st WB
112
01/12
W
F 2-0 1:37
M. Crowder
Sallisaw
Wagoner JH Tournament 2024
Round 4 (24 Man)
112
01/12
W
MD 14-1
C. Martin
Glenpool
Wagoner JH Tournament 2024
Round 3 (24 Man)
112
01/12
W
DEC 6-0
C. Ketiku
Bartlesville
Wagoner JH Tournament 2024
Round 2 (24 Man)
112
01/12
W
F 2-0 0:17
E. Moten
Morris
Wagoner JH Tournament 2024
Round 1 (24 Man)
112
01/06
L
F 2-2 2:35
L. Johnson
Millard South
Malcolm Invite
Round 6
113
01/06
W
MD 11-3
K. Krivohlavek
Elkhorn
Malcolm Invite
Round 5
113
01/06
L
F 2-0 2:45
T. Hancock
Omaha Concordia
Malcolm Invite
Round 4
113
01/06
W
TF 15-0 2:31
T. Huskey
Johnson County Central
Malcolm Invite
Round 2
113
12/30
L
DEC 9-4
D. Lovejoy
Central City
Ord Holiday Dual Tournament
Finals (2 Team)
113
12/30
L
F 2-0 0:58
K. Keiper
Northwest
Ord Holiday Dual Tournament
Round 3 (4 Team)
113
12/15
W
F 3-2 2:19
Z. Abler
Pierce
Pierce Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
113
12/15
L
DEC 8-2
C. McNabb
Norris
Pierce Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
120
12/15
W
F 2-0 1:10
E. Garcia
Fremont
Pierce Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
113
12/02
W
F 6-6 3:28
G. Ramirez
Gibbon
Lakeview Invite
Placement Matches (16 Man)
113
12/01
L
F 10-0 2:20
E. Ehlers
Raymond Central
Lakeview Invite
Round 5 (Cons Semis)
113
12/01
W
F 7-2 2:59
R. Knapp
North Bend Central
Lakeview Invite
Round 4 (Semis)
113
12/01
W
F 15-3 2:16
T. Holz
Wayne
Lakeview Invite
Round 3
113
12/01
L
DEC 9-3
H. Brunkhorst
Scotus Central Catholic
Lakeview Invite
Round 2
113
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
L
F 0-2 1:37
C. Ritz
Golden Eagles
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 4
109
03/19
W
F 3-2 2:23
B. Olson
Anselmo-Merna Wrestling Club
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 3
109
03/19
L
TF 15-0 4:18
T. Hancock
Concordia Wrestling Club
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 2
109
01/21
W
F 0-0
W. Miserez
West Point-Beemer
Oakland - Craig Invitational 2023
Round 6
106
01/21
L
DEC 7-6
W. Smith
Cross County/Osceola
Oakland - Craig Invitational 2023
Round 5
106
01/21
L
F 15-5 3:38
D. Nuttelman
Cross County/Osceola
Oakland - Craig Invitational 2023
Round 4
106
01/21
W
F 3-2 2:48
W. Fyfe
Newman Grove
Oakland - Craig Invitational 2023
Round 2
106
01/14
L
TF 15-0 2:46
B. Williams
Tekamah-Herman
Battle Creek Invitational
Finals
106
01/14
W
DEC 9-6
L. Sumagpang
Miami
Wagoner Junior High Tournament 2023
Placement Matches
98
01/14
L
F 0-0 4:36
C. Cook
Inola
Wagoner Junior High Tournament 2023
Cons. Semis
98
01/14
L
F 8-3 1:25
R. Jr.
Battle Creek
Battle Creek Invitational
Round 3
106
01/14
W
F 0-0 3:22
C. Ramsey
Glenpool
Wagoner Junior High Tournament 2023
Semis & 2nd WB
98
01/14
L
TF 16-0 4:08
M. Heine
Cedar Catholic
Battle Creek Invitational
Round 2
106
01/14
L
F 0-0 4:18
K. Lamho
Wagoner A
Wagoner Junior High Tournament 2023
Quarters & 1st WB
98
01/14
W
F 9-8 4:33
H. Rutten
Riverside
Battle Creek Invitational
Round 1
106
01/14
L
MD 11-2
C. Cook
Inola
Wagoner Junior High Tournament 2023
Round 5 (24 Man)
98
01/13
W
F 0-0 3:46
M. Crowder
Sallisaw
Wagoner Junior High Tournament 2023
Round 4 (24 Man)
98
01/07
L
F 5-0 3:10
M. Heine
Hartington Cedar Catholic
54th Winside Wrestling Invitational
Round 6
106
01/07
W
F 2-0 0:45
M. Burns
Battle Creek JV
54th Winside Wrestling Invitational
Round 4
106
01/07
W
F 4-2 3:09
H. Rutten
Riverside
54th Winside Wrestling Invitational
Round 2
106
01/07
W
F 2-0 1:01
L. Handley
Millard North JV
54th Winside Wrestling Invitational
Round 1
106
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022