Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tieran J Cox
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
DEC 8-4
M. McFarland
Elkhorn Valley
NSAA Class C District 1
Placements
150
02/10
W
MD 14-5
G. Houston
Tri County
NSAA Class C District 1
Consi Semis
150
02/10
L
F 11-0 3:36
B. Bolling
Pierce
NSAA Class C District 1
Semis and WB3
150
02/10
W
DEC 9-5
C. Ostdiek
Red Cloud/Blue Hill
NSAA Class C District 1
Quarters and WB1
150
01/27
W
M FOR 0-0
R. Hernandez
Lincoln Northeast
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 6
150
01/27
L
DEC 7-2
K. Pohl
Cozad
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 5
150
01/27
W
MD 12-2
A. Duros
Fort Calhoun
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 4
150
01/27
W
F 9-0 2:24
B. Barleen
Southern
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 3
150
01/27
L
F 3-2 1:34
W. Jelinek
Raymond Central
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 2
150
01/26
W
F 9-2 3:45
F. Leon
Fairbury
Syracuse @ Fairbury
Round 1
150
01/24
W
MD 11-3
D. Weddle
Nebraska City
Syracuse @ Nebraska City
Round 1
150
01/22
W
F 2-0 0:19
A. Campbell
Auburn
Syracuse Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
150
01/22
W
MD 9-1
D. Brady
Ashland Greenwood
Syracuse Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
150
01/22
W
F 4-1 2:45
H. Nosbisch
Omaha Gross Catholic
Syracuse Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
150
01/22
W
F 4-0 0:59
G. Houston
Tri County
Syracuse Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
150
01/22
W
F 2-0 0:53
K. Maaske
Louisville
Syracuse Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
150
01/20
W
DEC 7-1
A. Duros
Fort Calhoun
NCC Conference Tournament - 2024
Placement Matches
150
01/20
W
DEC 12-5
O. Meyer
Logan View
NCC Conference Tournament - 2024
Round 5
150
01/20
L
F 6-2 4:48
W. Jelinek
Raymond Central
NCC Conference Tournament - 2024
Round 4
150
01/20
W
F 2-0 0:44
B. Wilkins
Arlington
NCC Conference Tournament - 2024
Round 2
150
01/17
L
F 6-2 1:29
K.
Bennington
Bennington @ Syracuse
Round 1
150
01/05
L
MD 13-4
J. Rerucha
David City
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
144
01/05
W
F 2-0 1:25
K. Janssen
Lincoln Northeast
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 4
144
01/05
L
F 16-4 5:31
J. Dodson
Centennial
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 2
144
01/05
L
DEC 7-4
T. Perez
Boone Central
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 1
144
12/30
W
F 3-1 6:18 SV
H. Sykes
Raymond Central
Wood River Holiday Duals
Round 2 (8 Team)
144
12/30
L
F 2-0 1:00
J. Kavan
Aquinas Catholic
Wood River Holiday Duals
Round 1 (8 Team)
144
12/22
L
F 2-2 1:11
J. Rerucha
David City
Syracuse vs. David City
Round 1
144
12/22
L
F 5-5 5:00
S. Stanton
Milford
Syracuse @ Milford
Round 1
144
12/08
L
TF 16-0 4:00
T. Burbach
Central City
Syracuse @ Central City
Round 1
144
12/02
L
F 5-5 4:24
O. Meyer
Logan View
2023 Conestoga Cougar Classic
Round 6
150
12/02
W
F 3-3 1:42
D. Roth
Lincoln Christian
2023 Conestoga Cougar Classic
Round 5
150
12/02
L
F 3-4 1:53
C. Dufault
Conestoga
2023 Conestoga Cougar Classic
Round 4
150
12/02
W
F 4-1 1:50
J. Sumibcay
Weeping Water
2023 Conestoga Cougar Classic
Round 2
150
12/02
W
F 7-1 0:49
L. Lorence
Conestoga
2023 Conestoga Cougar Classic
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/29
W
F 2-0 0:57
A. Imter
Adams Central
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 7 (8 Man)
Bracket 28
06/29
W
F 0-2 0:12
J. Landon
Conestoga
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 6 (8 Man)
Bracket 28
06/29
W
F 2-0 1:03
L. Baker
Cozad
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 5 (8 Man)
Bracket 28
06/29
W
F 4-0 0:40
K. Lavicky
Axtell
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 4 (8 Man)
Bracket 28
06/29
W
F 2-0 0:56
L. Sabata
David City
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 3 (8 Man)
Bracket 28
06/29
L
F 6-2 2:46
I. Christo
Skutt
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 2 (8 Man)
Bracket 28
06/29
W
F 9-2 2:27
L. Pohl
Aquinas 2
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 1 (8 Man)
Bracket 28
01/21
W
F 2-0 0:34
I. Christo
Ashland-Greenwood
Nebraska Capitol Conference
Placement Matches
138
01/21
W
DEC 6-2
M. Egr
Yutan
Nebraska Capitol Conference
Round 5
138
01/21
L
F 7-0 3:09
E. Olberding
Fort Calhoun
Nebraska Capitol Conference
Round 4
138
01/21
W
MD 12-3
E. Avidano
Conestoga
Nebraska Capitol Conference
Round 2
138
01/20
W
F 8-6 4:49
I. Bruggeman
Nebraska City
Nebraska City @ Syracuse
Round 1
138
01/13
W
F 2-0 0:21
L. Sierks
Auburn
Syrause Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
152
01/13
L
MD 13-4
J. Myers
Ashland Greenwood
Syrause Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
152
01/13
W
F 2-0 0:31
N. Monahan
Louisville
Syrause Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
152
01/13
W
F 2-0 1:06
K. Mumm
Omaha Gross Catholic
Syrause Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
152
01/06
L
F 4-5 1:46
K. Kosek
Centennial
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
152
01/06
L
F 2-0 1:37
W. Sherlock
Lincoln East
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 4
152
01/06
W
DEC 10-5
L. Sabata
David City
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 3
152
01/06
W
DEC 8-4
C. Miller
Valentine
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 2
152
01/06
L
F 2-4 1:44
I. Ruwe
Tekamah-Herman
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 1
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
L
FOR 0-0
A. Karasek
Ralston
2021 Crete Invite
B- 5th Place Mat 5
145
12/11
L
F 2-0 0:27
J. Cruse
Lincoln High
2021 Crete Invite
Round 5 (Consi Semi)
145
12/11
W
F 5-3 4:58
T. Lopez
Milford
2021 Crete Invite
Round 4 ( Semis)
145
12/11
W
F 2-0 1:54
T. Sears
Syracuse
2021 Crete Invite
Round 3 (2nd Wrestlebacks)
145
12/11
L
F 6-6 4:33
A. Karasek
Ralston
2021 Crete Invite
Round 2 (Quarters)
145
12/11
W
F 2-1 3:00
J. Fox
Malcolm
2021 Crete Invite
Round 1
145
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023