Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mason Schewe
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
Team Name
Honnenegah
Hononegah
Hononegah (Rockton)
Hononegah WC
ROCKTON (HONONEGAH)
Rockton (HONONEGAH)
Rockton (Hononegah)
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 2-0
Q. Dailey
Lake Forest (h.s.)
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/10
W
DEC 7-5
G. Rago
Mt. Prospect (Prospect)
IHSA 3A Sectional @ Barrington
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/10
L
DEC 8-4
K. Conway
Barrington
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/10
W
DEC 8-5
Z. McCain
---
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Round 1 (16 Man)
132
02/03
L
DEC 3-2
D. Johnson
---
IHSA 3A Regional @ DeKalb
Placement Matches
132
02/03
W
DEC 4-2
J. Lindemann
DeKalb
IHSA 3A Regional @ DeKalb
Semis and WB3
132
02/03
W
DEC 13-6
K. Lindquist
---
IHSA 3A Regional @ DeKalb
Quarters and WB1
132
01/27
W
MD 14-1
A. Schwartz
---
NIC-10 Varsity Conference 2018
Placement Matches (8 Man)
138
01/27
W
DEC 5-4
C. Olofson
Rockford (East)
NIC-10 Varsity Conference 2018
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/27
W
MD 17-4
D. Dively
---
NIC-10 Varsity Conference 2018
Quarterfinals (8 Man)
138
01/19
W
MD 15-4
K. Lindquist
---
Hononegah @ Harlem
Round 1
132
01/06
L
DEC 10-4
V. Guzman
---
XLIII Sycamore Invitational
Championship 5th Place
132
01/06
W
DEC 6-4
D. Rinkenberger
---
XLIII Sycamore Invitational
Championship Wrestlebacks
132
01/06
L
DEC 4-3
N. Garcia
STERLING (HS)
XLIII Sycamore Invitational
Championship Quarterfinals
132
01/06
W
DEC 5-4
M. Mulvany
MOLINE
XLIII Sycamore Invitational
Round 3 (24 Man)
132
01/06
W
F 7-1 2:39
M. Perez
HAMPSHIRE
XLIII Sycamore Invitational
Round 1
132
12/23
L
DEC 8-7
B. Madrigal
WHEELING
30th Annual Al Dvorak Invitational
Wrestleback Round 4
132
12/22
W
DEC 7-5 SV
C. Alber
---
30th Annual Al Dvorak Invitational
Wrestleback Round 3
132
12/22
W
F 4-0 1:56
D. Torza
OSWEGO (HS)
30th Annual Al Dvorak Invitational
Wrestleback Round 2
132
12/22
L
DEC 4-0
C. Conedera
---
30th Annual Al Dvorak Invitational
2nd Round and Wrestleback Round 1
132
12/22
W
TF 17-2 4:55
T. Peach
YORKVILLE
30th Annual Al Dvorak Invitational
1st Round
132
12/02
W
F 4-1 1:33
R. Silva
Naperville Central
MegaDuals
Champ. Round 1
132
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 0-0 4:50
M. Skloot
Wheeling
IHSA 3A Sectional @ Barrington
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/10
L
MD 12-2
A. Brailov
Deerfield (H.S.)
IHSA 3A Sectional @ Barrington
Round 1 (16 Man)
126
02/04
W
F 0-0 2:48
J. Ridle
---
IHSA 3A Regional @ Algonquin
Placement Matches
126
02/04
W
F 0-0 4:42
K. Lindquist
Machesney Park (Harlem)
IHSA 3A Regional @ Algonquin
Consi Semis
126
02/04
L
DEC 6-1
D. Johnson
---
IHSA 3A Regional @ Algonquin
Semis and WB3
126
02/04
W
DEC 6-4
J. Ridle
---
IHSA 3A Regional @ Algonquin
Quarters and WB1
126
01/28
L
DEC 3-0
D. Johnson
---
NIC-10 Varsity Conference 2017
Placement Matches (8 Man)
126
01/28
W
DEC 8-2
I. Hernandez
Belvidere (North)
NIC-10 Varsity Conference 2017
Semis & 1st WB (8 Man)
126
01/28
W
F 15-3 3:05
K. Price
Rockford (Jefferson)
NIC-10 Varsity Conference 2017
Quarterfinals (8 Man)
126
01/13
W
F 0-0 3:02
A. Enderson
Guilford
Hononegah Triangular
Champ. Round 1
126
01/07
W
F 5-0 3:35
T. Rogan
FOX LAKE (GRANT)
XLII Sycamore Invitational
Gold Division 3rd Place
126
01/07
L
F 2-0 1:38
P. Pulliam
PONTIAC
XLII Sycamore Invitational
Gold Division Semifinals and Wrestlebacks
126
01/07
W
MD 14-6
Z. Zeffiro
---
XLII Sycamore Invitational
Gold Division Quarterfinals
126
01/07
L
DEC 6-1
Z. Spencer
---
XLII Sycamore Invitational
Round 3 (24 Man)
126
01/07
W
F 7-1 3:33
T. Peach
YORKVILLE (HS)
XLII Sycamore Invitational
Round 2
126
01/06
W
DEC 7-2
I. Hernandez
Belvidere North
Hononegah @ Belvidere North
Round 1
126
12/22
L
DEC 5-4
C. Allen
Chicago (ST. RITA)
29th Al Dvorak Memorial Invitational
WB 1st Round
126
12/22
L
MD 9-1
I. Figueroa
STERLING (HS)
29th Al Dvorak Memorial Invitational
1st Round
126
12/16
W
F 10-1 5:33
A. Schwartz
Rockford (Auburn)
Hononegah Triangular
Champ. Round 1
126
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/13
L
DEC 3-2
J. Holm
Rolling Meadows
IWCOA 2016 Frosh/Soph State
3rd WB (vs. Quarters)
126
03/13
W
DEC 7-5
R. Mendiola
Bloomington
IWCOA 2016 Frosh/Soph State
2nd WB
126
03/12
L
DEC 7-1
G. Marre
Glenbard North
IWCOA 2016 Frosh/Soph State
Round of 16
126
03/12
W
TF 19-3 5:00
B. Ruger
Ottawa
IWCOA 2016 Frosh/Soph State
Round of 32
126
03/06
W
DEC 5-0
D. Johnson
Rockford East
IWCOA 2016 W Sect Sterling
1st & 3rd (16 Man)
126
03/06
W
DEC 3-2
V. Wasnkowiak
Lasalle Peru
IWCOA 2016 W Sect Sterling
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
03/06
W
DEC 6-4
Z. Bokowy
---
IWCOA 2016 W Sect Sterling
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/27
L
F 6-2 1:54
J. Renteria
Oak Park/River Forest
2016 IHSA State Dual Tournament
Quarterfinals (8 Team)
120
02/23
L
F 6-0 5:04
K. Clough
---
IHSA 3A Team Sect @ Fox Lake (Grant)
Semifinals (4 Team)
120
01/22
W
F 7-4 3:55
D. Fort
Freeport
Freeport @ Hononegah (Rockton)
Round 1
126
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/10
W
F 2-0 0:52
J. Silbaugh
SYCAMORE (HS)
XL SYCAMORE INVITATIONAL
Black Division 5th Place
106
01/10
W
F 5-0 1:49
N. Morton
MUNDELEIN (HS)
XL SYCAMORE INVITATIONAL
Black Division Semifinals and Wrestlebacks
106
01/10
L
DEC 8-4
L. Loprieno
HUNTLEY
XL SYCAMORE INVITATIONAL
Black Division Quarterfinals
106
01/10
L
DEC 2-0
R. Perez
ROCKFORD (EAST)
XL SYCAMORE INVITATIONAL
Round 2 (24 Man)
106
01/10
L
MD 11-1
M. Padilla
ELMWOOD PARK
XL SYCAMORE INVITATIONAL
Round 1 (24 Man)
106
01/02
L
F 13-0 4:31
J. Hellman
Union Knights
The Clash XIII
Round 1 (4 Team)
106
01/02
W
F 5-0 1:38
J. Collins
---
The Clash XIII
Finals (8 Team)
106
01/02
L
F 4-6 3:44
E. Urbina
---
The Clash XIII
Round 2 (4 Team)
106
01/02
L
MD 11-0
C. Njos
Anoka
The Clash XIII
Quarterfinals (8 Team)
106
01/02
W
TF 16-1 4:57
B. Bullerman
Adrian
The Clash XIII
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
106
01/02
L
MD 11-3
C. Lemair
---
The Clash XIII
Round 3 (4 Team)
106
12/22
L
MD 14-2
J. Egan
---
DVORAK MEMORIAL INVITATIONAL
2nd Wrestleback (32 Man)
106
12/22
L
MD 14-5
S. Mckenna
Aurora (MARMION)
DVORAK MEMORIAL INVITATIONAL
Round 1 (32 Man)
106
12/11
L
DEC 5-0
R. Perez
Rockford East
Hononegah (Rockton) @ Rockford East
Round 1
106
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/15
L
MD 13-0
J. Stiles
Izzy Style Wrestling
2014 IKWF State Championships
Consolation 1st Round
95
03/14
L
F 2-0 0:25
S. McKenna
Martinez Fox Valley Elite
2014 IKWF State Championships
Championship 1st Round
95
03/14
W
F 5-0 2:15
A. Mathers
Mt. Zion Kids WC
2014 IKWF State Championships
Championship Preliminary
95
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024