Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daren Vodicka
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
DC Outlaws
David City
David City
David City Outlaws Wrestling
Nebraska Web Slingers
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
DEC 9-5
J. Jensen
Iowa Red
2024 AAU Fresh-Soph AAU National Duals
Round 3 (6 Team)
150
04/06
L
DEC 8-2
T. Gibbs
Indiana Outlaws Black
2024 AAU Fresh-Soph AAU National Duals
Round 3 (6 Team)
150
03/10
W
DEC 6-3
G. Maas
Wayne Wrestling Club
2024 AAU State Nebraska
Placement Matches (64 Man)
150
03/10
L
DEC 3-2
T. Campbell
McCook Wrestling Club
2024 AAU State Nebraska
Quarters & 5th WB (64 Man)
150
03/10
W
DEC 4-0
C. Dufault
Conestoga Cougars
2024 AAU State Nebraska
Round 4 Champ & WB (64 Man)
150
03/09
W
F 12-0 3:59
M. Dovel
Nebraska city
2024 AAU State Nebraska
Round 1 (64 Man)
150
02/10
W
DEC 3-2
O. Meyer
Logan View
NSAA Class C District 3
Consi Semis
150
02/10
W
DEC 7-6
I. Ruwe
Tekamah-Herman
NSAA Class C District 3
Placements
150
02/10
L
TF 16-0 4:13
W. Olberding
Falls City
NSAA Class C District 3
Semis and WB3
150
02/10
W
DEC 12-5
I. Ruwe
Tekamah-Herman
NSAA Class C District 3
Quarters and WB1
150
02/03
L
M FOR 0-0
G. Jernigan
Omaha Westside
Fairbury Boys Inv 2024
Finals Medal Round
150
02/03
L
M FOR 0-0
F. Leon
Fairbury
Fairbury Boys Inv 2024
4th Wrestleback (16 Man)
150
02/03
L
MD 20-6
C. Menold
Sabetha
Fairbury Boys Inv 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
02/02
W
DEC 2-0
G. Jernigan
Omaha Westside
Fairbury Boys Inv 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/27
L
F 0-0 1:26
J. Marsh
Wilber-Clatonia
Southern Nebraska Conference 2024
Round 4 Consolation Semi-final
150
01/27
W
F 5-0 0:44
J. Sander
Superior
Southern Nebraska Conference 2024
Round 3 Semifinals / 1st Round WB
150
01/27
L
F 6-4 5:48
W. Rayburn
Fillmore Central
Southern Nebraska Conference 2024
Round 2 - Quarterfinals
150
01/26
W
F 8-0 3:52
C. Marker
Boys Town
Seward Double Dual
Round 1
150
01/24
L
DEC 2-1
J. Moravec
Aquinas Catholic
David City vs. Aquinas Catholic
Round 1
150
01/21
L
F 8-2 2:47
C. Jackson
Seward
Seward Double Dual
Round 1
150
01/19
L
F 2-0 0:49
L. Buelt
Millard West
David City Invite 2024
Medal Matches
150
01/19
W
DEC 8-6 SV
A. Sundling
Crete
David City Invite 2024
Round 5
150
01/19
W
MD 8-0
J. Meeks
Millard West
David City Invite 2024
Round 4
150
01/19
W
TF 17-1 4:10
D. Pleskac
Shelby-Rising City
David City Invite 2024
Round 3
150
01/17
L
MD 13-4
I. Foster
Wahoo
Wahoo @ David City
Round 1
150
01/06
L
M FOR 0-0
I. Ruwe
Tekamah-Herman
Norm Manstedt Boys Invitational
Placement
150
01/06
L
F 4-0 3:54
R. Jarosik
Sandy Creek
Norm Manstedt Boys Invitational
Semis
150
01/06
L
F 2-0 1:56
K. Brownlow
Columbus
Norm Manstedt Boys Invitational
Quarters
150
01/06
W
DEC 7-5
I. Ruwe
Tekamah-Herman
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
150
01/05
W
MD 17-9
R. Hernandez
Lincoln Northeast
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 4
150
01/05
W
F 4-0 2:29
T. Uecker
West Holt
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 2
150
01/05
W
F 9-4 4:21
K. Knueven
Harvard
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 1
150
12/22
W
F 2-1 0:21
C. Maas
Milford
David City @ Milford
Round 1
157
12/22
W
TF 15-0 4:00
P. DeMello
Syracuse
Syracuse vs. David City
Round 1
157
12/08
L
DEC 8-2
W. Jelinek
Raymond Central
Raymond Central @ David City
Round 1
150
12/03
W
DEC 3-2
P. Chavez
Valentine High School
O`Neill Invite
Medals
150
12/03
W
F 7-1 2:26
M. Bruce
Crofton-Bloomfield
O`Neill Invite
Round 5
150
12/02
L
DEC 6-3
P. Mathews
O`Neill High School
O`Neill Invite
Round 4
150
12/02
W
DEC 8-6
P. Chavez
Valentine High School
O`Neill Invite
Round 2
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
DEC 10-3
J. Thompson
Norfolk Jr. Wrestling Club
2023 AAU State Nebraska
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
03/12
W
DEC 4-3
C. Tomasek
Stanon Broncos
2023 AAU State Nebraska
2nd Wrestleback (32 Man)
145
03/11
W
DEC 6-0
J. Koenigsberg
Burwell Wrestling
2023 AAU State Nebraska
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
03/11
L
DEC 5-0
E. Pilakowski
Lakeview
2023 AAU State Nebraska
Round 1 (32 Man)
145
11/05
L
Replay
F 2-0 1:20
C. Thompson
---
RMN Events - Monster Match
2nd Place
144 lbs
11/05
L
Replay
F 8-3 1:07
T. Harrill
The Best Wrestler
RMN Events - Monster Match
Finals
144 lbs
11/05
W
TF 17-0 4:29
Z. Stevens
Mile High WC
RMN Events - Monster Match
Semi-Finals
144 lbs
11/05
W
Replay
MD 8-0
R. McGovern
---
RMN Events - Monster Match
Quarter-Finals
144 lbs
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023