Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Casey Faulkenberry
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
W
DEC 8-2
C. Williams
Valentine
2020 NSAA State Championships
Championship Finals
C126
02/22
W
F 4-1 2:36
I. Shields
Amherst
2020 NSAA State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
C126
02/20
W
F 7-0 2:21
E. Zegers
Milford
2020 NSAA State Championships
Quarterfinals
C126
02/20
W
TF 17-1 4:39
Z. Martinez
Tri County
2020 NSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
C126
02/15
L
F 2-6 5:58
C. Williams
Valentine
NSAA Class C District 4
Placements
126
02/15
W
DEC 4-0
I. Shields
Amherst
NSAA Class C District 4
Semis and WB3
126
02/14
W
F 5-0 1:19
J. Menke
Bridgeport
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
126
02/07
W
F 0-0 1:47
C. Williams
Valentine
Southwest Conference 2020
Placement Matches (8 Man)
126
02/07
W
F 2-0 1:13
H. Putnam-Heath
---
Southwest Conference 2020
Semis & 1st WB (8 Man)
126
02/01
W
F 2-0 1:21
J. Gholson
Maxwell
Ord Invitational 2020
Round 6
126
01/31
W
F 2-0 1:14
Q. Bertrand
Axtell
Ord Invitational 2020
Round 4
126
01/31
W
F 2-0 0:15
G. Heunefeld
Nebraska Christian
Ord Invitational 2020
Round 2
126
01/24
W
DEC 8-3
K. Eliker
York
UNK Midwest Duals - High School Day 1
Placement
126
01/24
W
F 5-0 0:59
Z. Stoike
Alliance
UNK Midwest Duals - High School Day 1
Round 1 (10 Team)
126
01/24
W
DEC 9-4
G. Moraski
Bellevue West
UNK Midwest Duals - High School Day 1
Round 2 (10 Team)
126
01/24
W
F 2-0 0:53
B. Bolling
Pierce
UNK Midwest Duals - High School Day 1
Round 3 (10 Team)
126
01/18
W
F 4-0 1:34
J. Ruiz
---
Gothenburg Invite
Round 3 (8 Team)
126
01/18
W
F 2-0 1:58
J. Aguilar
Gering
Gothenburg Invite
Round 2 (8 Team)
126
01/18
W
F 2-0 0:37
C. Sattler
Gothenburg
Gothenburg Invite
Placement Matches (8 Team)
126
01/18
W
F 10-0 3:57
B. Carpenter
Holdrege
Gothenburg Invite
Round 1 (8 Team)
126
01/18
W
F 4-0 1:52
K. Denke
Chadron
Gothenburg Invite
Cross Bracket (8 Team)
132
01/17
W
F 2-0 0:58
C. Sattler
Gothenburg
Gothenburg @ Broken Bow
Round 1
126
01/16
L
MD 16-3
C. Williams
Valentine
Valentine @ Broken Bow
Round 1
126
01/12
W
DEC 8-6 SV
E. Zegers
Milford
Aquinas Invitational
Round 6
126
01/11
W
F 8-0 5:26
K. Chini
Conestoga
Aquinas Invitational
Round 4
126
01/11
W
F 4-0 2:42
B. Bolling
Pierce
Aquinas Invitational
Round 2
126
01/11
W
MD 13-1
K. Eliker
York
2020 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 5 Finals
126
01/11
W
MD 11-2
T. Cooley
Arlington
2020 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 4
126
01/11
W
MD 10-0
L. Engel
Columbus Lakeview
2020 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 3
126
01/11
W
F 2-0 0:44
T. Nutt
MVAOCOU
2020 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 2
126
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/24
W
F 2-0 0:45
B. Wyatt
---
Ogallala @ Broken Bow
Round 1
126
12/07
L
DEC 3-1
D. Diaz
---
Broken Bow @ North Platte
Round 1
126
11/30
W
F 10-0 2:22
C. Stieb
Arcadia/Loup City
Broken Bow @ Arcadia/Loup City
Round 1
126
11/30
W
F 2-0 0:37
O. Tinajero
Wood River
Wood River @ Broken Bow
Round 1
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
F 2-0 1:40
J. Battershaw
---
2018 NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
113
02/24
W
MD 16-3
L. Hernandez-Jimenez
Logan View
2018 NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
113
02/17
W
F 4-0 1:29
C. Rowse
Ord
2018 NSAA State Championships
3rd and 5th Place
C113
02/17
W
F 7-0 1:17
L. Hernandez-Jimenez
Logan View
2018 NSAA State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
C113
02/16
L
DEC 7-4
S. Styskal
---
2018 NSAA State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
C113
02/15
W
F 12-0 3:24
D. Belville
Doniphan-Trumbull
2018 NSAA State Championships
Quarterfinals
C113
02/15
W
MD 9-0
B. Ruffner
Conestoga
2018 NSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
C113
02/10
W
DEC 9-4
C. Rowse
Ord
NSAA - Class C District. 4
1st & 3rd (16 Man)
113
02/10
W
TF 17-0 5:25
Q. Ackley
Ravenna
NSAA - Class C District. 4
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/09
W
F 2-0 0:27
M. BIere
---
NSAA - Class C District. 4
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
02/09
W
F 2-0 0:18
C. Handy
Kearney Catholic
NSAA - Class C District. 4
Round 1 (16 Man)
113
02/03
L
F 13-6 5:56
J. Larson
Gothenburg
Southwest Conference (SWC) Varsity
Finals
113
02/02
W
F 10-1 1:48
L. Perez
Ogallala
Southwest Conference (SWC) Varsity
Round 2
113
02/02
W
MD 9-0
J. Battershaw
---
Southwest Conference (SWC) Varsity
Round1
113
01/27
W
DEC 6-3
C. McCracken
---
Ord Invitational
Round 6
113
01/26
W
F 4-0 1:58
C. Rowse
Ord
Ord Invitational
Round 4
113
01/26
W
F 2-0 1:21
S. Campbell
Broken Bow JV
Ord Invitational
Round 2
113
01/19
W
F 10-3 5:57
J. Larson
Gothenburg
Gothenburg Wrestling Invite
Round 5 (6 Team)
113
01/19
W
DEC 4-0
K. Eliker
York
Gothenburg Wrestling Invite
Round 3 (6 Team)
113
01/19
W
F 10-0 3:15
C. Church
High Plains
Gothenburg Wrestling Invite
Round 1 (6 Team)
113
01/19
W
F 5-0 0:53
B. Woolley
Hershey
Gothenburg Wrestling Invite
Round 2 (6 Team)
113
01/19
L
MD 9-1
D. Diaz
---
North Platte @ Broken Bow
Round 1
113
01/12
W
F 16-9 4:38
C. Quandt
---
UNK Midwest Duals
Placement Matches (16 Team)
113
01/12
W
F 2-0 0:21
D. Ackles
Adams Central
UNK Midwest Duals
Round 3 (16 Team)
113
01/12
W
F 2-0 0:57
H. Beckman
Aurora
UNK Midwest Duals
Round 4 (16 Team)
113
01/12
W
F 2-0 1:38
L. Perez
Ogallala
UNK Midwest Duals
Round 2 (16 Team)
113
01/12
W
F 2-2 1:29
T. Craig
Chadron
UNK Midwest Duals
Round 1 (16 Team)
113
01/06
W
F 11-2 2:37
T. Curtis
---
Aquinas Invitational
Round 6
113
01/06
W
F 4-2 5:03
W. Lomax
Boys Town
Aquinas Invitational
Round 4
113
01/06
W
F 2-0 0:30
T. Stauffer
---
Aquinas Invitational
Round 2
113
01/06
W
F 2-0 0:50
M. Bykerk
Norfolk Catholic
Aquinas Invitational
Round 1
113
12/30
W
F 2-0 0:42
N. Scott
Aquinas Catholic
Wood River Holiday Duals
Placement Matches (8 Team)
113
12/30
W
F 2-0 0:16
S. Tourney
Shelton
Wood River Holiday Duals
Round 1 (8 Team)
113
12/30
W
F 4-0 0:56
B. Woolley
Hershey
Wood River Holiday Duals
Round 2 (8 Team)
113
12/30
W
F 2-0 0:28
P. Houser
Amherst
Wood River Holiday Duals
Cross Bracket (8 Team)
113
12/16
W
DEC 6-4 SV
S. Styskal
---
Valentine Invite
Placement Matches (32 Man)
113
12/16
W
F 14-1 4:56
C. Rowse
Ord
Valentine Invite
Semis & 5th WB (32 Man)
113
12/15
W
F 2-0 1:05
R. Orel
Winner
Valentine Invite
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
12/15
W
F 4-0 1:44
H. McDonald
David City
Valentine Invite
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
12/09
W
F 7-0 2:25
C. Unterseher
Norton
2017 Duster Scramble
Round V
113
12/09
W
MD 14-1
T. Felber
---
2017 Duster Scramble
Round IV
113
12/09
W
MD 13-1
C. Quandt
---
2017 Duster Scramble
Round III
113
12/09
W
F 2-0 2:00
J. Morrow
---
2017 Duster Scramble
Round II
113
12/09
W
F 2-0 0:31
O. Krumrei
York
2017 Duster Scramble
Round I
113
12/06
W
F 5-0 1:27
C. Rowse
Ord
Ord @ Broken Bow
Round 1
113
12/02
W
TF 19-0 4:59
C. Rowse
Ord
Broken Bow Invite
Placements
113
12/02
W
F 2-2 2:00
R. Zoucha
Malcolm
Broken Bow Invite
Semis
113
12/02
W
F 8-0 2:23
G. Hilliard
Kearney Catholic
Broken Bow Invite
Round 2
113
12/01
W
F 2-0 0:30
D. Jepsen
Arcadia/Loup City
Arcadia/Loup City @ Broken Bow
Round 1
113
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
L
DEC 6-4 SV
K. Pappan
Kansas Dreadnoughts (M)
2017 Heartland National Duals
7th Place
110 lbs
04/15
L
F 3:27
P. Edmondson
Team PA Gold (M)
2017 Heartland National Duals
Consi-Semis
110 lbs
04/15
L
TF 18-3 3:28
D. Cardinal
---
2017 Heartland National Duals
Quarter-Finals
110 lbs
04/14
W
DEC 6-2
L. Davidson
Kansas Red Barrons (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 5
110 lbs
04/14
L
F 1:06
V. Zerban
---
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 4
110 lbs
04/14
W
DEC 14-7
C. Camden
---
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 3
110 lbs
04/14
W
MD 16-2
G. Fletcher
Wyoming Gold (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 2
110 lbs
04/14
W
F 4:11
C. Thomas
Kansas Airships (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 1
110 lbs
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023