Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Keshon Edmond
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Pike
Pike
Pike Wrestling Club
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
DEC 7-3
J. Bechert
Franklin Community
IHSAA Regional @ Mooresville
Quarters (8 Man)
120
02/01
L
MD 12-0
B. Spears
Plainfield
IHSAA Sectional @ Avon
Placement Matches
120
02/01
W
F 13-2 2:52
M. Johnson
Tri-West Hendricks
IHSAA Sectional @ Avon
Consi Semis
120
02/01
W
F 4-2 1:31
N. Taylor
Danville Community
IHSAA Sectional @ Avon
Semis and WB
120
02/01
L
DEC 9-2
G. Garcia
---
IHSAA Sectional @ Avon
Quarters
120
01/18
W
F 15-7 3:58
A. Gunn
Carmel
2020 MIC Championship
Placement Matches (8 Man)
120
01/18
W
F 15-7 3:58
A. Gunn
---
2020 MIC Championship
Placement Matches (8 Man)
120
01/18
W
DEF 6-2 2:11
A. Jefferson
Lawrence Central
2020 MIC Championship
2nd Wrestleback (8 Man)
120
01/18
W
DEF 6-2 2:11
A. Jefferson
Lawrence Central
2020 MIC Championship
2nd Wrestleback (8 Man)
120
01/18
W
F 3-1 4:47
Q. Coffield
North Central
2020 MIC Championship
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
01/18
W
F 3-1 4:47
Q. Coffield
North Central
2020 MIC Championship
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
01/18
L
DEC 8-2
A. Hughes
Lawrence North
2020 MIC Championship
Quarterfinals (8 Man)
120
01/18
L
DEC 8-2
A. Hughes
Lawrence North
2020 MIC Championship
Quarterfinals (8 Man)
120
01/07
L
TF 17-0 6:00
C. White
New Palestine
Spartan Classic
Quarterfinals
120
12/29
W
F 0-0 1:55
C. Garcia
---
Spartan Classic
5th Place Match
120
12/21
L
MD 13-5
B. Pardue
Southport
2019 Marion County Tournament
Round 1 (16 Man)
126
12/21
L
MD 13-5
B. Pardue
Southport
2019 Marion County Tournament
Round 1 (16 Man)
126
12/18
L
F 8-2 1:44
D. Duncan
Ben Davis
Pike @ Ben Davis
Round 1
132
12/16
L
F 0-0 0:12
B. Dalton
---
Cascade 5 way Dual
Champ. Round 1
126
12/14
W
DEC 10-8
K. Albright
Cass
Pike vs. Cass
Round 1
126
09/08
L
DEC 3-0
S. Martinez
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 3
123
09/08
L
DEC 6-1
J. Henderson
Wildcat WC
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2
123
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/08
L
TF 20-3
C. Spears
Plainfield
Plainfield Individual Wrestling Invite
Placement Matches (8 Man)
120
12/08
W
F 4-5 4:00
L. Gaddy
Triton Central
Plainfield Individual Wrestling Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
120
12/08
W
F 12-0 4:21
W. Scott
Martinsville
Plainfield Individual Wrestling Invite
Quarterfinals (8 Man)
120
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
F 9-1 3:36
B. Conrad
Portage
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 4/2
113
02/24
W
DEC 4-1
J. Krous
---
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round of 16
113
02/24
L
DEC 7-6
B. Ester
Snider High School
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round of 32
113
01/27
L
F 0-4 1:24
K. Keith
Ben Davis
IHSAA Sectional @ Avon High School
Semis and WB
120
01/27
L
F 8-0 3:03
R. Rioux
---
IHSAA Sectional @ Avon High School
Quarters
120
01/13
L
DEC 7-2
C. Peters
---
MIC Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
113
01/13
L
F 4-0 2:40
K. Harshbarger
Lawrence North
MIC Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
113
01/13
W
F 0-2 0:15
J. Lomax
Lawrence Central
MIC Wrestling Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
113
01/13
L
F 8-1 1:35
A. Petro
---
MIC Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
113
01/11
W
DEC 9-5
A. Coleman
---
Logansport Super 6
Champ. Round 1
120
01/06
L
TF 16-1 4:35
L. Sandlin
Crawfordsville
Fendley Hall of Fame 2018
Finals (2 Team)
120
12/16
L
DEC 14-7
D. Price
Decatur Central
2017-2018 Marion County Tournament
Round 1 (16 Man)
120
12/09
L
F 5-0 1:00
S. Anderson
Peru
Logansport Super 6
Champ. Round 1
120
12/05
W
F 0-0 3:29
S. Hicks
Center Grove
Pike @ Center Grove
Round 1
120
12/05
L
F 0-0 3:18
C. Gardner
Avon
Cascade Duals
Champ. Round 1
120
12/04
L
DEC 3-0
D. Murphy
North Putnam
Cascade Duals
Champ. Round 1
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024