May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brady Felt
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Jayhawk
Jayhawk Linn
Jayhawk Wrestling Club
Mound City-Jayhawk Linn
Mound City-Jayhawk Linn HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
F 2-0 2:03
J. Moore
Atchsion-Maur Hill Mount Academy
KSHSAA 4A-1A State Championships
1st WB (16 Man)
3-2-1A 144
02/22
L
Replay
F 4-0 0:58
M. Younger
Ellis
KSHSAA 4A-1A State Championships
Round 1 (16 Man)
3-2-1A 144
02/17
L
F 4-0 2:43
T. eck
Uniontown
KSHSAA 3-2-1A Regional A
Consolation Finals
144
02/17
W
F 9-0 3:31
B. Lowry
Humboldt
KSHSAA 3-2-1A Regional A
Consolation Semifinals
144
02/17
L
F 2-0 1:19
L. Walker
Fredonia
KSHSAA 3-2-1A Regional A
Championship Semifinals
144
02/17
W
F 7-0 3:50
H. Edens
Caney Valley
KSHSAA 3-2-1A Regional A
Championship Qtrs/1st WB
144
02/17
W
F 2-0 1:36
T. Patty
Whitewater-Remington
KSHSAA 3-2-1A Regional A
16 Man 1st Round
144
02/06
L
F 15-4 4:58
T. eck
Uniontown HS
Three Rivers League Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
144
02/06
L
F 7-0 2:27
B. Chambers
Kansas City-Bishop Ward HS
Three Rivers League Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
144
02/06
L
F 2-9 2:41
C. Noonan
Burlingame HS
Three Rivers League Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
150
01/06
W
F 2-0 1:55
T. Cox
Piper
2024 Louisburg Wildcat Invitational
Championship Finals
144
01/06
W
F 2-2 1:53
C. Prothe
Anderson County
2024 Louisburg Wildcat Invitational
Round 5 w/ Semi-Finals
144
01/06
W
F 2-0 1:41
B. Adams
Shawnee Mission West
2024 Louisburg Wildcat Invitational
Round 4
144
01/06
W
F 4-0 2:26
B. Oliphant
Louisburg
2024 Louisburg Wildcat Invitational
Round 3
144
01/06
W
F 2-0 0:57
B. Overbey
Leavenworth
2024 Louisburg Wildcat Invitational
Round 2
144
12/09
W
F 8-1 3:59
S. Sloan
Frontenac
Anderson County Invitational 2023
Consolation Finals
144
12/09
L
F 2-0 1:19
K. Cloud
Iola
Anderson County Invitational 2023
Championship Semi Finals
144
12/09
W
F 6-0 2:36
C. Noonan
Burlingame HS
Anderson County Invitational 2023
Round 3
144
12/09
W
F 8-0 3:04
C. Prothe
Garnett-Anderson County HS
Anderson County Invitational 2023
Round 2: No 4 man
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 6-0 2:20
R. Vessar
Effingham
USAWKS 2023 District 1 Championships
Placement Matches (16 Man)
130
03/04
L
F 5-5 3:31
A. Gray
Slyfox
USAWKS 2023 District 1 Championships
4th Wrestleback (16 Man)
130
03/04
W
F 2-0 0:19
V. Dugan
STA
USAWKS 2023 District 1 Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
03/04
W
F 8-0 2:00
B. Bancroft
Chanute
USAWKS 2023 District 1 Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
130
03/04
L
F 9-9 3:52
N. Gutierrez
Bonner Springs Wrestling Club
USAWKS 2023 District 1 Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
03/04
W
F 9-1 2:34
C. Welsh
Spring Hill
USAWKS 2023 District 1 Championships
Round 1 (16 Man)
130
02/05
L
F 0-0 2:12
N. Santana
Dodge city wrestling academy
Battle of The Belt
Quarters & 3rd WB (32 Man)
135
02/05
L
F 0-0 4:22
A. Gray
SlyFox Wrestling Academy
Battle of The Belt
Round 2 Champ & WB (32 Man)
135
01/29
W
DEC 6-4
A. Gray
SlyFox Wrestling Academy
2023 Turner Boys Only Open/Novice PM
Round 3 (3 Man)
135
01/29
W
F 2-0 1:22
R. Stalter
Lion Elite
2023 Turner Boys Only Open/Novice PM
Round 2 (3 Man)
135
01/15
W
F 2-0 0:16
Z. Kennedy
Southwest Timberwolves Kids Wr
Fort Scott Open/Novice/Girls Tournament
Round 5 (5 Man)
135
01/15
W
F 7-0 4:10
B. Hagen
Sunflower Kids Wrestling Club
Fort Scott Open/Novice/Girls Tournament
Round 4 (5 Man)
135
01/15
W
F 4-0 0:58
R. McClune
Blue Valley Wrestling Club
Fort Scott Open/Novice/Girls Tournament
Round 3 (5 Man)
135
01/15
W
F 2-0 0:36
H. Dawson
Pittsburg Wrestling Club
Fort Scott Open/Novice/Girls Tournament
Round 2 (5 Man)
135
11/12
L
DEC 4-0
B. Laughlin
Seneca
Columbus Titans Jr High Tournament
1st & 3rd (16 Man)
127
11/12
W
DEC 8-1
G. Henderson
Frontenac
Columbus Titans Jr High Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
127
11/12
L
DEC 3-2
L. Howard
Neosho
Columbus Titans Jr High Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
127
11/12
W
F 2-0 0:17
J. Phillips
Pittsburg
Columbus Titans Jr High Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
127
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020