Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Easton Malleck
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Amherst
Amherst
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
MD 10-2
G. Cheek
Mitchell
NSAA Class C District 4
Placements
113
02/10
W
DEC 6-4 SV
L. Grooms
Valentine
NSAA Class C District 4
Semis and WB3
113
02/10
W
F 2-0 1:27
J. Vanarsdall
Hershey
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
113
02/10
W
F 5-0 1:12
R. Varner
Bridgeport
NSAA Class C District 4
Round 1
113
02/03
L
F 2-0 1:07
Z. Held
Twin River
Crusader Invitational
Finals
113
02/03
W
DEC 6-4
C. Barton
Malcolm
Crusader Invitational
Semis/ Round 4
113
02/03
W
F 2-0 0:52
K. Weller
Palmer
Crusader Invitational
Quarters/Round 2
113
01/31
W
F 4-0 2:50
C. Scoville
Sumner-Eddyville-Miller
FKC/TVC Conference Tournament
Round 6
113
01/31
W
F 6-2 3:38
C. Beitler
Hi-Line
FKC/TVC Conference Tournament
Round 4
113
01/31
W
F 2-0 0:29
K. Louthan
Loomis
FKC/TVC Conference Tournament
Round 2
113
01/26
W
F 2-0 1:54
H. Bridges
Alliance
McCook Duals 2024
---
113
01/26
L
F 9-2 3:10
T. Haneborg
North Platte
McCook Duals 2024
---
113
01/26
W
F 2-0 1:50
E. Boner
McCook
McCook Duals 2024
---
113
01/26
L
DEC 12-9
C. Farr
Gothenburg
McCook Duals 2024
---
120
01/26
W
F 2-0 0:36
D. Godsey
Wray
McCook Duals 2024
---
113
01/19
W
Replay
F 9-9 5:49
J. Gimple
Augusta
Younes Hospitality Duals - High School
Round 2 (16 Team)
113
01/19
W
Replay
F 5-0 1:31
A. Eusterwiemann
Gretna
Younes Hospitality Duals - High School
Round 4 (16 Team)
113
01/19
W
Replay
F 2-0 1:18
M. Himmel-Brennan
Gretna East
Younes Hospitality Duals - High School
Placement Matches (16 Team)
113
01/19
L
Replay
DEC 4-3
J. Small
Kearney
Younes Hospitality Duals - High School
Round 1 (16 Team)
113
01/19
W
Replay
F 0-0 0:57
I. Jimenez
Bellevue West
Younes Hospitality Duals - High School
Round 3 (16 Team)
113
01/06
L
MD 11-2
S. Sauceda
Shelton
Amherst Invite 2024
Round 6
113
01/06
W
F 2-0 0:31
C. Scoville
Sumner-Eddyville-Miller
Amherst Invite 2024
Round 4
113
01/06
W
F 4-1 2:43
G. Ramirez
Gibbon
Amherst Invite 2024
Round 2
113
12/30
W
F 4-4 3:38
E. Ehlers
Raymond Central
Wood River Holiday Duals
Placement Matches (8 Team)
113
12/30
W
F 2-0 0:53
C. Uhlig
Broken Bow
Wood River Holiday Duals
Round 2 (8 Team)
113
12/30
W
F 2-0 0:52
G. Ramirez
Gibbon
Wood River Holiday Duals
Round 3 (8 Team)
113
12/09
L
DEC 4-2
D. Ruzicka
St. Paul
Wood River Invite
Finals Round
120
12/08
W
F 8-6 4:35
H. Smith
Doniphan-Trumbull
Wood River Invite
Round 4
120
12/08
W
F 5-0 0:53
R. Liable
O`Neill
Wood River Invite
Round 2
120
12/02
L
DEC 8-2
B. Hammond
Southern Valley
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 8
120
12/01
W
DEC 9-5
L. Russell
High Plains
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 6
120
12/01
W
F 4-0 2:57
D. Wadsworth
Central Valley
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 4
120
12/01
W
F 2-0 1:05
T. Coufal
Ravenna
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 2
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
DEC 7-1
C. Horner
Loomis/Bertrand
SEM Invitational
round 5
120
01/13
L
DEC 5-1
J. Weiler
Kearney JV Gold
SEM Invitational
round 4
120
01/13
W
F 7-5 4:40
R. Ochoa
North Platte JV
SEM Invitational
round 2
120
01/07
W
DEC 6-4
P. Schutz
Hi-Line
Amherst Invite 2023
Round 6
120
01/07
W
F 6-4 5:03
B. Brennan
South Loup
Amherst Invite 2023
Round 4
120
01/07
W
F 4-0 3:37
T. Atkins
Sumner-Eddyville-Miller
Amherst Invite 2023
Round 2
120
01/07
W
F 2-0 1:02
B. Pierson
Shelton
Amherst Invite 2023
Round 1
120
01/06
W
DEC 10-4
J. Thorell
Lexington
Lexington @ Amherst
Round 1
120
12/18
L
DEC 7-3
Q. Johnson
---
Pierce Invite
Round 5
120
12/17
L
DEC 4-0
O. Vondra
Elkhorn Valley
Pierce Invite
Round 4
120
12/17
W
F 6-0 2:51
B. Ames
Lutheran High Northeast
Pierce Invite
Round 2
120
12/02
L
F 2-0 0:34
E. Elliott
Hershey
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 6
120
12/02
W
F 5-2 3:28
T. Freeman
Loomis/Bertrand
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 4
120
12/02
W
DEC 4-2
B. Hammond
---
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 2
120
12/02
W
F 2-0 0:34
L. Hockemeier
Elm Creek
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 1 (16 Man)
120
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022