Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaleb Baker
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Manistique
Manistique
Manistique HS
Palisade
St Paul
St. Paul
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 9-2 1:01
T. Reay
Tawas Area HS
MHSAA Regional 13-4
Quarterfinals (8 Man)
144
02/17
L
F 2-1 0:50
K. Smith
Munising HS
MHSAA Regional 13-4
Semis & 1st WB (8 Man)
144
02/10
L
F 0-0 0:48
L. Whisler
Charlevoix HS
MHSAA District 25-4
Placement
144
02/10
W
F 0-0 2:08
S. Meldon
Gwinn HS
MHSAA District 25-4
Cons. Semis (16 and 32 Man)
144
02/10
W
F 0-0 0:54
G. Tams
Rogers City HS
MHSAA District 25-4
Round 4 (16 and 32 Man)
144
02/10
L
TF 20-1
H. O`Neil
Newberry HS
MHSAA District 25-4
Round 3 (16 and 32 Man)
144
02/03
L
F 0-0 0:21
S. Meldon
Gwinn
MPC`s Wrestling Tournament - 2024
Cons. Round 1 (10 Man)
144
02/03
L
F 0-0 0:23
M. Wells
Gladstone HS
MPC`s Wrestling Tournament - 2024
Quarters (10 Man)
144
01/31
L
F 0-0
C. Stansky
Gwinn HS
Westwood Tri
Round 1
150
01/27
L
F 11-6 3:51
T. Seevers
Olathe
Tiger Wrestling JV Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/27
L
F 2-0 1:02
M. Pluger
Clintonville
Marinette WI-MI Border Battle 2024
Cross Bracket (8 Team)
144
01/27
W
F 4-1 1:40
D. Monfils
Menominee
Marinette WI-MI Border Battle 2024
Round 2 (8 Team)
144
01/27
W
F 2-1 1:25
H. Daul
Fox Valley Lutheran
Marinette WI-MI Border Battle 2024
Placement Matches (8 Team)
144
01/27
L
F 2-0 1:03
M. Halfaday
Bark River
Marinette WI-MI Border Battle 2024
Round 3 (8 Team)
144
01/27
L
F 9-0 2:35
J. Patrick
Gunnison
Tiger Wrestling JV Tournament
Quarterfinals = 8&16 man, all R.Robins, WB`s
120
01/27
W
F 4-0 2:37
G. Keith
Olathe
Tiger Wrestling JV Tournament
Round 1- 16 man
120
01/26
W
F 0-0
W. Panter
Grand Valley
Grand Valley @ Palisade
Round 1
120
01/26
L
F 2-0 1:07
G. Comero
Westwood HS
Westwood Tri
Round 1
144
01/21
W
DEC 10-9
I. Echavarria
Glenwood Springs
Fight at the Fork 2024
Finals
120 B
01/21
W
F 2-2 2:38
T. Luttrell
West Grand
Fight at the Fork 2024
Cons Semi
120 B
01/20
L
F 5-5 5:03
T. Seevers
Olathe
Fight at the Fork 2024
Semi & WB
120 B
01/20
W
F 6-0 2:45
O. Martinez
Walsenburg Jr/Sr High School
Fight at the Fork 2024
Quarters & WB
120 B
01/13
L
F 4-0 2:29
J. Richel
Coal Ridge
2024 Rangely Invitational
Round 4
120
01/13
W
F 3-2 3:23
E. Meyer
Grand Junction
2024 Rangely Invitational
Round 3
120
01/13
W
F 7-1 1:28
I. Barrantes
Glenwood Springs
2024 Rangely Invitational
Round 2
120
01/13
L
F 4-0 1:56
C. Preston
Hayden
2024 Rangely Invitational
Round 1
120
01/06
L
F 0-0 0:59
N. Chiu
Escanaba 2
Elks Wrestling Tournament - 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
144
01/06
W
F 0-0 0:48
H. (Manistique)
UP Extra
Elks Wrestling Tournament - 2024
2nd Wrestleback (32 Man)
144
01/06
L
DEC 3-2
H. Crawford
Cedaredge
CHS JV Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/06
L
F 0-0 1:49
J. Krebs
Lakewood HS
Elks Wrestling Tournament - 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
144
01/06
L
F 2-0 1:04
L. Treto
Grand Junction
CHS JV Tournament
Round 2
120
01/06
W
F 0-0 0:29
D. Monfils
Menominee
Elks Wrestling Tournament - 2024
Round 1 (32 Man)
144
01/06
W
F 4-8 5:12
D. Dominguez
Basalt
CHS JV Tournament
Round 1
120
12/18
W
DEC 7-5
K. Haak
Grand Junction
Palisade @ Grand Junction
Round 1
120
12/08
L
F 2-0 2:04
B. Delafuente
Central - Grand Junction
Western Slope Showdown
WB
JV126
12/08
W
F 12-2 4:27
K. Haak
Grand Junction
Western Slope Showdown
Quarters & WB
JV126
12/08
L
F 8-3 3:25
F. Ramirez
Olathe
Western Slope Showdown
Round 2
JV126
12/02
L
F 2-0 0:50
N. Perez
Olathe
Olathe JV Tourney
Round 7 (Conso Semifinals 8,16 &32)
126
12/02
W
F 2-0 0:48
T. Hawkins
Grand Valley
Olathe JV Tourney
Round 6 (32/16 Conso Qtr. Finals, 5,6 Rob)
126
12/02
W
F 2-2 1:22
K. Haak
Grand Junction
Olathe JV Tourney
Round 5 (Semifinals/Conso/Rob 4,5,6)
126
12/02
L
F 5-0 2:00
B. Delafuente
Central of Grand Junction
Olathe JV Tourney
Round 4 (Qtr. Finals 8-16-32 R Rbn 4-5-6
126
12/02
W
F 2-0 0:23
K. Davison
Delta
Olathe JV Tourney
Round 3 (16,32,R2,R3)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
DEC 6-3
I. Mejia
Wilber-Clatonia
2023 NSAA State Championships
Boys 3rd and 5th Place
C132
02/18
W
Replay
DEC 4-0
B. Bolling
Pierce
2023 NSAA State Championships
Saturday Session 6 (16 Man)
C132
02/18
L
Replay
DEC 8-3
C. Kelley
Broken Bow
2023 NSAA State Championships
Friday Night Semis
C132
02/17
W
Replay
F 3-5 2:52
H. Neeman
Superior
2023 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 2 (16 Man)
C132
02/16
W
Replay
DEC 5-2
D. Gewecke
Fillmore Central
2023 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 1 (16 Man)
C132
02/04
W
Replay
DEC 5-1
D. Gewecke
Fillmore Central
2023 NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
132
02/04
L
Replay
DEC 6-1
I. Mejia
Wilber-Clatonia
2023 NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
132
02/04
W
Replay
F 2-0 0:32
L. Lutt
Battle Creek
2023 NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
132
01/30
W
F 0-0
M. Lehto
Gwinn HS
Manistique Super Quad
Round 1
138
01/29
L
F 0-0 0:11
H. O`Neil
Newberry HS
Manistique Super Quad
Round 1
138
01/29
W
F 4-0 2:38
T. Banister
Gordon-Rushville
Dale Bonge Invite- Boone Central
Finals
132
01/28
W
F 2-0 0:43
K. Abbey
Kearney JV
Dale Bonge Invite- Boone Central
Semis
132
01/28
W
F 2-0 0:42
N. Medina
Kearney JV
Dale Bonge Invite- Boone Central
Round 2
132
01/28
L
F 0-0 3:18
L. Dipzinski
Westwood HS
Manistique Super Quad
Round 1
138
01/21
L
DEC 4-0
T. Burbach
Central City
LouPlatte Conference Tournament
Round 6
132
01/21
L
F 0-0 0:50
W. Kulik
Munising
U.P Championships 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/21
W
DEC 6-5
G. Rasmussen
Ravenna
LouPlatte Conference Tournament
Round 4
132
01/21
L
F 0-0 1:08
H. O`Neil
Newberry HS
U.P Championships 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/21
W
F 4-1 1:22
K. Wilkins
Gibbon
LouPlatte Conference Tournament
Round 2
132
01/21
W
F 0-0 1:07
T. Sadler
Marquette
U.P Championships 2023
Round 1 (16 Man)
138
01/14
L
DEC 5-3
T. Burbach
Central City
2023 Cross County Bob Orsborn Classic
Finals
132
01/14
W
DEC 6-2
I. Mejia
Wilber-Clatonia
2023 Cross County Bob Orsborn Classic
round 5
132
01/14
W
F 12-0 2:41
T. Schroeder
Amherst
2023 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 4
132
01/14
W
TF 21-2 2:06
L. White
Cross County/Osceola
2023 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 3
132
01/13
W
F 5-0 0:52
C. Houser
Cambridge
Minden Dual Invite
Placement Matches (8 Team)
132
01/13
W
F 2-0 0:52
K. Twohig
Franklin
Minden Dual Invite
Round 2 (8 Team)
132
01/13
W
DEC 10-3
B. Irish
Cozad
Minden Dual Invite
Round 3 (8 Team)
132
01/08
L
DEC 7-0
T. Burbach
Central City
Central City Wrestling Invite
Finals
132
01/07
W
DEC 6-4 SV
K. Gregory
Logan View
Central City Wrestling Invite
Semis
132
01/07
W
MD 9-0
G. Ruff
Northwest
Central City Wrestling Invite
Quarterfinals
132
01/07
W
DEC 4-3
L. Bohac
East Butler
Burwell Invitational WrestlingTournament
Round 6
132
01/06
W
MD 11-3
G. Rasmussen
Ravenna
Burwell Invitational WrestlingTournament
Round 4
132
01/06
W
F 8-2 1:47
S. Titus
Ainsworth
Burwell Invitational WrestlingTournament
Round 2
132
01/06
W
F 6-2 1:42
A. Albrecht
North Central
Burwell Invitational WrestlingTournament
Round 1
132
12/17
W
MD 8-0
G. Rasmussen
Ravenna
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 5 (10 Team)
132
12/17
W
F 2-0 0:30
R. Reyes
Gibbon
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 2 (10 Team)
132
12/17
W
F 4-1 1:27
M. Mousel
Adams Central
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 1 (10 Team)
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
Replay
DEC 6-2
J. Alden
O`Neill
2022 NSAA State Championships
Boys 3rd and 5th Place
C126
02/19
L
Replay
DEC 8-2
K. Chini
Conestoga
2022 NSAA State Championships
Saturday Session 6 (16 Man)
C126
02/19
L
Replay
DEC 3-0
T. Burbach
Central City
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 5 (16 Man)
C126
02/17
W
Replay
DEC 9-7 SV
C. King
Battle Creek
2022 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 2 (16 Man)
C126
02/17
W
Replay
DEC 4-2 SV
H. Neeman
Superior
2022 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 1 (16 Man)
C126
02/05
L
Replay
DEC 3-1 SV
J. Alden
O`Neill
2022 NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
126
02/05
W
Replay
DEC 3-0
T. Honke
Yutan
2022 NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
126
02/05
W
Replay
DEC 6-2
C. Hough
Aquinas Catholic
2022 NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
126
12/18
W
F 6-5 4:40
H. Ranville
Cadillac HS
Grayling `Don Ferguson` Individual Tournament
Placement Matches (16 Man)
125
12/18
W
F 5-1 3:40
C. Marcotte
Houghton Lake HS
Grayling `Don Ferguson` Individual Tournament
3rd Wrestleback (16 Man)
125
12/18
L
F 16-5 5:14
R. Rector
Kingsley Area HS
Grayling `Don Ferguson` Individual Tournament
Champ Round 1 (16 Man)
125
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020