Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mayson Simmons
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Fredonia HS
Grindhouse
Grindhouse Wrestling Club
Harrison
Harrison HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
W
Replay
F 3-1 2:13
C. Sotanski
Club not listed
2024 NYWAY State Championships
Round 4 (Consi Rd 2)
108
03/10
L
F 0-0 3:42
J. Aderman
Olean Wrestling Club
2024 NYWAY State Championships
Round 3 (Round of 16)
108
01/18
W
F 6-0 3:43
E. Miller
Portville Sr HS
Portville Sr HS @ Fredonia HS
Round 1
108
12/16
W
DEC 7-0
R. Abdallah
Lackawanna Sr HS
Maryvale Quad Meet
Round 1
108
12/16
W
F 2-0 1:41
J. Tidd
Olean-Alleghany Limestone
Maryvale Quad Meet
Round 1
108
12/16
W
F 2-0 1:06
D. Shea
Springville HS
Maryvale Quad Meet
Round 1
108
12/13
W
F 0-0 5:21
I.
Sierra
Mitchell Quad
Round 1
113
12/12
W
F 8-4
J. Crawford
Mitchell
Mitchell Quad
Round 1
113
12/09
W
F 12-2 4:23
F. Chavez
Frederick HS
8th Annual Vista PEAK Bison Invitational
1st & 3rd (16 Man)
113
12/09
W
DEC 6-2
C. Redmond
Vista PEAK Prep
8th Annual Vista PEAK Bison Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
113
12/09
L
F 10-0 3:36
P. Martinez
Thornton HS
8th Annual Vista PEAK Bison Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
12/09
W
MD 14-4
C. Burney
Northglenn HS
8th Annual Vista PEAK Bison Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/09
W
F 17-5 3:28
N. Medrano
Frederick HS
8th Annual Vista PEAK Bison Invitational
Round 1 (16 Man)
113
12/01
W
F 12-0 2:21
I. Weis
Hamburg
VinLouie`s Pizzeria St. Francis Duals
Round 5 (10 Team)
108
12/01
W
DEC 8-3
A. Rodriguez
Orchard Park HS
VinLouie`s Pizzeria St. Francis Duals
Round 1 (10 Team)
108
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/26
L
Replay
F 2-0 0:38
L. Popolizio
Journeymen Wrestling Club
2023 NYWAY STATE CHAMPIONSHIPS
3rd Place
99
03/26
W
Replay
DEC 7-1
K. Taddeo
Hilton Junior Cadet Wrestling
2023 NYWAY STATE CHAMPIONSHIPS
Consi Semis
99
03/26
L
Replay
DEC 7-0
L. Yeager
Hilton Junior Cadet Wrestling
2023 NYWAY STATE CHAMPIONSHIPS
Semis
99
03/26
W
Replay
DEC 2-0
D. Green
Shenenenedowah Wrestling
2023 NYWAY STATE CHAMPIONSHIPS
Quarters
99
01/28
W
DEC 7-2
J. Aderman
Bradford JO
Gowanda Youth Rumble in the Valley
Round 5 (6 Man)
104-111
01/28
W
F 4-0 0:59
B. Diebel
Gowanda Youth
Gowanda Youth Rumble in the Valley
Round 4 (6 Man)
104-111
01/28
W
DEC 6-5
L. Wallace
Bradford JO
Gowanda Youth Rumble in the Valley
Round 3 (6 Man)
104-111
01/28
W
MD 10-0
J. Aderman
Bradford JO
Gowanda Youth Rumble in the Valley
Round 2 (Best of 3)
93-95
01/28
W
F 2-0 0:53
S. Bourkney
Gowanda Youth
Gowanda Youth Rumble in the Valley
Round 2 (6 Man)
104-111
01/28
W
F 2-0 1:16
J. Aderman
Bradford JO
Gowanda Youth Rumble in the Valley
Round 1 (Best of 3)
93-95
01/28
L
MD 13-2
R. Pullen
Pit Crew WC
Gowanda Youth Rumble in the Valley
Round 1 (6 Man)
104-111
01/21
L
TF 16-1 2:49
B. Kreb
Discovery Canyon
2023 COS Metro Wrestling Championships
R8 - Consolation Finals
106
01/21
L
TF 16-1 4:56
K. Diaz
Sierra
2023 COS Metro Wrestling Championships
R7 - Cons. Semis
106
01/21
W
F 2-4 1:55
E. Ortega
Lewis - Palmer
2023 COS Metro Wrestling Championships
R6 - Cons. Round 5
106
01/21
W
DEC 8-2
J. Arce
Doherty
2023 COS Metro Wrestling Championships
R5 - Wrestlebacks
106
01/21
L
F 0-0
G. Rial
Pine Creek
2023 COS Metro Wrestling Championships
R4 - Quarters
106
01/20
W
F 4-4 2:15
M. Abeyta
Manitou Springs
2023 COS Metro Wrestling Championships
R2 - Champ & WB
106
01/14
L
F 10-0 3:36
J. Armenta
Air Academy
2023 Bulldog Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
106
01/14
W
F 6-0 1:27
E. Romero
Pueblo East
2023 Bulldog Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/14
L
F 0-0 1:00
A. Fernandez
Widefield
2023 Bulldog Invitational
Round 1 (16 Man)
106
01/07
L
DEC 2-0
R. Jr
Pueblo Centennial
Colt `Bobby Hawk` Classic
Championships
106
01/07
W
DEC 6-4
D. Murillo
Pueblo South
Colt `Bobby Hawk` Classic
4th Wrestleback Conso semi`s
106
01/07
W
TF 21-6 3:00
C. Page
Pueblo South
Colt `Bobby Hawk` Classic
round 4
106
01/07
L
MD 15-7
J. DeLaCerda
Alamosa
Colt `Bobby Hawk` Classic
round 2
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024