Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyson Tatum
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
North Little Rock
North Little Rock
North Little rock
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
DEC 12-8
G. Johnson
Arkadelphia
North Little Rock @ Arkadelphia
Round 1
170
02/21
L
DEC 6-3
J. Leban
Springdale High
2020 Arkansas State Tournament
Consolation 2nd Round
6A 170
02/21
L
F 2-0 0:25
V. Bryan
Little Rock Central
2020 Arkansas State Tournament
Quarter Finals
6A 170
02/21
W
MD 18-5
D. Stewart
Fayetteville High
2020 Arkansas State Tournament
Round 1 Championship
6A 170
02/15
W
F 4-4 4:34
J. Jackson
Bryant
Big East Conference
Placement Matches (8 Man)
170
02/15
W
F 2-0 2:22
J. Alcorta
Fort Smith Northside
Big East Conference
2nd Wrestleback (8 Man)
170
02/15
L
F 0-0 1:00
J. Long
---
Big East Conference
Semis & 1st WB (8 Man)
170
02/15
W
DEC 9-3
G. Mosley
Conway
Big East Conference
Quarterfinals (8 Man)
170
02/11
W
F 0-0
A. Holland
---
North Little Rock @ Beebe
Round 1
170
02/01
L
F 6-1 4:45
L. Hankins
Shiloh Christian
Duals at the Brier
Round 2 (6 Team)
170
02/01
L
F 2-0 1:41
V. Bryan
Little Rock Central
Duals at the Brier
Round 4 (6 Team)
170
02/01
W
F 6-0 4:34
H. McElyea
Greenbrier HS
Duals at the Brier
Round 1 (6 Team)
170
01/31
L
F 0-0
v. bryan
---
Little Rock Central @ North Little Rock
Round 1
170
01/29
W
F 0-0
G. Mosley
Conway
Conway @ North Little Rock
Round 1
170
01/25
L
F 14-6 4:48
D. Alexander
Robinson
Robinson Invitational
Round 6 (12 Man)
170
01/25
W
DEC 9-7
L. Selhorst
North Little Rock
Robinson Invitational
Round 5 (12 Man)
170
01/25
W
DEC 10-7
J. Jackson
BRYANT
Robinson Invitational
Round 4 (12 Man)
170
01/25
W
F 5-0 1:53
J. Stone
---
Robinson Invitational
Round 3 (12 Man)
170
01/25
W
F 2-0 0:45
S. Craig
Robinson
Robinson Invitational
Round 2 (12 Man)
170
01/24
L
F 0-0
C. Gibson
Russellville
Russellville @ North Little Rock
Round 1
170
01/22
L
F 2-0 1:27
D. Potter
Fort Smith Northside
North Little Rock vs. Fort Smith Northside
Round 1
170
01/22
L
DEC 7-3
P. Halley
Fort Smith Southside
North Little Rock @ Fort Smith Southside
Round 1
170
01/17
L
DEC 6-1
J. Hunnicutt
Morris
Sand Springs High / Bobby Lyons 2020
Conso Rd. 1 (16-man) & Conso 3rd Rd (32-man)
182
01/17
L
F 3-0 2:18
S. Jackson
Sperry
Sand Springs High / Bobby Lyons 2020
1st Round (16-man) & 2nd round (32-man)
182
01/15
L
F 0-0
J. Bailey
Little Rock Central
Little Rock Central vs. North Little Rock
Round 1
182
01/15
L
F 0-0
K. Roset
Catholic
Catholic vs. North Little Rock
Round 1
182
01/11
L
F 6-2 4:36
J. Gast
---
Dragon Duals
Round 4 (6 Team)
182
01/11
W
F 2-0 0:59
B. Baker
---
Dragon Duals
Round 1 (6 Team)
182
01/11
L
F 0-0 2:31
W. Lankford
Collierville
North Little Rock @ Collierville
Round 1
182
01/08
L
F 0-0
K. Murphey
Cabot
Cabot vs. North Little Rock
Round 1
182
01/04
W
F 0-0 1:35
G. Hershberger
Mountain Home
Mountain Home Bomber Battle
Placement
182
01/04
L
MD 12-2
M. Hugg
Pulaski Academy
Mountain Home Bomber Battle
semis
182
01/04
W
OTHER1 0-0
L. Keller
Greenbrier
Mountain Home Bomber Battle
round 4
182
01/04
W
F 0-0 0:45
A. Thompson
North Little Rock
Mountain Home Bomber Battle
round 3
182
01/04
L
F 0-0 5:23
J. Lagg
Mountain Home
Mountain Home Bomber Battle
Round 2
182
01/04
W
F 0-0 1:03
E. Lagg
Mountain Home
Mountain Home Bomber Battle
Round 1
182
12/28
L
F 0-0 4:57
K. Quiroz
Little Rock Central
Catholic High Holiday Rocket Rumble-2019
Round 4
182
12/28
L
F 0-0 1:15
M. Hugg
Pulaski Academy
Catholic High Holiday Rocket Rumble-2019
Round 3
182
12/28
W
F 0-0 3:30
L. Garrison
Maumelle Charter
Catholic High Holiday Rocket Rumble-2019
Round 1
182
12/07
W
MD 9-1
J. Bailey
Little Rock Central
Little Rock Central Classic
Placement Matches (8 Man)
Varsity 182
12/07
W
F 0-0
G. Mosley
Conway
Little Rock Central Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
Varsity 182
12/07
L
F 0-0 0:54
K. Roset
Catholic High
Little Rock Central Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
Varsity 182
12/07
W
MD 15-7
J. Bailey
Little Rock Central
Little Rock Central Classic
Quarterfinals (8 Man)
Varsity 182
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 2-0 2:34
L. Covington
Fayetteville High
2019 Arkansas State Tournament
Consolation 2nd Round
6A 160
02/22
W
DEC 15-8
Z. Gardner
Heritage
2019 Arkansas State Tournament
Consolation 1st Round
6A 160
02/22
L
DEC 8-7
K. Taylor
Bryant High
2019 Arkansas State Tournament
Round 1 Championship
6A 160
02/09
L
F 4-1 1:30
J. Lunnie
Little Rock Central
7A Big East Conference
2nd Wrestleback (8 Man)
160
02/09
W
F 5-0 1:50
B. Southammavong
Fort Smith Northside
7A Big East Conference
Semis & 1st WB (8 Man)
160
02/09
L
F 4-1 1:57
P. Halley
Fort Smith Southside
7A Big East Conference
Quarterfinals (8 Man)
160
02/02
L
F 6-2 2:33
G. Goddard
Shiloh Christian
Duals at the Brier
Round 3 (6 Team)
160
02/02
L
F 4-3 0:57
A. Huff
Greenbrier HS
Duals at the Brier
Round 2 (6 Team)
160
02/02
L
F 10-3 4:48
S. Allen
Robinson
Duals at the Brier
Round 1 (6 Team)
160
02/02
W
F 2-0 1:02
J. Barrios
Berryville
Duals at the Brier
Round 4 (6 Team)
160
02/02
L
MD 14-1
J. Cady
Pulaski Academy
Duals at the Brier
Round 5 (6 Team)
160
02/01
W
DQ 0-0
D. Austin
Glen Rose
North Little Rock @ Glen Rose
Round 1
160
01/30
W
F 0-0
P. Ussery
Conway
North Little Rock @ Conway
Round 1
160
01/23
L
F 0-0
D. Potter
Fort Smith Northside
North Little Rock @ Fort Smith Northside
Round 1
170
01/23
L
TF 23-8
P. Halley
Fort Smith Southside
North Little Rock @ Fort Smith Southside
Round 1
160
01/19
L
F 7-1 1:49
A. Huff
Greenbrier HS
Bryant Invitational
Cons. Semis
160
01/19
W
F 2-0 0:51
K. Heintz
Bentonville West High School
Bryant Invitational
Semis & WB
160
01/19
L
F 5-5 4:42
L. Covington
Fayetteville
Bryant Invitational
Quarters & WB
160
01/19
W
F 2-0 0:26
C. Atwater
Benton
Bryant Invitational
Round 5 (12 Man)
160
01/19
L
DEC 9-5
J. Lunnie
Little Rock Central
Bryant Invitational
Round 3 (12 Man)
160
01/19
W
F 2-0 1:53
K. Taylor
Bryant
Bryant Invitational
Round 4 (12 Man)
160
01/18
L
F 2-0 1:32
J. Long
---
Bryant Invitational
Round 1 (12 Man)
160
01/18
W
DEC 8-4
C. McGill
Maumelle Charter
Maumelle Charter @ North Little Rock
Round 1
160
01/16
L
MD 15-2
K. Roset
Catholic
Catholic @ North Little Rock
Round 1
160
01/16
L
F 0-0
j. lunnie
Little Rock Central
Little Rock Central @ North Little Rock
Round 1
160
01/12
W
DEC 5-3 SV
J. Zuniga
Rogers
Searcy Duals
Round 4 (10 Team)
160
01/12
W
F 4-0 0:47
K. Taylor
Bryant
Searcy Duals
Placement
160
01/12
L
F 2-0 1:32
A. Huff
Greenbrier
Searcy Duals
Round 3 (10 Team)
160
01/12
L
F 2-0 1:21
K. Roset
Catholic
Searcy Duals
Round 2 (10 Team)
160
01/12
L
F 2-0 0:38
B. Puckett
Lakeside
Searcy Duals
Round 1 (10 Team)
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024