Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Erik Perez
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Florida
Los Osos
Palmetto Ridge
Palmetto Ridge H.S.
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
L
F 2-2 4:29
R. Duygulu
Douglas
FHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
106 3A
02/24
W
Replay
DEC 10-7
B. Clark
Sumner Hs
FHSAA 3A R2
1st Place
106
02/24
W
Replay
DEC 8-5
R. Brown
George Jenkins
FHSAA 3A R2
Semis
106
02/23
W
Replay
F 7-3 4:23
A. Sanders
Lakewood Ranch Sr Hs
FHSAA 3A R2
Quarters
106
02/23
W
Replay
F 2-0 0:36
M. Spencer
Osceola (Kissimmee)
FHSAA 3A R2
Round 1 (16 Man)
106
02/17
W
F 7-0 2:40
D. Vu
Venice
FHSAA 3A D8
Placements
106
02/16
W
F 4-1 1:46
K. Bartholomew
Sarasota
FHSAA 3A D8
Round 4 (Semis and WB3)
106
01/27
W
DEC 5-3
M. Herrera
Immokalee
Colby Singletary Memorial Invitational
Placement Matches (64 Man)
106
01/27
W
F 7-1 3:35
A. Gruver
Lake Gibson
Colby Singletary Memorial Invitational
8th Wrestleback (64 Man)
106
01/27
L
DEC 3-2 UTB
S. Peterson
Heritage
Colby Singletary Memorial Invitational
Semis & 7th WB (64 Man)
106
01/27
W
DEC 7-4
M. Herrera
Immokalee
Colby Singletary Memorial Invitational
Quarters & 5th WB (64 Man)
106
01/26
W
F 2-0 1:08
E. Rey
Golden Gate
Colby Singletary Memorial Invitational
Round 4 Champ & WB (64 Man)
106
01/26
W
F 2-0 0:45
K. Estremera
Port Charlotte
Colby Singletary Memorial Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
106
01/25
W
DEC 5-0
L. Zherka
Aubrey Rogers
2024 CCAC- Collier County
Finals
113
01/24
W
F 5-0 2:47
T. Jeskie
Barron G Collier
2024 CCAC- Collier County
Semis
113
01/24
W
F 2-0 0:23
H. Bruckner
Golden Gate
2024 CCAC- Collier County
Quarterfinals
113
01/19
W
Replay
F 2-0 1:00
M. Spencer
Osceola (Kissimmee)
FHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
106
01/04
W
F 13-1 2:46
L. Burnett
Venice
FHSAA 3A District 8 Duals
Round 5 (6 Team)
113
01/04
W
F 9-1 3:52
S. Uddin
Riverdale
FHSAA 3A District 8 Duals
Round 3 (6 Team)
113
01/04
W
F 5-0 1:12
B. Johnson
Sarasota
FHSAA 3A District 8 Duals
Round 2 (6 Team)
113
01/04
W
F 14-3 5:37
L. HARRIS
North Port H.S.
FHSAA 3A District 8 Duals
Round 4 (6 Team)
113
01/04
W
F 2-1 1:01
L. Heidemann
Riverview (Sarasota)
FHSAA 3A District 8 Duals
Round 1 (6 Team)
113
12/22
L
Replay
MD 10-2
J. Austin
Somerset
2023 Knockout Christmas Classic
Round 5 Consi
113
12/21
W
Replay
F 7-0 1:46
C. MOORE
Palm Harbor University
2023 Knockout Christmas Classic
Consi Round 4
113
12/21
L
Replay
DEC 7-2
A. Ortiz
Osceola (Kissimmee)
2023 Knockout Christmas Classic
Round of 16
113
12/21
W
Replay
F 2-0 2:18
M. Johnson
Vidalia
2023 Knockout Christmas Classic
Round of 32
113
12/21
W
Replay
DEC 6-4
A. Morales
Southwest Miami
2023 Knockout Christmas Classic
Round of 64
113
12/08
L
Replay
F 2-0 0:59
G. Jaramillo
South Dade
2023 Danny Byron Day 1
2nd Place Match (8 Man)
113 Blue
12/08
W
Replay
DEC 8-2
T. Neves
Timber Creek
2023 Danny Byron Day 1
Placement Matches (8 Man)
113 Blue
12/08
W
Replay
F 2-0 0:25
J. Kazanis
Buchholz
2023 Danny Byron Day 1
2nd Wrestleback (8 Man)
113 Blue
12/08
L
Replay
F 2-1 0:36
B. Patterson
Camden
2023 Danny Byron Day 1
Semis & 1st WB (8 Man)
113 Blue
12/08
W
Replay
DEC 10-8
T. Neves
Timber Creek
2023 Danny Byron Day 1
Quarterfinals (8 Man)
113 Blue
12/02
W
F 0-0
P. Espinal
Naples
Chase Life Duals
Round 4 (6 Team)
113
12/02
W
DEC 12-7
R. Brown
George Jenkins
Chase Life Duals
Round 3 (6 Team)
113
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
W
Replay
DEC 9-6
*. DQ**Schuler
Charlotte
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (16 Team)
113
06/21
W
Replay
DEC 8-2
J. Broche
Blue Steel
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
113
06/21
L
Replay
MD 9-0
A. Huerta
West Forsyth
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
113
06/21
L
Replay
DEC 4-2
C. Gibson
Wellington - Comm 1
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (16 Team)
113
06/21
W
Replay
DEC 9-3
Z. Berry
Canes Wrestling
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
113
06/21
W
Replay
DEC 8-4
Z. Berry
Canes Wrestling
2023 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (16 Team)
113
06/21
L
Replay
F 14-0 5:50
J. Mukaddam
NFWA Black
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
113
06/21
W
Replay
F 5-0 1:31
M. Bath
LG Braves Garrnet
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (16 Team)
113
06/21
W
Replay
F 8-1 3:16
J. Winiker
New England Gold
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
113
05/19
W
Replay
MD 12-4
I. Rodriguez
Top Brother USA
Spartan Nationals/ FAWA Championships
Placement Matches (8 Man)
113
05/19
W
Replay
TF 19-4 3:57
T. Martinez
Florida
Spartan Nationals/ FAWA Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
113
05/19
W
Replay
F 6-2 1:18
E. Pacheco
US Territory
Spartan Nationals/ FAWA Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
113
05/19
L
Replay
DEC 2-1
E. Hattaway
Georgia
Spartan Nationals/ FAWA Championships
Quarterfinals (8 Man)
113
02/25
L
Replay
DEC 10-4
R. Brown
---
FHSAA 3A R2
Round 4 (semis and WB)
106
02/24
W
Replay
DEC 10-5
A. Ortiz
Strawberry Crest
FHSAA 3A R2
Round 3 (16 man)
106
02/24
L
Replay
F 16-3 5:48
N. Overman
Bloomingdale Sr
FHSAA 3A R2
Round 2 (quarters and WB)
106
02/24
W
Replay
F 2-0 1:45
C. Muniz
Haines City
FHSAA 3A R2
Round 1 (16 Man)
106
02/02
W
MD 9-1
A. Annunzio
Barron Collier
2023 CCAC-Collier County
Placement Matches (8 Man)
113
01/28
W
DEC 10-8 SV
C. Sainz
Somerset
Colby Singletary Memorial Invitational
Placement Matches (32 Man)
106
01/28
L
DEC 6-4
J. Austin
Somerset
Colby Singletary Memorial Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
106
01/28
W
DEC 4-0
J. Messner
Lake Gibson
Colby Singletary Memorial Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
106
01/28
W
DEC 5-2
J. Mukaddam
Fleming Island
Colby Singletary Memorial Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
106
01/28
L
DEC 4-2
S. Peterson
Heritage
Colby Singletary Memorial Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
01/27
W
DEC 1-0
B. Morales
South Dade
Colby Singletary Memorial Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
01/27
W
F 5-0 1:14
A. Hussein
Springstead
Colby Singletary Memorial Invitational
Round 1 (32 Man)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024