Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ethan George
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2012-2013
Team Name
Missouri United (M)
RPW
Raymore Peculiar
Raymore-Peculiar
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 5-2
J. Withrow
Joplin
MSHSAA Wrestling Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
220 Class 4
02/15
W
DQ 0-0
A. Stephenson
Liberty North
MSHSAA Wrestling Championships
1st WB (16 Man)
220 Class 4
02/15
L
DEC 8-3
M. Gentry
Eureka
MSHSAA Wrestling Championships
Round 1 (16 Man)
220 Class 4
02/10
L
F 0-0 2:17
B. Backues
---
MSHSAA Class 4 District 3
Placement
220
02/09
W
MD 11-1
C. Choates
Kickapoo
MSHSAA Class 4 District 3
Cons. Semis
220
02/09
L
F 7-0 2:45
K. Schrader
Carthage
MSHSAA Class 4 District 3
Semifinals
220
02/09
W
F 5-0 3:47
A. Hutson
---
MSHSAA Class 4 District 3
Quarterfinals
220
12/01
L
DEF 0-0
C. Cronkleton
Park Hill South
30th Annual Leavenworth Challenger
Round 5
220 A
12/01
L
F 4-0 1:05
C. Cress
Washburn Rural
30th Annual Leavenworth Challenger
Round 4
220 A
12/01
W
F 2-0 0:44
I. Wilson
St. Joseph Lafayette
30th Annual Leavenworth Challenger
Round 3
220 A
12/01
W
F 2-0 0:56
E. Rorabaugh
Lawrence
30th Annual Leavenworth Challenger
Round 2
220 A
12/01
W
F 5-0 1:20
C. Cronkleton
Park Hill South
30th Annual Leavenworth Challenger
Round 1
220 A
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
FOR 0-0
C. Trester
Liberty
47th Annual Winnetonka Invitational
Round 9 5th, 7th, 9th Place
220
01/20
L
FOR 0-0
J. Boucher
Rockhurst
47th Annual Winnetonka Invitational
Round 7 Champ Semi & 1st Rd WB, Conso Quarters
220
01/20
L
FOR 0-0
O. Garcia
Nixa
47th Annual Winnetonka Invitational
Round 6 Championship Bracket Quarters
220
01/20
L
DEC 3-1
J. McCollum
---
47th Annual Winnetonka Invitational
Round 5 (24 Man)
220
01/19
W
F 4-0 2:49
H. Tennison
Ozark
47th Annual Winnetonka Invitational
Round 1 (24 Man)
220
01/02
W
F 0-0 0:35
S. Watkins
Van Horn (Independence)
Truman Invitational
Round 2
220
12/29
W
F 0-0
B. Edwards
William Chrisman
BHS HOF Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
220
12/29
W
DEC 11-6
S. Pura
Omaha-Bryan
BHS HOF Dual Tournament
Cross Bracket (8 Team)
220
12/29
W
F 0-0
N. McNealy
Lee`s Summit
BHS HOF Dual Tournament
Placement Matches (8 Team)
220
12/29
W
F 0-0
K. Thomas
Grandview
BHS HOF Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
220
12/29
L
DEC 3-2
K. Bradley
Belton
BHS HOF Dual Tournament
Round 2 (8 Team)
220
12/13
L
MD 10-2
S. Smart
Platte County
Grain Valley/ Platte County/ Ray Pec Tri
Champ. Round 1
220
12/13
W
F 0-0 2:11
C. Sikes
Glendale
Truman Invitational
Semifinals
220
12/12
W
DEC 9-5
J. Molt
Truman
Truman Invitational
1st Place Match
220
12/10
W
F 0-0 1:47
T. Robertson
Ruskin
Truman Invitational
Champ. Round 4
220
12/08
W
F 0-0 1:15
T. Barrett
Raytown South
Truman Invitational
Round 3
220
12/08
L
DEC 3-2
K. Bradley
Belton
Raymore-Peculiar @ Belton
Round 1
220
12/06
W
F 2-0 1:14
B. Edwards
William Chrisman
Park Hill South/ Raymore-Peculiar/ William Chrisman TRI DUAL
Champ. Round 1
220
12/02
W
DEC 2-0
C. Trestor
Liberty
29th Annual Leavenworth Challenger
Round 5
220 A
12/02
L
DEC 4-2
S. Martin
Raymore Peculiar
29th Annual Leavenworth Challenger
Round 4
220 A
12/02
W
F 8-0 3:17
M. Hester
Lansing
29th Annual Leavenworth Challenger
Round 3
220 A
12/02
W
F 8-0 2:52
J. Downey
Shawnee Mission North
29th Annual Leavenworth Challenger
Round 2
220 A
12/02
W
DEC 7-3 TB1
C. Trestor
Liberty
29th Annual Leavenworth Challenger
Round 1
220 A
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
W
DEC 3-0
R. Muncie
Indiana Gold (M)
2017 Heartland National Duals
3rd Place
220 lbs
04/15
W
DEC 1-0 SV
C. Baker
---
2017 Heartland National Duals
Semi-Finals
220 lbs
04/15
W
F 4:03
D. Whalen
Kansas Dreadnoughts (M)
2017 Heartland National Duals
Quarter-Finals
220 lbs
04/14
W
F 3:46
A. Alexander
Indiana Blue (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 3
220 lbs
04/14
W
F 2:18
M. Schneider
Kansas Devil Dog (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 2
220 lbs
04/14
L
DEC 5-1
N. Mishka
IKWF Silver (M)
2017 Heartland National Duals
RR Rnd 1
220 lbs
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/30
W
F 8-5 4:18
A. Maluia
IND
MO USA WRESTLING STATE CHAMPIONSHIP
5th Place Matches
130
03/30
L
TF 17-2 4:00
M. Pecoraro
JAG
MO USA WRESTLING STATE CHAMPIONSHIP
4th Wrestleback (16 Man)
130
03/29
L
MD 12-0
C. Tinney
GHW
MO USA WRESTLING STATE CHAMPIONSHIP
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
03/29
W
F 8-8 3:17
A. Acinelli
BNH
MO USA WRESTLING STATE CHAMPIONSHIP
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
03/29
W
FOR 0-0
D. Eaton
CAM
MO USA WRESTLING STATE CHAMPIONSHIP
Round 1 (16 Man)
130
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024