Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sabrina Cervantes
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
San Antonio LEE
San Antonio LEE (Girls)
San Antonio Lee
San Antonio Lee (Girls)
San Antonio Lee Hs
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
Replay
DEC 6-1
E. Gutierrez
Klein Cain
2022 UIL Girls State Championship
3rd and 5th Place
6A - 128
02/19
L
Replay
DEC 11-9
A. Bennett
Wolfforth Frenship
2022 UIL Girls State Championship
Cons Semi
6A - 128
02/19
W
Replay
DEC 9-3
A. Gotlieb
Langham Creek
2022 UIL Girls State Championship
Cons 3
6A - 128
02/19
W
Replay
F 3-1 2:19
A. Brown
San Antonio Churchill
2022 UIL Girls State Championship
Cons 2
6A - 128
02/18
L
Replay
F 2-0 0:51
B. Zejda
Plano West
2022 UIL Girls State Championship
Quarters and Cons 1
6A - 128
02/18
W
Replay
F 6-3 3:38
M. Smith
Cypress Ranch
2022 UIL Girls State Championship
Round 1
6A - 128
02/12
W
F 2-1 4:00
A. Brown
San Antonio Churchill
2022 UIL Girls Region 4-6A
Placement (16 Man)
128
02/12
W
DEC 5-1
B. Garza
La Joya Juarez-Lincoln
2022 UIL Girls Region 4-6A
Semis & 3rd WB (16 Man)
128
02/11
W
F 14-3 5:12
A. Anderson
Comal Smithson Valley
2022 UIL Girls Region 4-6A
Quarters & 1st WB (16 Man)
128
02/11
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
2022 UIL Girls Region 4-6A
Round 1 (16 Man)
128
02/02
W
DEC 7-2
A. Brown
San Antonio Churchill
UIL Girls District 14-6A
Placements
128
02/02
W
F 9-3 1:45
D. Flores
San Antonio Madison (Girls)
UIL Girls District 14-6A
Semis and WB3
128
01/22
L
DEC 7-5
M. Khabbaz
---
2022 Black N Blue Girls Inv
1st & 3rd (16 Man)
128
01/22
W
F 5-0 3:33
J. Chavarin
Leander (Girls)
2022 Black N Blue Girls Inv
4th Wrestleback (16 Man)
128
01/22
L
F 4-5 4:25
A. Edwards
Killeen Harker Heights (Girls)
2022 Black N Blue Girls Inv
r5
128
01/22
W
F 2-2 3:29
E. Gransbery
San Antonio Reagan (Girls)
2022 Black N Blue Girls Inv
r3
128
01/22
W
TF 19-3 4:19
G. Cruz
---
2022 Black N Blue Girls Inv
Round 1 (16 Man)
128
01/15
L
DEC 10-8
E. Gransbery
San Antonio Reagan (Girls)
2022 LEE Girls Varsity Tournament
Placement (10 Man)
128
01/15
W
F 4-0 3:17
J. Soto
---
2022 LEE Girls Varsity Tournament
Semis & WB (10 Man)
128
01/15
W
F 2-0 0:19
I. Vital
New Braunfels (Girls)
2022 LEE Girls Varsity Tournament
Quarters (10 Man)
128
12/12
W
F 1-5 1:45
K. Islas
Edinburg
2021 Russ Pederson Inv GV
Placement Matches (32 Man)
128
12/11
W
MD 8-0
A. Brown
San Antonio Churchill
2021 Russ Pederson Inv GV
r6
128
12/11
W
F 2-2 1:13
B. Cassidy
Corpus Christi Ray
2021 Russ Pederson Inv GV
R4
128
12/11
W
F 2-0 1:18
I. Vital
New Braunfels
2021 Russ Pederson Inv GV
Round 2 Champ & WB (32 Man)
128
12/04
L
F 6-0 3:53
O. Moreno
Austin Bowie (Girls)
2021 Rough Rider Inv GV
Finals
128
12/04
W
F 4-1 3:00
S. Schaaf
Comal Pieper (Girls)
2021 Rough Rider Inv GV
Semis & 5th WB (32 Man)
128
12/04
W
F 4-0 0:50
M. Sifuentes
Corpus Christi Veterans Memorial
2021 Rough Rider Inv GV
r4
128
12/04
W
F 3-0 1:23
A. Senclair
Victoria East
2021 Rough Rider Inv GV
Round 2
128
11/20
W
DEC 11-4
M. Jung
Comal Pieper
2021 Charger Classic - GV
1st & 3rd (16 Man)
138B
11/20
W
TF 16-1 2:55
M. Mercado
Cibolo Steele (Girls)
2021 Charger Classic - GV
Semis & 3rd WB (16 Man)
138B
11/20
W
F 9-1 2:44
M. Beckum
Comal Pieper
2021 Charger Classic - GV
Quarters & 1st WB (16 Man)
138B
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/09
L
F 2-0 2:52
M. Herber
---
2021 UIL Girls District 14-6A
Placement Matches (8 Man)
128
04/09
L
F 0-0 1:53
M. Gonzalez
San Antonio Madison
2021 UIL Girls District 14-6A
Semis & 1st WB (8 Man)
128
04/09
W
F 0-0 5:55
E. Gransbery
San Antonio Reagan
2021 UIL Girls District 14-6A
Quarterfinals (8 Man)
128
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 6-0
S. Doolittle
San Antonio Johnson
2020 UIL Girls Region 4-6A
Placement (16 Man)
128
02/15
L
F 2-1 1:15
M. Gonzalez
San Antonio Madison
2020 UIL Girls Region 4-6A
4th Wrestleback (16 Man)
128
02/15
L
F 2-0 1:23
J. Soto
Cibolo Steele
2020 UIL Girls Region 4-6A
Semis & 3rd WB (16 Man)
128
02/14
W
DEC 8-6
S. Garza
Edinburg North
2020 UIL Girls Region 4-6A
Quarters & 1st WB (16 Man)
128
02/14
W
DEC 11-7
Z. Cajuste
Austin Bowie
2020 UIL Girls Region 4-6A
Round 1 (16 Man)
128
02/06
W
DEC 2-1
S. Doolittle
San Antonio Johnson
UIL Girls District 14-6A
THURSDAY Placements
128
02/05
W
F 5-2 2:31
A. Arizpe
San Antonio Reagan
UIL Girls District 14-6A
Consi Semis
128
02/05
L
DEC 8-6
J. Soto
Cibolo Steele
UIL Girls District 14-6A
Semis and WB3
128
02/05
W
F 8-0 3:01
A. Martinez
San Antonio Churchill
UIL Girls District 14-6A
Quarterfinals and WB1
128
01/19
W
DEC 8-5
J. Soto
Cibolo Steele (Girls)
Lake Travis Cavalier Classic VG
1st & 3rd (16 Man)
128
01/18
W
F 9-5 4:46
M. Gonzalez
San Antonio Madison (Girls)
Lake Travis Cavalier Classic VG
Semis & 3rd WB (16 Man)
128
01/18
W
F 2-0 1:46
S. Martinez
---
Lake Travis Cavalier Classic VG
Round 2
128
01/11
L
DEC 9-4
S. Hlebik
Cibolo Steele (Girls)
2020 LEE HS INV-GV
WB16
G128
01/11
L
DEC 9-3
S. Doolittle
San Antonio Johnson (Girls)
2020 LEE HS INV-GV
Csemi 8 Semis 16
G128
01/11
W
F 13-6 5:35
D. Coffelt
San Antonio Madison (Girls)
2020 LEE HS INV-GV
Qtrs
G128
01/11
W
DEC 13-10
C. Lopez
San Antonio Highlands (Girls)
2020 LEE HS INV-GV
Round 1 (16 Man)
G128
01/03
L
DEC 2-0
S. Scheffler
Katy Tompkins Girls
18th Annual CY Fair ISD-Girls
2nd Wrestleback (64 Man)
Girls 128
01/03
L
F 16-4 3:24
D. Patton
Plano West (Girls)
18th Annual CY Fair ISD-Girls
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
Girls 128
01/03
W
F 2-0 0:58
C. Rupert
Klein Collins Girls
18th Annual CY Fair ISD-Girls
Round 1 (64 Man)
Girls 128
12/20
L
F 4-1 1:13
G. Moreno
San Marcos (Girls)
Early Christmas Quad
Champ. Round 1
128
12/19
L
DEC 10-7
D. Coffelt
San Antonio Madison (Girls)
Early Christmas Quad
Champ. Round 1
128
12/15
L
DEC 8-6
E. Trevino
Sharyland Pioneer
2019 Girls Russ Pederson Inv
Finals
128
12/14
W
FOR 0-0
S. Doolittle
San Antonio Johnson
2019 Girls Russ Pederson Inv
WB for those that can
128
12/14
L
F 8-1 1:57
G. Moreno
San Marcos
2019 Girls Russ Pederson Inv
R6 Semis
128
12/14
W
F 9-10 5:37
S. Hale
Corpus Christi King
2019 Girls Russ Pederson Inv
R4 Quarters
128
12/14
W
MD 12-4
A. Arizpe
San Antonio Reagan
2019 Girls Russ Pederson Inv
R2 Girls 16-32
128
12/07
L
F 12-6 5:33
K. Battle
Corpus Christi Veterans Memorial
2019 Girls Rough Rider Invitational
Placement (12 Man)
128
12/07
W
F 4-2 3:45
A. Herrera
San Antonio Lee Hs
2019 Girls Rough Rider Invitational
Semis & WB (12 Man)
128
12/07
W
F 6-0 0:48
A. Blair
Comal Smithson Valley (Girls)
2019 Girls Rough Rider Invitational
qtrs
128
11/16
W
F 4-3 3:15
A. Herrera
San Antonio Lee
Steele Lady Knight JV/V Inv
1st & 3rd (16 Man)
V-128
11/16
W
F 7-3 2:52
E. Flores
Smithson Valley HS
Steele Lady Knight JV/V Inv
4th Wrestleback (16 Man)
V-128
11/16
L
F 4-2 0:57
S. Rivera
---
Steele Lady Knight JV/V Inv
Semis & 3rd WB (16 Man)
V-128
11/16
W
F 6-4 4:39
D. Brite
Steele HS
Steele Lady Knight JV/V Inv
Quarters & 1st WB (16 Man)
V-128
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024