Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jarrett Cline
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Mount Michael
Mount Michael Benedictine
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
W
MD 13-3
T. Chol
Boys Town
Mount Michael Benedictine @ Boys Town
Round 1
120
01/06
W
MD 13-2
J. Snellings
Marysville
Beatrice Invitational
Round 6
120
01/06
L
F 2-0 0:30
C. Kinen
---
Beatrice Invitational
Round 5
120
01/06
L
DEC 8-1
A. Rojas
Lexington
Beatrice Invitational
Round 4 (5-6 man)
120
01/06
W
DEC 6-0
A. Erickson
Lincoln Southeast
Beatrice Invitational
Round 3 (5-6 man)
120
01/06
W
DEC 8-2
W. Reimer
---
Beatrice Invitational
Round 2 (5-6 man)
120
01/06
L
DEC 4-2
B. Kafton
---
2018 AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 5 Finals
120
01/06
W
F 12-3 3:14
B. Kallhoff
Arlington
2018 AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 4
120
01/06
W
TF 23-8 5:05
C. Grauerholz
Ashland-Greenwood
2018 AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 3
120
01/06
L
F 2-0 1:34
T. Snover
Seward
2018 AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 2
120
01/05
W
DEC 4-1
L. Jaixen
Columbus Lakeview
2018 AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 1
120
12/16
L
DEC 8-2
J. Hinrichs
---
Thunderbird Invitational
Round 6
126
12/16
W
MD 12-3
J. Mccaul
---
Thunderbird Invitational
Round 5
126
12/16
W
DEC 5-1
D. Reyes
Johnson County Central
Thunderbird Invitational
Round 4
126
12/16
W
F 11-2 2:22
S. Long
Humboldt-Table Rock/Steinauer/Pawnee City
Thunderbird Invitational
Round 2
126
12/09
L
DEC 4-2 SV
C. Muhs
Wayne
West Point Beemer Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
126
12/09
W
F 7-1 2:27
T. Kaup
West Point-Beemer
West Point Beemer Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
126
12/09
W
F 16-2 4:36
B. Brown
---
West Point Beemer Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
126
12/09
W
F 2-0 1:18
J. Theisen
Fort Calhoun
West Point Beemer Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
126
12/06
W
F 0-0 4:12
J. Weyers
Columbus Scotus
Mount Michael Benedictine @ Columbus Scotus
Round 1
126
12/02
W
DEC 7-2
L. Dybdal
Aquinas
Bennington Invitational
Metal Matches
126
12/02
W
F 11-1 1:36
Z. Axiotes
Elkhorn South
Bennington Invitational
Consulation Semis
126
12/02
L
DEC 2-0
R. Greenwood
Bennington
Bennington Invitational
Semis
126
12/02
W
MD 10-2
L. Dybdal
Aquinas
Bennington Invitational
Quarters
126
12/01
W
F 9-2 3:31
J. Feldhaus
Bishop Neumann
Bishop Neumann vs. Mount Michael Benedictine
Round 1
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024