Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
John Weed
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 8-6 SV
C. Haggin
Papillion-LaVista
2021 NSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
A160
02/17
W
DEC 12-7
A. Mfinanga
Lincoln North Star
2021 NSAA State Championships
1st Wrestleback
A160
02/17
L
F 7-1 1:44
A. Taylor
Millard South
2021 NSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
A160
02/13
L
F 5-0 1:22
C. Arensdorf
---
NSAA Class A District 3
Placements
160
02/13
W
DEC 6-4
B. Petry
Millard North
NSAA Class A District 3
2nd Wrestleback (8 Man)
160
02/13
W
F 4-0 2:18
N. Mahoney
Lincoln Northeast
NSAA Class A District 3
Semis and WB 1
160
02/13
L
F 2-0 1:42
C. Arensdorf
---
NSAA Class A District 3
Quarterfinals (8 Man)
160
02/04
L
F 2-2 1:29
R. Hubbard
Omaha Central
Gretna @ Omaha Central
Round 1
160
01/22
L
DEC 6-3
A. Banuelos
Minden
UNK Midwest Duals - High School
Round 3 (16 Team)
160
01/22
W
F 7-3 3:37
J. Ransdell
Kearney
UNK Midwest Duals - High School
Round 2 (16 Team)
160
01/22
W
F 6-2 0:58
R. Goss
Norton Community
UNK Midwest Duals - High School
Round 1 (16 Team)
160
01/16
W
F 4-0 1:34
B. Hawkins
Omaha North
2021 Omaha Metro Conf. Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
160
01/16
W
F 4-0 2:39
K. La
Omaha Central
2021 Omaha Metro Conf. Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
160
01/16
L
F 6-5 3:02
D. Fate
Creighton Prep
2021 Omaha Metro Conf. Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
160
01/16
L
F 4-1 3:00
C. Haggin
---
2021 Omaha Metro Conf. Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
160
01/16
W
F 9-2 2:15
E. Gann
Bellevue East
2021 Omaha Metro Conf. Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
160
01/09
L
F 2-0 1:47
C. Jackson
Lincoln Southwest
Millard West Invite
Round 5
160
01/09
L
F 2-0 1:08
C. Kreins
---
Millard West Invite
Round 4
160
01/09
L
DEC 7-2
C. Haggin
---
Millard West Invite
Round 3
160
01/08
W
F 2-0 0:51
T. Reid
Omaha Burke
Millard West Invite
Round 2
160
01/08
W
F 2-0 1:10
T. Thomas
Omaha Westside
Millard West Invite
Round 1
160
01/05
W
F 3-7 4:28
D. Berg
Blair
Gretna @ Blair
Round 1
160
01/02
W
F 2-0 0:38
I. Reich
Ralston
2021 Badger Duals
Placement
160
01/02
L
DEC 11-5
C. Kammerer
Lincoln East
2021 Badger Duals
Round 3 (10 Team)
160
01/02
W
F 8-2 1:52
C. Jiminez-Fuentes
Omaha Bryan
2021 Badger Duals
Round 4 (10 Team)
160
12/19
L
F 6-0 2:40
C. Kammerer
Lincoln East
Flatwater Fracas 2020
Semis (4 Team)
160
12/19
W
F 2-0 0:49
E. Gann
Bellevue East
Flatwater Fracas 2020
Placement (4 Team)
160
12/19
W
F 4-1 1:01
M. Marquardt
Holdrege
Flatwater Fracas 2020
Quarterfinals (8 Team)
160
12/19
W
F 2-0 1:18
B. Lockling
Hastings
Flatwater Fracas 2020
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
160
12/12
L
F 2-0 1:40
A. Welch
Elkhorn South
2020 Chieftain Duals
Round 5 (6 Team)
160
12/12
L
DEC 6-1
L. Rathjen
North Platte
2020 Chieftain Duals
Round 4 (6 Team)
160
12/12
W
F 5-1 3:06
E. Gann
Bellevue East
2020 Chieftain Duals
Round 1 (6 Team)
160
12/12
W
F 4-1 3:34
M. Dalton
Fremont
2020 Chieftain Duals
Round 2 (6 Team)
160
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 3-3 2:26
C. Kreins
---
NSAA Class A District 2
2nd Wrestleback (8 Man)
160
02/15
W
F 2-0 0:26
K. Phelps
Omaha North
NSAA Class A District 2
Semis and WB 1
160
02/15
L
TF 17-0 3:05
K. Lukasiewicz
Grand Island
NSAA Class A District 2
Quarterfinals (8 Man)
160
02/01
L
DEC 8-6
C. Jiminez-Fuentes
Omaha Bryan
Monarch Duals 2020
Round 3 (8 Team)
160
02/01
L
F 2-0 0:49
B. Zegers
Lincoln Southeast
Monarch Duals 2020
Placement Matches (8 Team)
160
02/01
L
F 4-1 1:07
C. Price
---
Monarch Duals 2020
Round 1 (8 Team)
160
02/01
W
F 4-1 1:55
G. Pokorny
---
Monarch Duals 2020
Round 2 (8 Team)
160
01/25
W
F 2-0 1:04
T. Kuchera
---
UNK Midwest Duals - High School Day 2
Round 5 (6 Team)
160
01/25
W
F 12-4 3:25
C. Nichols
Central
UNK Midwest Duals - High School Day 2
Round 3 (6 Team)
160
01/25
W
F 2-0 0:52
N. Dimachkie
Broomfield
UNK Midwest Duals - High School Day 2
Round 2 (6 Team)
160
01/25
L
F 2-0 1:23
M. Shevlin
---
UNK Midwest Duals - High School Day 2
Round 1 (6 Team)
160
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020