Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Isac Rose
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2017-2018
Team Name
Worland
Worland
Worland Middle School
Worland, WY
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
L
DEF 0-0 0:12
W. Madole
---
2021 Battle in the Big Horns
Round 2 (4 Team)
160
12/17
L
F 14-0 4:58
R. Farrell
---
2021 Battle in the Big Horns
Round 1 (4 Team)
160
12/11
L
DEC 15-10
B. Mares
Laurel
Powell Invitational - Saturday
Placement Matches (8 Man)
160
12/11
W
F 6-2 2:20
C. Johnson
Wind River
Powell Invitational - Saturday
Semis & 1st WB (8 Man)
160
12/11
L
F 12-0 2:35
K. Wilcox
---
Powell Invitational - Saturday
Quarterfinals (8 Man)
160
12/11
W
F 6-1 1:28
T. Shepardson
Park / Sweet Grass Co
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 3
160B
12/10
L
F 4-1 2:40
T. Stroschein
Greybull/Riverside
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 2
160B
12/10
L
F 15-1 2:13
K. Wilcox
---
Powell Invitational Wrestling Tournament
Round 1
160B
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
F 2-0 0:31
S. Jenkins
---
WHSAA 3A Northeast Quadrant Qualifier
Consi Semis
170
02/19
L
F 2-0 0:27
K. Lenzen
---
WHSAA 3A Northeast Quadrant Qualifier
Quarters and WB1
170
02/06
W
F 7-5 2:25
T. Eldridge
Cheyenne East
Worland @ Cheyenne East
Round 1
182
02/06
W
F 2-7 1:09
T. Beeken
Cheyenne East
Worland @ Cheyenne East
Round 1
170
02/05
W
F 5-2 2:32
D. Mattimoe
Central
Worland @ Central
Round 1
182
01/30
W
F 0-0
E. Bare
Campbell County
Campbell County @ Worland
Round 1
182
01/30
W
F 0-0
I. Tucker
Campbell County
Campbell County @ Worland
Round 1
170
01/29
W
F 0-0
T. Heward
---
Star Valley @ Worland
Round 1
182
01/23
L
F 2-0 0:24
K. Stone
Cody
Cody vs. Worland
Round 1
182
01/15
L
F 0-0 2:26
M. Foster
---
2021 Thoman Soda Ash Memorial JV
Round 1 (4 Team)
182
01/15
W
F 2-0 1:43
O. Bartel
Sheridan
2021 Thoman Soda Ash Memorial JV
Round 2 (4 Team)
220
01/15
W
F 2-0 0:48
J. Nelson
Lyman/Jackson
2021 Thoman Soda Ash Memorial JV
Round 3 (4 Team)
160
12/12
W
F 0-0
B. George
Cody
Worland @ Cody
Round 1
170
12/12
L
F 7-7 4:45
C. Isais
Natrona County
Worland vs. Natrona County
Round 1
170
12/12
W
F 2-2 2:00
D. DeTavernier
---
Sheridan @ Worland
Round 1
170
12/11
W
DEC 4-0
J. Sanchez
Natrona County
Worland vs. Natrona County
Round 1
170
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/09
L
MD 13-2
T. Grooms
Sheridan
2019 Buffalo Bandit invitational
Finals (8 Man)
148
11/09
W
DEC 9-2
L. Rabel
---
2019 Buffalo Bandit invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
148
11/09
W
F 0-0 1:17
C. Edwards
Sage Valley
2019 Buffalo Bandit invitational
Quarterfinals (8 Man)
148
11/02
W
F 5-0 1:26
K. Garcia
Lander Middle School
2019 Lovell MS Invitational
1st & 3rd (16 Man)
A & B 145
11/02
W
F 2-0 0:25
T. Pickerd
Lander Middle School
2019 Lovell MS Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
A & B 145
11/02
W
F 2-0 0:22
B. Little
Thermopolis
2019 Lovell MS Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
A & B 145
11/02
W
F 2-0 0:38
I. Kuegeler
Riverton Middle School
2019 Lovell MS Invitational
Round 1 (16 Man)
A & B 145
10/26
W
F 11-0 4:06
D. Carter
Powell
2019 Powell MS Invitational
Round 6 - Finals
A & B 155
10/26
W
MD 9-0
S. Shoopman
Powell
2019 Powell MS Invitational
Round 4 - Semis
A & B 155
10/26
W
F 6-1 2:00
J. Harms
Powell
2019 Powell MS Invitational
Round 2 - Quarters
A & B 155
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/18
W
F 0-0 0:49
C. Howard
Powell
Cody MS Invite 2017
1st & 3rd (16 Man)
105
11/18
W
F 0-0 3:34
A. Reese
Powell
Cody MS Invite 2017
Semis & 3rd WB (16 Man)
105
11/18
W
F 0-0 1:15
R. Arends
Thermopolis
Cody MS Invite 2017
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
11/18
W
F 0-0 2:11
T. Anderson
Riverton
Cody MS Invite 2017
Round 1 (16 Man)
105
11/11
L
F 0-0 1:37
J. Schlattman
Greybull-Cloud Peak
Greybull Middle School 2017
Placement Matches (8 Man)
105
11/11
L
MD 12-0
D. Campbell
---
Greybull Middle School 2017
Semis & 1st WB (8 Man)
105
10/28
W
F 0-0 1:39
E. Barajas
Shoshoni
17-18 Lovell Middle School Invitational
Championships
105
10/28
W
F 0-0 2:18
J. Schmeiser
Powell
17-18 Lovell Middle School Invitational
Round 4 `A`
105
10/28
W
F 0-0 0:12
R. Arends
Thermopolis
17-18 Lovell Middle School Invitational
Round 2 `A`
105
10/28
W
F 0-0 3:47
K. Graham
---
17-18 Lovell Middle School Invitational
Round 1 `A`
105
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024