May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Austin Benton
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2015-2016
2014-2015
Team Name
Middelburg
Middleburg
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 13-11
J. Cabiao
Choctawatchee
FHSAA 2A R1
Round 5 (consi semis)
120
02/24
W
DEC 7-2
I. McGuigan
Columbia
FHSAA 2A R1
Round 4 (semis and WB)
120
02/24
W
MD 13-5
C. Sexton
Creekside
FHSAA 2A R1
Round 3 (16 man)
120
02/23
L
F 0-0 3:08
N. Vugman
Bartram Trail
FHSAA 2A R1
Round 2 (quarters and WB)
120
02/23
W
MD 8-0
A. Adkins
Chiles
FHSAA 2A R1
Round 1 (16 Man)
120
02/17
L
F 0-0 3:49
C. Broughton
---
FHSAA 2A-D3
Placement Matches
120
02/16
W
F 0-0 1:33
T. Stoddard
Ed White
FHSAA 2A-D3
Round 4 (semis and WB)
120
02/16
W
F 0-0 0:23
H. Padgett
Englewood
FHSAA 2A-D3
Round 2 (quarters and WB)
120
11/18
L
FOR 0-0
H. McGowen
Galesburg
Coffeyville Middle School Tournament
Round 3
114-120
11/18
W
F 0-0
D. Vincent
---
Coffeyville Middle School Tournament
Round 2
114-120
11/18
L
DEC 0-0
K. Shoemaker
Ft. Scott
Coffeyville Middle School Tournament
Round 1
114-120
11/17
L
F 0-0 1:30
R. Delgado
Emporia JH
Eureka Junior High Tournament
Round 3 (4 Man)
114-118
11/17
W
MD 10-2
D. Bollig
Chanute-Royster
Eureka Junior High Tournament
Round 2 (4 Man)
114-118
11/16
L
F 0-0 1:38
B. Taylor
Fredonia
Eureka Junior High Tournament
Round 1 (4 Man)
114-118
11/10
L
FOR 0-0
Q. Heady
---
2017 Cherryvale Middle School Tournament
Round 3 (4 Man)
109-115
11/09
L
FOR 0-0
C. Strickler
Eureka
2017 Cherryvale Middle School Tournament
Round 2 (4 Man)
109-115
11/09
L
F 0-0
B. Harding
Chanute
2017 Cherryvale Middle School Tournament
Round 1 (4 Man)
109-115
11/07
W
F 0-0 0:30
K. Bissitt
Fredonia MS
Fredonia Junior High Tournament
Round 3
105-115
11/06
L
F 0-0 1:20
C. Strickler
Eureka
Fredonia Junior High Tournament
Round 2
105-115
11/06
L
F 0-0 0:27
K. Misener
Royster
Fredonia Junior High Tournament
Round 1
105-115
11/03
W
F 4-0 0:37
J. Couch
Fredonia
Burlington Bobcat Classic
Round 3 (4 Man)
110-114
11/02
W
F 2-0 0:24
G. Barton
Fredonia
Burlington Bobcat Classic
Round 2 (4 Man)
110-114
11/02
W
F 4-0 0:41
A. Harbers
Cherryvale
Burlington Bobcat Classic
Round 1 (4 Man)
110-114
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 0-0 4:30
M. Jr
Orange Park
FHSAA 2A-R1
Round 3 (16 man)
120
02/26
W
F 0-0 1:49
K. Green
Pace
FHSAA 2A-R1
Round 2 (quarters and WB)
120
02/26
L
F 0-0 3:23
T. Giordano
Ponte Vedra
FHSAA 2A-R1
Round 1 (16 Man)
120
02/20
W
F 0-0 0:29
R. SABELLA
Terry Parker (Jacksonville) - X
FHSAA 2A-D3
Placement Matches
120
02/20
L
MD 11-1
J. Trinh
Ridgeview (Orange Park)
FHSAA 2A-D3
Round 4 (semis and WB)
120
02/11
W
F 0-0 5:39
V. Karl
---
Oakleaf @ Middleburg
Round 1
120
02/04
L
MD 12-3
J. Trinh
Ridgeview
Ridgeview @ Middleburg
Round 1
120
01/30
L
F 0-0
B. Haire
Pasco
30th Annual Flagler Rotary Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
120
01/30
W
F 0-0 4:38
R. Piper
Fletcher
30th Annual Flagler Rotary Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
120
01/30
W
F 0-0 2:36
J. Gullickson
Titusville
30th Annual Flagler Rotary Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
01/29
L
F 0-0 1:58
A. Brugal
Winter Springs
30th Annual Flagler Rotary Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
01/21
L
F 0-0 2:41
V. Perez
Orange Park
Orange Park @ Middleburg
Round 1
120
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 0-0 1:32
R. Timmons
Bishop Kenny
Florida Duals @ Bishop Snyder
Champ. Round 1
126
12/12
L
F 0-0 1:48
M. Lein
Fletcher Senior
33rd Annual Kiwanis Invitational
Champ. Round 1
120
12/06
L
DEC 7-4
M. Lein
Fletcher Senior
Florida Duals @ Bishop Snyder
Champ. Round 1
120
12/06
L
F 0-0 0:28
A. Wilson
Atlantic Coast
Florida Duals @ Bishop Snyder
Champ. Round 1
120
11/21
W
F 0-0 1:19
J. Josafat
Ridgeview
Ridgeview @ Middleburg
Round 1
120
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020