Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Logan Lavo
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2016-2017
2015-2016
Team Name
GAITHER
Gaither
Gaither (Tampa)
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
DEC 9-5
T. Moses
Land O` Lakes
FHSAA 2A-R2
Round 4 (semis and WB)
145
02/24
W
DEC 3-0
B. Hess
Citrus
FHSAA 2A-R2
Round 3 (16 man)
145
02/24
W
F 0-0 0:46
E. Goodelle
Belleview
FHSAA 2A-R2
Round 2 (quarters and WB)
145
02/24
L
TF 18-2 4:45
E. Torres
Wesley Chapel
FHSAA 2A-R2
Round 1 (16 Man)
145
02/18
L
DEC 4-2
A. Morales
Blake
FHSAA 2A-D8
Placement Matches
145
02/18
W
F 0-0 1:25
T. Moses
Land O` Lakes
FHSAA 2A-D8
Round 4 (semis and WB)
145
02/18
W
F 0-0 2:55
B. Gibbs
Jesuit
FHSAA 2A-D8
Round 2 (quarters and WB)
145
02/11
L
MD 13-2
J. Newman
ARMWOOD
2017 Hillsborough County Championship
4th Wrestleback (32 Man)
145
02/11
W
F 0-0 2:30
A. Phelps
PLANT CITY
2017 Hillsborough County Championship
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
02/10
L
DEC 12-8
J. Kuzmick
PLANT
2017 Hillsborough County Championship
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
02/04
L
DEC 12-5
S. Goldware
Lake Highland Prep 2
2017 Tony Ippolito Memorial
4th Wrestleback (32 Man)
145
02/04
W
DEC 10-8
B. Hess
Citrus
2017 Tony Ippolito Memorial
3rd WB (32 Man)
145
02/04
W
F 0-0 1:45
N. Bensley
Pasco
2017 Tony Ippolito Memorial
2nd Wrestleback (32 Man)
145
02/03
L
DEC 18-16
N. Bryant
Gateway
2017 Tony Ippolito Memorial
Round 2 Champ
145
01/29
W
NC 0-0
J. Kuzmick
Plant
Live Greco
Placement Matches (16 Man)
145
01/28
W
F 0-0 1:26
C. Melendez
Riverview (Riverview)
Live Greco
4th Wrestleback (16 Man)
145
01/28
L
DEC 12-6
J. Thompson
---
Live Greco
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/28
W
F 0-0 1:48
C. MACON
Sarasota
Live Greco
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/28
W
DEC 13-8
M. Rivera
St Cloud
Live Greco
Round 1 (16 Man)
145
01/12
L
MD 13-4
F. Abukias
Wharton
Wharton @ Gaither
Round 1
152
01/04
W
F 3-2
D. Sanders
Hillsborough
Hillsborough 6 way
Champ. Round 1
152
12/18
L
DEC 10-6
Z. Owens
Riverview (Riverview)
Hillsborough 6 way
Champ. Round 1
152
12/10
L
F 0-0 1:56
N. Pena
River Ridge
35th Annual Kiwanis Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
145
12/10
W
F 0-0 4:43
J. Rowe
Robinson
35th Annual Kiwanis Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
145
12/10
L
F 0-0 0:42
D. Miller
Citrus
35th Annual Kiwanis Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
12/09
W
F 0-0 3:18
H. Arciniegas
Springstead
35th Annual Kiwanis Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
12/01
W
F 1-2 0:46
E. Freire
Sickles
Sickles @ Gaither
Round 1
145
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
DEC 8-3
C. Davidson
Robinson (Tampa)
FHSAA 2A-D8
Round 5 (consi semis)
138
02/20
L
MD 19-8
A. Dominguez
Jesuit (Tampa) - X
FHSAA 2A-D8
Round 4 (semis and WB)
138
02/20
W
DEC 13-11
A. Morales
Blake (Tampa)
FHSAA 2A-D8
Round 2 (quarters and WB)
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024