Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Amy Werner
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Luxemburg Casco MS
Luxemburg-Casco
Luxemburg-Casco Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
L
Replay
MD 11-3
N. Deheck
Kewaskum
WIAA Team State
D2/D3 - Semi-Finals (Sat 10:00am.)
165
02/13
L
MD 19-8
V. Cook
Freedom
WIAA D2 Team Sect B @ Luxemburg-Casco
Finals (4 Team)
165
02/03
W
DEC 7-6
T. Young-Procknow
New London
NEC / Bay JV Conference Boys
Round 6
157 Boys JV
02/03
W
F 10-8 3:57
A. Derouin
Oconto Falls
NEC / Bay JV Conference Boys
Round 5
157 Boys JV
02/03
W
F 5-2 2:52
S. Allman
Marinette
NEC / Bay JV Conference Boys
Round 4
157 Boys JV
02/03
W
TF 17-0 2:00
H. Hernandez
Clintonville
NEC / Bay JV Conference Boys
Round 3
157 Boys JV
02/03
W
TF 19-3 1:49
M. Mata
Fox Valley Luth.
NEC / Bay JV Conference Boys
Round 2
157 Boys JV
01/07
L
DEC 7-2
K. Dauk
Pulaski
WI Challenge Series Neenah Qual
Placement
157
01/06
W
DEC 4-3 TB1
B. Thompson
Menasha
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 10
157
01/06
W
TF 15-0 5:39
C. Parish
Fond du Lac
WI Challenge Series Neenah Qual
Semifinals
157
01/06
L
F 5-0 1:20
C. Zipp
Bay Port
WI Challenge Series Neenah Qual
Quarterfinals
157
01/06
W
F 6-3 3:45
J. Saldivar
Kimberly
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 2
157
01/06
W
F 6-2 1:40
R. Boese
New Holstein
WI Challenge Series Neenah Qual
Round 1 (32 Man)
157
01/06
L
DEC 4-2 SV
S. Pasten
Port Washington
The Duffy
Placement Matches (16 Man)
157
01/06
L
DEC 5-2
J. Rikkola
New Berlin West/Eisen.
The Duffy
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
01/06
W
DEC 5-2
T. Omosebi
Lodi
The Duffy
2nd Wrestleback (16 Man)
157
01/05
L
F 4-0 1:42
T. Hart
Kimberly
The Duffy
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
01/05
W
F 8-0 1:39
B. Majerczyk
Oconto Falls
The Duffy
Round 1 (16 Man)
157
01/05
L
MD 12-0
M. VanGoethem
Kewaunee
Little Chute Multi Dual, Kewaunee, Luxemburg-Casco, Southern Door
Round 1
157
01/05
L
DEC 6-2
T. Veeser
Southern Door
Little Chute Multi Dual, Kewaunee, Luxemburg-Casco, Southern Door
Round 1
157
12/13
L
DEC 6-1
L. Ullmer
Denmark
Denmark @ Luxemburg-Casco
Round 1
---
12/02
L
F 7-2 2:38
T. Young-Procknow
New London
2023 Kimberly JV Tournament
Round 3
157D
12/01
W
DEC 8-3
A. Kern
Shawano Community
2023 Kimberly JV Tournament
Round 1
157D
11/29
W
F 0-0 4:32
B. Rickaby
Marinette
Luxemburg-Casco @ Marinette
Round 1
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
L
DEC 4-2
B. Lannen
Pulaski Wrestling
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Placement
135
03/18
W
F 8-0 2:17
A. Abel
New London
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 7
135
03/18
L
DEC 5-4
L. Lodel
REEDSVILLE
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 6
135
03/18
W
DEC 3-1
B. Herzog
Coleman MS
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 4
135
03/18
W
DEC 10-6
K. Zahn
Oconto
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 2
135
03/11
L
F 5-1 2:18
M. Mather
Luxemburg Casco MS
Northeast Valley MS Conference 2023
Placement Matches (32 Man)
148
03/11
W
F 2-0 1:27
M. Tenor
Neenah
Northeast Valley MS Conference 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
148
03/11
W
DEC 7-0
J. Popp
Bonduel
Northeast Valley MS Conference 2023
Semis & 5th WB (32 Man)
148
03/11
W
F 2-1 2:34
C. Spaulding
Manawa
Northeast Valley MS Conference 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
148
03/11
W
F 3-0 2:57
M. Jobe
Kaukauna River View
Northeast Valley MS Conference 2023
Round 1 (32 Man)
148
02/04
L
DEC 3-0
J. Rodewald
West DePere
Pulaski Middle School Invite 2023
Round 3 4 Man Round 4 5 Man
146-152
02/04
W
DEC 7-1
B. Suda
Bay View
Pulaski Middle School Invite 2023
Round 2 4 Man Round 3 5 Man
146-152
02/04
W
MD 10-1
L. Johnson
Seymour
Pulaski Middle School Invite 2023
Round 1 4 man Round 2 5 Man
146-152
01/29
W
MD 14-6
L. Veeser
Southern Door
2023 Southern Door Youth Wrestling Tournament
Round 3 (3 & 4 Man)
139-151
01/29
W
DEC 5-4
A. Dock
Oostburg Youth Wrestling
2023 Southern Door Youth Wrestling Tournament
Round 2 (3 & 4 Man)
139-151
01/29
L
MD 11-3
Z. Schoenebeck
Luxemburg-Casco Spartans
2023 Southern Door Youth Wrestling Tournament
Round 1 (3 & 4 Man)
139-151
01/22
W
MD 10-0
L. Metzler
De Pere Youth
Mishicot Battle for the Belt
round 4
130-146
01/22
W
F 12-0 4:16
L. Pekarek
Mishicot Wrestling
Mishicot Battle for the Belt
round 3
130-146
01/22
W
F 5-0 1:09
T. Lauer
Kiel
Mishicot Battle for the Belt
round 2
130-146
01/22
W
MD 12-1
I. Petrie
New Holstein
Mishicot Battle for the Belt
round 1
130-146
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024