May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gabe Barron
Results
High School Results
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
O North
Olathe North
Olathe North High School
Olathe North JV
Olathe-North
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
F 4-0 3:33
C. Streeter
Lawrence-Free State
KSHSAA 6A/5A Championships
5th Place
6A - 138
02/27
L
DEC 4-3
J. Bragg
Olathe-East
KSHSAA 6A/5A Championships
Cons Semi
6A - 138
02/27
W
MD 12-2
T. Meade
---
KSHSAA 6A/5A Championships
Cons 1
6A - 138
02/27
L
DEC 10-4
C. Streeter
Lawrence-Free State
KSHSAA 6A/5A Championships
Quarterfinals (8 Man)
6A - 138
02/21
L
DEC 7-6
M. Solomon
Blue Valley
KSHSAA 6A Sub-State 2
1st Place
138
02/20
W
MD 15-6
T. Meade
---
KSHSAA 6A Sub-State 2
Champ Semis
138
02/20
W
F 2-0 1:30
B. Watts
Blue Valley West
KSHSAA 6A Sub-State 2
Champ Quarters
138
02/13
W
F 3-6 4:49
J. Bragg
Olathe-East
KSHSAA 6A Regional 3
1st Place
138
02/12
W
F 7-4 2:58
N. Gazadikwe
JC Harmon
KSHSAA 6A Regional 3
Champ Semis
138
01/16
W
F 2-5 4:20
J. Bragg
Olathe East
Olathe North Showcase
Round 5 (6 Man)
138
01/16
W
DEC 8-7
J. Villanueva
---
Olathe North Showcase
Round 4 (6 Man)
138
01/16
L
MD 12-4
E. Estrada
Dodge City
Olathe North Showcase
Round 3 (6 Man)
138
01/16
L
MD 10-1
J. Parsons
---
Olathe North Showcase
Round 2 (6 Man)
138
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
W
F 2-6 2:28
M. Palma
---
2020 Sunflower League
Fifth Place
132
02/15
L
DEC 9-4
Z. Ghale
---
2020 Sunflower League
ConsSemis_8-16man
132
02/15
W
TF 15-0 3:36
L. Loeb
SM South
2020 Sunflower League
Consol 3rd Rd_16man
132
02/15
L
DEC 14-9
A. Randall
---
2020 Sunflower League
Champ Qtrs_8-16man
132
02/08
W
F 6-1 1:38
I. Gruis
Gardner Edgerton
2020 Sunflower JV League
Round 5
132A
02/08
W
TF 17-0 3:28
C. Easley
Gardner Edgerton
2020 Sunflower JV League
Round 4
132A
02/08
W
F 4-1 0:58
K. Johnson
---
2020 Sunflower JV League
Round 3
132A
02/08
W
F 10-2 2:13
E. Torres
SM West
2020 Sunflower JV League
Round 2
132A
02/01
W
F 5-0 1:07
J. Barrett
Blue Valley Southwest
2020 Shawnee Mission North Invitational
Round 6
132
02/01
W
F 9-0 2:37
B. Rickert
St. James Academy
2020 Shawnee Mission North Invitational
Round 5
132
02/01
L
TF 16-1 5:02
C. Hughbanks
Maize
2020 Shawnee Mission North Invitational
Round 3
132
02/01
L
DEC 9-5
A. Randall
---
2020 Shawnee Mission North Invitational
Round 1
132
01/24
W
F 2-0 0:35
L. Loeb
Shawnee Mission South High School
De Soto Duals 2020
Round 2 (8 Team)
132
01/24
W
MD 10-2
C. VanBooven
---
De Soto Duals 2020
Placement Matches (8 Team)
132
01/24
W
F 10-5 1:13
E. Kelly
Tonganoxie High School
De Soto Duals 2020
Round 3 (8 Team)
132
01/24
L
F 13-4 4:37
D. Duffett
Piper High School
De Soto Duals 2020
Round 1 (8 Team)
132
01/24
L
DEC 9-3
X. Seaton
---
De Soto Duals 2020
Cross Bracket (8 Team)
132
01/17
W
F 11-0 5:37
T. Compton
Jayhawk-Linn
6th Annual Randy Hinderliter Invite
Finals
132
01/17
W
TF 16-0 3:20
N. Martinez
Wellsville
6th Annual Randy Hinderliter Invite
Round 4
132
01/16
W
DEC 11-9 SV
M. Andazola
Baldwin
6th Annual Randy Hinderliter Invite
Round 2
132
01/16
W
DEC 8-3
M. Penrose
Lincoln College Prep Academy
2020 SMW JV Mixer
Round 3 (3 Man)
132A
01/16
W
F 2-0 0:57
B. Moore
Gardner Edgerton
2020 SMW JV Mixer
Round 1
132A
12/14
W
DEC 6-1
D. Parrish
Lawrence
Eudora Tournament of Champions
Rd 6: 7th Place
132
12/14
L
MD 9-1
T. Lanter
KC Piper
Eudora Tournament of Champions
Rd4: WB
132
12/14
L
TF 17-2 3:12
C. Creach
Ottawa
Eudora Tournament of Champions
Rd2: Quarters & 1WB
132
12/14
W
F 7-0 1:51
A. Brown
Eudora
Eudora Tournament of Champions
Rd1: Champ Round
132
12/13
W
TF 18-2 3:48
B. Foster
---
Eudora Tournament of Champions
Rd 5: 3rd WB & RR4
132
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
W
F 5-5 4:19
J. Maul
Olathe West
2019 Sunflower JV League
Round 5
132
02/02
W
F 4-0 2:59
C. Debolt
Gardner Edgerton
2019 Sunflower JV League
Round 4
132
02/02
W
F 2-0 1:52
G. Findley
Olathe West
2019 Sunflower JV League
Round 3
132
02/02
W
F 8-0 2:59
N. Curry
---
2019 Sunflower JV League
Round 2
132
02/02
W
FOR 0-0
L. Krein
Lawrence Free State
2019 Sunflower JV League
Round 1
132
01/26
W
F 5-0 2:22
S. Herzog
Olathe East JV
OLN JV Wrestle for the Cure 2019
Round 3 (3-4 Man)
132 A
01/26
W
F 5-1 5:29
A. Macedo
DeSoto JV
OLN JV Wrestle for the Cure 2019
Round 2 (3-4 Man)
132 A
01/26
W
F 10-3 3:59
J. Maul
Olathe West JV
OLN JV Wrestle for the Cure 2019
Round 1 (3-4 Man)
132 A
01/12
L
F 0-0 1:21
C. Jensen
---
5th Annual Randy Hinderliter Invite
Round 5
132
01/11
L
F 2-2 3:52
B. Harrison
---
5th Annual Randy Hinderliter Invite
Round 4
132
01/11
W
F 4-1 2:56
J. Hunsaker
Wellsville
5th Annual Randy Hinderliter Invite
Round 2
132
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020