Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27 · Resumes Today at 11:00 AM UTC
NHSCA National Duals
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jack Dimaggio
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2015-2016
Team Name
1
Barn wrestling
BlueWave 2
NY
Smithtown HS West
Smithtown West
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 3-1 SV
N. Flaherty
Comsewogue
SECTION 11-D1 WRESTLING CHAMPIONSHIPS
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
02/10
W
NC 0-0
G. Antonelli
Smithtown East
SECTION 11-D1 WRESTLING CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (32 Man)
152
02/10
L
DEC 3-1
L. Williamson
Sachem North
SECTION 11-D1 WRESTLING CHAMPIONSHIPS
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
02/03
L
F 0-0 4:43
C. John
Huntington
SECTION11-D1-LEAGUE 4 QUALIFIER
1st Place
152
02/03
W
DEC 5-2
V. Pupillo
Huntington
SECTION11-D1-LEAGUE 4 QUALIFIER
Semis (16 Man)
152
02/03
W
F 0-0 3:00
T. Booth
West Babylon
SECTION11-D1-LEAGUE 4 QUALIFIER
Quarters (16 Man)
152
02/03
W
F 0-0 1:03
R. George
Deer Park
SECTION11-D1-LEAGUE 4 QUALIFIER
Champ. Round 1 (16 Man)
152
01/27
W
DEC 8-3
M. Reid
Rocky Point Sr High
2024 Wes Dolson Invitational
Placement Matches (16 Man)
152
01/27
W
DEC 6-1
L. Brown
Patchogue-Medford H S
2024 Wes Dolson Invitational
Round 4 (16 Man)
152
01/27
W
F 0-0 2:41
S. Gonzalez
Copiague
2024 Wes Dolson Invitational
Round 3 (16 Man)
152
01/27
W
MD 12-0
J. Lara
Freeport
2024 Wes Dolson Invitational
Round 2 (16 Man)
152
01/27
W
MD 10-0
M. Ibraham
Connetquot
2024 Wes Dolson Invitational
Round 1 (16 Man)
152
01/25
W
DEC 4-0
G. Antonelli
Smithtown HS East
Smithtown HS East @ Smithtown HS West
Round 1
152
01/13
W
DEC 6-2
J. Barkley
Kellenberg
2024 ED SOLOSKY MEMORIAL TOURNAMENT
FINALS
152
01/13
W
F 3-3 3:10
J. Chimienti
East Meadow
2024 ED SOLOSKY MEMORIAL TOURNAMENT
SEMIS
152
01/13
W
F 10-0 3:06
M. Fanizzi
Wantagh
2024 ED SOLOSKY MEMORIAL TOURNAMENT
QTRS
152
01/13
W
MD 16-3
j. torres
Monsignor Farrell
2024 ED SOLOSKY MEMORIAL TOURNAMENT
PRELIMS
152
01/13
W
F 16-3 3:28
J. Tsesmelis
Long Beach
2024 ED SOLOSKY MEMORIAL TOURNAMENT
PT
152
12/31
L
F 0-0 3:56
C. Nocca
Horace Greeley
2023 Raider Invitational
Placement (16 Man)
152
12/30
W
MD 9-1
Z. Ginas
Patchogue-Medford
2023 Raider Invitational
Semis & WB (16 Man)
152
12/30
W
TF 15-0 2:32
R. Royals
Herricks
2023 Raider Invitational
Quarters & WB (16 Man)
152
12/30
W
F 0-0 0:43
J. Giron
Patchogue-Medford
2023 Raider Invitational
Round 3 (16 Man)
152
12/30
W
F 0-0 1:07
J. Sanchez
Patchogue-Medford
2023 Raider Invitational
Round 2 (16 Man)
152
12/30
W
TF 15-0 2:31
C. Hart
Smithtown East
2023 Raider Invitational
Round 1 (16 Man)
152
12/02
W
DEC 6-4
G. Valenzuela
Glen Cove
Take Down Autism
Round 1
152
12/02
W
DEC 4-1
B. Knapp
Bay Shore Sr HS
Take Down Autism
Round 1
160
12/02
W
TF 16-1 5:00
A. Martin
Wm Floyd
Take Down Autism
Round 1
152
12/02
W
DEC 4-2 SV
J. Spahn
Islip
Take Down Autism
Round 1
152
09/17
L
F 3-6 2:28
W. Jr
Pin 2 Win
Super 32 Early Entry Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
154
09/17
W
DEC 5-0
C. Foley
Iron Faith Wrestling
Super 32 Early Entry Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
154
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/20
L
Replay
DEC 7-2
J. Munyaneza
Headhunters Black
Summer Nationals HS Duals
Round 2 (6 Team)
155
07/20
L
Replay
DEC 7-6
T. Kirkwood
Bad Bass
Summer Nationals HS Duals
Round 3 (6 Team)
155
07/20
L
Replay
DEC 6-3
J. Defonce
BK ELITE
Summer Nationals HS Duals
Round 5 (6 Team)
155
07/20
L
Replay
F 2-0 1:27
R. Flammer
Olympic Black
Summer Nationals HS Duals
Quarterfinals (8 Team)
155
07/20
L
Replay
DEC 6-3
C. RODRIGUEZ
Elite Wrestling Black
Summer Nationals HS Duals
Round 1 (6 Team)
155
06/17
L
Replay
F 2-0 2:07
S. Boucher
BTWC
Revolution Individual
4th Wrestleback (16 Man)
155
06/17
W
Replay
DEC 6-1
J. Calabrese
Metrowest United
Revolution Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
155
06/17
L
Replay
F 4-0 2:05
C. Cloutier
Team Alien
Revolution Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
155
03/25
L
Replay
F 0-2 1:51
D. Ward
NY
2023 NHSCA High School Nationals
Consi of 128 #2
145 lbs
03/24
L
Replay
DEC 11-4
L. OBrien
OH
2023 NHSCA High School Nationals
Round of 128
145 lbs
02/14
L
DEC 4-3 TB1
J. Shayew
East Islip
Section XI Division 1
Consi Qtr
138
01/14
L
FOR 0-0
M. Martin
Chaminade
10TH ANNUAL ED SOLOSKY MEMORIAL TOURN.
3RD PLACE
138
01/14
L
FOR 0-0
T. Pasqua
Kellenberg
10TH ANNUAL ED SOLOSKY MEMORIAL TOURN.
SEMIS
138
01/14
W
DEC 5-2
D. Buckley
Monsignor Farrell
10TH ANNUAL ED SOLOSKY MEMORIAL TOURN.
QTRS
138
01/14
W
F 0-0 1:19
J. Maynard
Wantagh
10TH ANNUAL ED SOLOSKY MEMORIAL TOURN.
PRELIMS
138
01/09
W
DEC 5-3
B. John
Bellport Sr HS
Bellport Sr HS @ Smithtown HS West
Round 1
138
01/07
W
DEC 7-2
H. Tzavelis
Manhasset Sr HS
2023 Smithtown Tournament
Placement Matches (16 Man)
138
01/07
W
DEC 6-1
P. Graham
Smithtown HS West
2023 Smithtown Tournament
Semis (16 Man)
138
01/07
W
TF 17-2 6:00
K. Shapiro
Connetquot
2023 Smithtown Tournament
Quarters (16 Man)
138
01/07
W
F 0-0 0:55
C. Fleece
Smithtown HS East
2023 Smithtown Tournament
Round 1 (16 Man)
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
DEC 2-1
I. Khan
Hills West
Section XI Championships-D1
WB 2
132
02/12
W
F 2-2 3:57
J. Coral
Longwood
Section XI Championships-D1
WB 1
132
02/12
W
NC 0-0
B. Gomes
Patchogue-Medford
Section XI Championships-D1
---
132
02/12
L
F 2-0 1:19
N. LaMorte
Rocky Point
Section XI Championships-D1
Round of 16
132
02/12
W
DEC 7-0
E. Zarat
Bay Shore
Section XI Championships-D1
Prelims
132
02/05
L
DEC 1-0
J. Fioravanti
---
SECTION 11 D1 LEAGUE 4 QUALIFIER
3rd Place
132
02/05
L
F 7-0 5:31
B. John
Bellport Sr HS
SECTION 11 D1 LEAGUE 4 QUALIFIER
Semis (16 Man)
132
02/05
W
DEC 6-0
R. O`Conner
Hauppauge
SECTION 11 D1 LEAGUE 4 QUALIFIER
Quarters (16 Man)
132
01/27
W
DEC 7-1
A. Mazza
Commack
Smithtown HS West @ Commack
Round 1
132
01/09
L
MD 10-1
S. Garry
Smithtown HS East
2022 Smithtown Tournament
Placement Matches (16 Man)
132
01/09
L
MD 14-1
M. Pernicone
Ward Melville Sr High
2022 Smithtown Tournament
Cons. Semis (16 Man)
132
01/09
W
DEC 4-0
H. Ghaffari
Manhasset Sr HS
2022 Smithtown Tournament
Cons. Round 1 (16 Man)
132
01/09
L
F 0-0 2:38
S. Lukas
Eastport-South Manor Jr-Sr HS
2022 Smithtown Tournament
Quarters (16 Man)
132
01/09
W
DEC 5-0
J. Medina
Connetquot
2022 Smithtown Tournament
Round 1 (16 Man)
132
12/22
W
MD 10-2
J. Mullane
Hauppauge
Hauppauge @ Smithtown HS West
Round 1
132
12/18
L
F 0-0 1:47
B. John
Bellport Sr HS
Smithtown HS West @ Bellport Sr HS
Round 1
132
12/16
W
F 0-0 5:59
D. Varvaro
West Islip Sr High
West Islip Sr High @ Smithtown HS West
Round 1
132
12/12
L
F 0-0 1:03
L. Coniker
sachem east
Carl T. Korpi Scramble
Round 5 (12 Man)
132
12/12
L
DEC 8-2
F. Thristino
---
Carl T. Korpi Scramble
Round 4 (12 Man)
132
12/12
W
DEC 3-0
M. Milano
miller place
Carl T. Korpi Scramble
Round 3 (12 Man)
132
12/12
W
F 0-0 2:37
A. Licata
sachem east
Carl T. Korpi Scramble
Round 2 (12 Man)
132
12/12
W
F 0-0 0:51
J. Marino
center moriches
Carl T. Korpi Scramble
Round 1 (12 Man)
132
12/08
W
F 0-0 1:02
R. Niles
Bay Shore Sr HS
15th Annual Takedown Autism
Champ. Round 1
132
12/06
W
F 0-0 1:32
W. Winter
---
15th Annual Takedown Autism
Champ. Round 1
132
12/06
W
F 0-0 1:38
G. Valenzuela
Glen Cove
15th Annual Takedown Autism
Champ. Round 1
132
12/06
W
F 0-0 1:02
R. Niles
Bay Shore Sr HS
15th Annual Takedown Autism
Champ. Round 1
132
12/04
W
DEC 2-0 SV
J. Spahn
Islip
15th Annual Takedown Autism
Champ. Round 1
132
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
F 0-0 0:20
J. Tornambe
---
2016 NYS State Championships
4th Wrestleback (32 Man)
60
03/05
W
DEC 7-0
L. Mongiello
Sayville WC
2016 NYS State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
60
03/05
L
DEC 2-0
G. Manta
Hauppauge Wrestling Club
2016 NYS State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
60
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020