Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brayden Hall
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Columbia Falls Jr High
Fremont
Knox Central High School
Trinity
Trinity Top Team
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 2-0 1:13
G. Tappan
Bigfork
KWC 2024 Making a Difference
Round 4 (5 Man)
126
02/25
L
F 2-0 1:26
J. Barone
Wolfpack Wrestling Club
KWC 2024 Making a Difference
Round 3 (5 Man)
126
02/24
W
DEC 11-5
J. Spear
Wolfpack Wrestling Club
KWC 2024 Making a Difference
Round 2 (5 Man)
126
02/24
L
F 2-0 1:01
K. Cronk
Columbia Falls Jr High
KWC 2024 Making a Difference
Round 1 (5 Man)
126
02/22
L
DEC 4-2
A. Perez
Scenic
SOMSAC 2024 8th Grade District
1st Place
129
02/22
W
F 2-0 1:15
A. Streight
Hanby
SOMSAC 2024 8th Grade District
Semifinals ALL
129
02/22
W
F 3-2 1:29
G. Sellers
Talent
SOMSAC 2024 8th Grade District
All Quarters / CON R3 32 - R2 16
129
02/21
W
DEC 8-5
J. Noriega-Turner
Lincoln Savage
SOMSAC 2024 8th Grade District
Champ 16-32 Man / CON R1 32man
129
02/17
L
Replay
DEC 4-0
J. Perkins
Owen
NCHSAA State Championships
16 Cons Rd 3 and 8 Man Cons Rd 1
2A 126
02/16
W
Replay
MD 9-1
B. Nolasco-Rayo
Louisburg
NCHSAA State Championships
16 Man Cons Quarters
2A 126
02/16
W
Replay
F 7-0 2:50
B. Woolard
Washington
NCHSAA State Championships
16 man -1st Wrestleback
2A 126
02/15
L
Replay
F 4-8 4:47
C. Wylie
Maiden
NCHSAA State Championships
16 Man Round 1 & 8 man Quarterfinals
2A 126
02/10
L
F 5-3 5:03
J. Hammac
Mt Pleasant
NCHSAA 2A Midwest Regional
1st
126
02/10
W
F 2-0 0:42
A. Moretz
West Davidson
NCHSAA 2A Midwest Regional
Semis
126
02/10
W
F 8-0 3:05
C. Reese
Bandys
NCHSAA 2A Midwest Regional
Quarters
126
02/03
L
Replay
MD 12-3
J. Miller
Seaforth
NCHSAA State Dual Championships
Finals (2 Team)
120
02/01
W
MD 15-4
R. Wesson
Lincolnton
NCHSAA 2A West Quarterfinals and Semifinals @ Lincolnton HS
Round 1
126
01/27
W
F 5-0 2:09
A. Penaloza
Reidsville Senior
2A NCHSAA Rounds 1&2 @ Trinity
Round 1
126
01/27
W
F 2-0 1:29
E. Hutchins
Burns
2A NCHSAA Rounds 1&2 @ Trinity
Round 1
126
01/20
W
F 0-0 3:15
C. Wingate
The North Carolina Leadership Academy
Trinity Quad
Round 1
126
01/19
W
F 2-0 3:43
S. Salinas
Asheboro
Trinity Quad
Round 1
126
01/19
W
F 5-0 0:01
C. Farrow
Glenn
Trinity Quad
Round 1
126
01/19
W
F 6-0 3:49
D. Lambright
Eastern Randolph
ER vs Trinity / Bonnie cone
Round 1
126
01/14
W
F 0-0
P. Wang
Northside (Jax)
Dan Varner Patriot Duals
Round 1
126
01/14
W
DEC 11-4
M. Denis
Richlands
Dan Varner Patriot Duals
Round 1
126
01/14
L
DEC 2-0
G. Nipper
Jacksonville
Dan Varner Patriot Duals
Round 1
126
01/13
W
F 2-0 0:39
D. Foxworth
Croatan
Dan Varner Patriot Duals
Round 1
126
01/13
W
F 7-0 2:02
S. Serra
West Brunswick High School
Dan Varner Patriot Duals
Round 1
126
01/11
W
F 2-0 1:06
J. Tadeo
Randleman
Randleman @ Trinity
Round 1
126
01/07
W
F 0-0
C. Mitchell
Hunter Huss
Parkwood Duals
Round 1
126
01/06
W
F 7-0 5:50
R. Conway
Jack Britt
Parkwood Duals
Round 1
126
01/06
W
F 2-0 1:24
M. Hyatt
West Stanly
Parkwood Duals
Round 1
126
01/03
W
F 4-0 2:04
C. Pettigrew
Western Alamance
Cedar Ridge Tri
Round 1
126
01/03
W
TF 15-0
N. Vendura
Cedar Ridge
Cedar Ridge Tri
Round 1
126
12/22
L
F 4-2 1:26
K. Simpson
Parkwood
2023 EB Memorial at Mallard Creek
Varsity Placement Matches
126
12/22
W
DEC 9-4
A. Colon-Perez
Glenn
2023 EB Memorial at Mallard Creek
Varsity Round 7
126
12/22
L
F 0-2 2:31
J. Horn
Indian Land
2023 EB Memorial at Mallard Creek
Varsity Round 6
126
12/21
W
TF 15-0
N. Brian-Hagler
A.L. Brown
2023 EB Memorial at Mallard Creek
Varsity Round 4
126
12/21
W
F 5-0 2:51
C. Spicer
Independence
2023 EB Memorial at Mallard Creek
Varsity Round 2
126
12/20
W
F 10-1 5:36
N. Vo
Panther Creek
PCHS/GHHS/THS Trimeet
Round 1
126
12/20
W
F 0-0
H. Catullo
Green Hope
PCHS/GHHS/THS Trimeet
Round 1
126
12/13
W
F 0-0
G. McClamrock
East Davidson
Trinity Invitational
Quarterfinals
126
12/11
W
F 0-0
J. Tadeo
Randleman
Trinity Invitational
Semifinals
126
12/09
W
F 2-0 1:17
R. Riccardella
Uwharrie Charter Academy
Uwharrie Charter Academy @ Trinity
Round 1
126
11/29
W
F 2-0 0:19
T. Hammond
Bishop McGuinness
Southwest Quad
Round 1
126
11/29
W
F 0-0
N. Perez
Southwestern Randolph
Southwest Quad
Round 1
126
11/28
W
F 2-0 0:26
N. DesRoches
Asheboro
Southwest Quad
Round 1
126
11/22
W
F 10-0 3:46
R. Moulton
Salisbury
West Rowan Thanksgiving Invitational
Placement Matches (8 Man)
126
11/22
W
F 2-0 0:34
G. Garrison
Jimmy C. Draughn
West Rowan Thanksgiving Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
126
11/22
L
DEC 9-5
C. Herbert
Hough
West Rowan Thanksgiving Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
126
11/22
W
F 0-0
C. Peace
East Davidson
Tri @ East Davidson
Round 1
126
11/22
W
DEC 6-0
J. Alcazar
Oak Grove
Tri @ East Davidson
Round 1
132
11/20
W
MD 11-0
S. Rees
Forbush
Falcon duals
Round 1
126
11/19
W
F 0-0
L. Roark
Ashe County
Falcon duals
Round 1
126
11/19
W
F 0-0
M. Vimalarani
Ardrey Kell
Falcon duals
Round 1
126
11/18
W
F 2-0 1:20
T. Hutchinson
Rock Hill
Falcon duals
Round 1
126
11/17
W
F 2-0 1:09
C. Smith
Wheatmore
Wheatmore @ Trinity
Round 1
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/03
L
Replay
F 4-3 3:23
G. Nedziwe
Michigan Pitbulls
Bootleggers Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
06/03
L
Replay
DEC 6-3
J. Smith
East Jackson
Bootleggers Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
02/18
W
Replay
DEC 5-2
F. Teniente
West Caldwell
NCHSAA State Championships
3rd and 5th
2A 113
02/18
W
Replay
DEC 4-0
S. Almond
Mt Pleasant
NCHSAA State Championships
Consi Semis
2A 113
02/18
L
Replay
DEC 5-3 SV
S. Horton
Rutherfordton-Spindale
NCHSAA State Championships
Semifinals
2A 113
02/17
W
Replay
DEC 7-3
F. Teniente
West Caldwell
NCHSAA State Championships
Quarterfinals
2A 113
02/16
W
Replay
TF 16-0 4:38
J. Santiago-Lopez
North Lenoir
NCHSAA State Championships
16 Man Round 1 & 8 man Quarterfinals
2A 113
01/29
W
F 0-0
J. Orellana
West Wilkes
NCHSAA 2A Dual Team Round 1 & 2 at Trinity High School
Round 1
113
01/21
W
MD 9-1
C. Lewis
North East Carolina Prep School
Paul T Mills Memorial Invitational
Placement (12 Man)
113
01/21
W
F 7-0 2:32
J. Santiago-Lopez
North Lenoir
Paul T Mills Memorial Invitational
Semis & WB (12 Man)
113
01/21
W
F 0-0 1:11
M. Carson
Hoggard
Paul T Mills Memorial Invitational
Quarters (12 Man)
113
01/18
W
F 0-0 1:58
C. Hensley
Corbin
Barbourville Mid Week Dual
Round 1
113
01/17
W
F 0-0 2:54
D. Goley
Whitley County
2A Section 5 Duals
Champ. Round 1
113
01/16
W
F 0-0 2:50
C. Hensley
Corbin
2A Section 5 Duals
Champ. Round 1
113
01/16
L
F 0-0 1:11
A. Tucker
Wayne County
2A Section 5 Duals
Champ. Round 1
120
01/15
W
F 0-0
Z. Rogers
McMichael
Sarah Wilkes Invitational
3rd Place Match
113
01/15
W
F 2-0 0:41
C. Benton
Morehead
Sarah Wilkes Invitational
Cons. Semis
113
01/09
W
F 0-0
H. Halsey
R J Reynolds
Quentin Crosby@Dudley
Round 1
113
01/09
W
DEC 7-3
K.
Union Pines
Quentin Crosby@Dudley
Semifinals
113
01/09
L
F 0-0 0:56
K. Bryson
Pisgah
Quentin Crosby@Dudley
1st Place Match
113
01/08
W
F 11-6 4:59
C. Benton
Morehead
Quentin Crosby@Dudley
Quarterfinals
113
12/30
L
F 0-0 3:31
E. Koltz
Wrightstown
2022 Holy Angels Invitational
Cons 6
113
12/30
L
F 0-0
C. Glass
West Forsyth
2022 Holy Angels Invitational
Round of 16
113
12/29
W
TF 17-0 4:47
K. Stephenson
Swain County
2022 Holy Angels Invitational
Round of 32
113
12/29
W
F 5-0 0:58
E. Iqbal
Wheatmore
2022 Holy Angels Invitational
Round of 64
113
11/24
L
DEC 6-4
L. White
North Davidson
West Rowan Thanksgiving Invitational
Placement Matches (8 Man)
113
11/23
W
F 9-0 2:54
A. Rahaim
Hough
West Rowan Thanksgiving Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
113
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
Replay
F 4-1 2:52
A. Saine
West Lincoln
NCHSAA State Championships
16 Cons Rd 3 and 8 Man Cons Rd 1
2A 106
02/18
W
Replay
MD 13-0
B. Gresham
Webb
NCHSAA State Championships
16 Man Cons Quarters
2A 106
02/18
L
Replay
DEC 3-2
K. Shoup
Burns
NCHSAA State Championships
Quarterfinals
2A 106
02/18
W
Replay
DEC 6-5 TB1
C. Duhon
Southwest Onslow
NCHSAA State Championships
16 Man Round 1 & 8 man Quarterfinals
2A 106
01/08
L
DEC 6-2
K. Bryson
Pisgah
2022 Johnson-Stamey Mill Town
Placement Matches (8 Man)
106
01/08
W
F 4-0 3:05
G. Coggins
Smoky Mountain
2022 Johnson-Stamey Mill Town
Cross Bracket (8 Man)
106
01/08
W
F 2-0 1:29
B. Herrera
Franklin
2022 Johnson-Stamey Mill Town
Round 3 (8 Man)
106
01/08
W
DEC 8-1
B. Fairchild
Ashe County
2022 Johnson-Stamey Mill Town
Round 2 (8 Man)
106
01/08
W
F 2-0 1:39
Y. Schuessler
Brevard
2022 Johnson-Stamey Mill Town
Round 1 (8 Man)
106
11/21
L
DEC 10-8 SV
W. chocoj
Eastern Guilford
2021 Wolverine Challenge
Consolation Finals
106
11/21
W
DEC 6-1
V. Contreras
Millbrook
2021 Wolverine Challenge
Consolation SF
106
11/20
L
F 11-0 4:27
C. Hibberd
Middle Creek
2021 Wolverine Challenge
Semifinals
106
11/20
W
F 4-0 0:42
M. Chmura
Hoke County
2021 Wolverine Challenge
Quarterfinals
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024