Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tony Bergin
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Fowlerville
Fowlerville HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
DEC 7-0
K. Laurain
East Lansing HS
Ovid-Elsie Individual Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/27
W
MD 10-0
J. Mankey
Ithaca HS
Ovid-Elsie Individual Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/27
L
MD 12-4
R. Moreno
Clare HS
Ovid-Elsie Individual Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/27
W
DEC 10-8
A. Fenby
Haslett HS
Ovid-Elsie Individual Tournament
Round 1 (16 Man)
132
01/25
W
F 2-0 0:26
G. Burgoyne
Portland HS
@ Olivet/Portland/Eastern
Round 1
132
01/25
W
F 6-0 3:49
C. Morgan
Eastern HS
@ Olivet/Portland/Eastern
Round 1
132
01/24
W
F 2-0 0:49
G. Burgoyne
Portland HS
Double Dual-EAS, FOW, OLV, POR
Finals (2 Team)
132
01/24
W
F 6-0 3:49
C. Morgan
Eastern HS
Double Dual-EAS, FOW, OLV, POR
Finals (2 Team)
132
01/20
L
F 7-0 3:42
M. Taszreak
Grand Ledge HS
The 61st Jim Mooney Williamston Classic
Cons Rd 2
132
01/20
W
MD 8-0
C. Banko
Huron HS - New Boston
The 61st Jim Mooney Williamston Classic
Cons Rd 1
132
01/20
W
NC 0-0
Y. Komi
JW Sexton HS
The 61st Jim Mooney Williamston Classic
Prelims Round 2
132
01/20
L
F 5-0 0:38
J. Vasquez
Grandville HS
The 61st Jim Mooney Williamston Classic
Round 1 (16 Man)
132
01/20
W
TF 16-0 4:17
S. Walters
Shepherd HS
The 61st Jim Mooney Williamston Classic
Prelims Round 1
132
01/18
L
MD 9-1
B. Smith
Mason HS
CAAC Red - Week #5 @ Fowlerville
Round 1
132
01/18
W
F 6-3 4:46
G. Iradukunda
Everett HS
Vs Everett
Round 1
138
01/18
W
F 4-0 3:33
X. Benjamin
St Johns HS
Vs Everett
Round 1
132
01/18
W
F 4-0 3:33
X. Benjamin
St Johns HS
vs St. Johns
Round 1
132
01/11
L
MD 13-2
T.
DeWitt HS
CAAC Red - Week #5 @ Fowlerville
Round 1
132
01/06
L
DEC 9-2
T. Konicczny
Ida
Denny Brighton Invitational
Placement Matches (8 Man)
132
01/06
W
DEC 5-2
J. Sleght-Zelenick
Napoleon
Denny Brighton Invitational
Cross Bracket (8 Man)
132
01/06
W
F 7-0 4:34
B. Fink
Holt
Denny Brighton Invitational
Round 3 (8 Man)
132
01/06
L
F 5-0 1:21
J. Gawlowski
Dakota
Denny Brighton Invitational
Round 2 (8 Man)
132
01/06
L
F 7-2 5:28
D. Sevilla
Bedford
Denny Brighton Invitational
Round 1 (8 Man)
132
12/29
L
DEC 8-5
J. Jackson
Stevenson HS
Livonia Stevenson Duals
Round 1
138
12/29
L
F 5-3 5:59
M. Martin
Tecumseh HS
Livonia Stevenson Duals
Round 1
138
12/29
W
F 4-0 0:27
L. Shrum
North Farmington HS
Livonia Stevenson Duals
Round 1
138
12/21
L
F 5-2 3:51
M. Taszreak
Grand Ledge HS
Fowlerville/@Haslett/Grand Ledge/Waverly
Round 1
132
12/21
W
TF 16-1 4:49
A. Fenby
Haslett HS
Fowlerville/@Haslett/Grand Ledge/Waverly
Round 1
138
12/14
L
F 2-0 1:01
K. Smith-Baldwin
Okemos HS
@Fowlerville/Williamston/Dewitt/Okemos
Round 1
138
12/14
W
DEC 4-3
B. Young
Williamston HS
@Fowlerville/Williamston/Dewitt/Okemos
Round 1
132
12/09
L
F 2-0 1:07
R. Moore
Lake Fenton HS
Deutschland Duals
Round 1 (3 Team)
132
12/09
L
MD 14-6
M. Quintanilla
Mt Morris (EAJ) HS
Deutschland Duals
Round 1 (4 Team)
132
12/09
L
F 2-0 1:15
D. Hobbs
North Branch HS
Deutschland Duals
Round 3 (4 Team)
132
12/09
W
F 2-0 0:55
M. McEvoy
Grosse Pointe South HS
Deutschland Duals
Round 2 (4 Team)
132
12/09
L
F 2-0 0:57
B. Curtis
Frankenmuth HS
Deutschland Duals
Round 3 (3 Team)
132
12/07
W
F 8-3 4:54
A. Murphy
Ionia HS
Ionia Quad
Round 1
132
12/07
W
F 2-0 0:49
J. Bauerle
Lansing Catholic HS
Ionia Quad
Round 1
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/08
L
F 4-1 1:25
B. Jacob-Croley
Mason HS
CAAC Red Quad #3 - JV Matches
Round 1
126
01/28
L
F 2-1 1:53
A. Rodriguez
Lee HS
Ovid-Elsie Individual Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/28
W
F 2-0 0:47
C. Briggs
Saginaw Valley Lutheran HS
Ovid-Elsie Individual Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/28
L
F 10-1 3:39
M. IV
St Charles HS
Ovid-Elsie Individual Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/25
L
F 8-0 5:00
M. Jenkins
Arthur Hill HS
MLS Team Duals
Round 1
132
01/25
W
F 4-0 1:23
L. Machuk
Michigan Lutheran Seminary
MLS Team Duals
Round 1
126
01/25
L
MD 12-4
B. Romero
Heritage HS
MLS Team Duals
Round 1
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024