Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lakin Stange
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Crofton-Bloomfield
Crofton/Bloomfield
Wayne
Wayne Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/30
W
Replay
F 2-0 0:28
C. Cooper
LDNE
Midwest Classic Nationals 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
03/17
L
Replay
F 2-0 0:45
T. Miron
Nebraska
NEUSA State High School Boys/Girls.
Round 7
178
03/17
L
Replay
F 2-0 1:00
W. Moninger
Broken Bow Wrestling Club
NEUSA State High School Boys/Girls.
Round 6
178
03/17
W
Replay
DEC 7-4
S. Daeges
Nebraska
NEUSA State High School Boys/Girls.
Round 5
178
03/17
W
F 9-2 4:33
J. Adams
Nebraska
NEUSA State High School Boys/Girls.
Round 4
178
03/17
L
Replay
F 3-4 4:26
K. Mann
Bennington High School Wrestling
NEUSA State High School Boys/Girls.
Round 3
178
02/03
L
DEC 6-2
T. Sanger
Crofton/Bloomfield
Clarkson-Leigh Invite
Round 6
190
02/02
W
M FOR 0-0
Y. Dominguez
Columbus Lakeview
Clarkson-Leigh Invite
Round 5
190
02/02
W
MD 11-2
L. Hagedorn
Guardian Angels Central Catholic
Clarkson-Leigh Invite
Round 4
190
02/02
W
DEC 8-5
D. Klement
East Butler
Clarkson-Leigh Invite
Round 3
190
02/02
L
F 2-0 0:46
T. Moudry
Bishop Neumann
Clarkson-Leigh Invite
Round 2
190
01/27
L
F 3-2 2:45
C. Carlson
Pierce
Dale Bonge Boys Invite- Boone Central
Round 3
190
01/27
L
F 6-6 3:55
M. Jimenez
ONeill
Dale Bonge Boys Invite- Boone Central
Round 1
190
01/21
L
DEC 3-2
H. Last
Battle Creek
Mid States Conference
Round 5
190
01/20
W
F 4-2 2:48
L. Hagedorn
Guardian Angels Central Catholic
Mid States Conference
Round 4
190
01/20
W
F 7-4 2:17
L. Gubbels
Pierce
Mid States Conference
Round 3
190
01/20
L
MD 8-0
T. Roberts
Boone Central
Mid States Conference
Round 2
190
01/20
W
DEC 2-0
A. Steffen
Crofton/Bloomfield
Mid States Conference
Round 1
190
01/06
W
F 2-0 1:39
N. Coleman
Hartington Cedar Catholic
55th Winside Wrestling Invite
Round 7
190
01/05
W
F 2-5 4:02
G. Hardeman
Lyons Decatur Northeast
55th Winside Wrestling Invite
Round 5
190
01/05
W
F 2-0 1:32
T. Nielsen
Crofton/Bloomfield
55th Winside Wrestling Invite
Round 4
190
01/05
W
F 2-0 2:36
A. Steffen
Crofton/Bloomfield
55th Winside Wrestling Invite
Round 3
190
01/05
L
DEC 4-3
D. Herley
St. Mary`s
55th Winside Wrestling Invite
Round 2
190
01/03
W
F 2-0 1:50
L. DeRoos
Crofton
Wisner-Pilger Holiday JV Invite
Round 5
190
01/02
W
F 11-2 3:59
M. Pillatzki
Logan View
Wisner-Pilger Holiday JV Invite
Round 3
190
01/02
W
F 4-2 1:31
L. Gubbels
Pierce
Wisner-Pilger Holiday JV Invite
Round 2
190
12/03
L
F 6-2 3:35
B. Sanchez
Ralston
O`Neill Invite
Round 4
190
12/02
W
DEC 5-1
A. Steffen
Crofton-Bloomfield
O`Neill Invite
Round 3
190
12/02
L
F 7-1 0:59
C. Thomas
Neligh-Oakdale School
O`Neill Invite
Round 1
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
L
F 2-0 1:00
B. Ostdiek
Beatrice High School
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 4
198
03/19
L
MD 13-4
T. Sanger
Crofton/Bloomfield
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 2
198
02/11
L
F 10-0 3:37
N. Oehler
Mount Michael Benedictine
NSAA Class B District 1
Consi Semis
195
02/11
W
DEC 12-9
J. Strader
Bennington
NSAA Class B District 1
Semis and WB3
195
02/11
L
F 2-0 1:03
S. Rodriguez
---
NSAA Class B District 1
Quarters and WB1
195
01/21
L
DEC 5-0
D. Zlomke
Battle Creek
Mid-States Conference 2023
Semis
195
01/21
W
F 9-7 2:40
N. Coleman
Cedar Catholic
Mid-States Conference 2023
Round 3
195
01/21
L
F 2-0 0:22
S. Rodriguez
O`Neill
Mid-States Conference 2023
Round 2
195
01/21
W
DEC 5-4
C. Nordby
Pierce
Mid-States Conference 2023
Round 1
195
01/14
W
DEC 10-4
E. Line
Columbus Lakeview
Schuyler JV Tounament
Round 5
195 B
01/14
W
F 2-0 0:51
S. Hames
Bennington
Schuyler JV Tounament
Round 3
195 B
01/13
W
F 2-0 0:32
K. Juarez
Schuyler
Schuyler JV Tounament
Round 1 (6 Man)
195 B
12/18
L
DEC 8-2
T. Sanger
Crofton-Bloomfield
Pierce Invite
Round 6
195
12/18
W
DEC 8-4
A. Steffen
Crofton-Bloomfield
Pierce Invite
Round 5
195
12/17
L
F 2-0 1:06
S. Rodriguez
---
Pierce Invite
Round 4
195
12/17
W
DEC 14-7
G. Hansen
---
Pierce Invite
Round 2
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024