Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Darian Schneider
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
F 2-0 0:58
B. Rees
Washington
IHSAA 2A District 12 @ Williamsburg
Placement (12 Man)
175
02/10
W
MD 14-3
M. Bear
South Tama County
IHSAA 2A District 12 @ Williamsburg
Cons. Semis (12 Man)
175
02/10
L
DEC 10-3
C. Moore
Williamsburg
IHSAA 2A District 12 @ Williamsburg
Semis & WB (12 Man)
175
02/10
W
F 2-0 0:40
N. Cremer
Davis County
IHSAA 2A District 12 @ Williamsburg
Quarters (12 Man)
175
02/10
L
NC 0-0
C. Moore
Williamsburg
IHSAA 2A District 12 @ Williamsburg
2nd Place Match (12 Man)
175
01/27
W
Replay
F 2-0 1:52
C. Isham
Clear Creek-Amana
2024 WaMaC Conference Tournament - Boys
Placement Matches (16 Man)
175
01/27
W
Replay
F 5-2 4:31
A. Rose
Marion
2024 WaMaC Conference Tournament - Boys
4th Wrestleback (16 Man)
175
01/27
L
Replay
F 10-1 3:36
B. Yonkovic
West Delaware, Manchester
2024 WaMaC Conference Tournament - Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
01/27
W
Replay
MD 12-3
C. Isham
Clear Creek-Amana
2024 WaMaC Conference Tournament - Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
01/26
L
DEC 7-2
C. Hudepohl
Iowa Valley, Marengo
Vinton/Iowa City Regina/North Tama
Round 1
175
01/26
W
F 2-0 0:30
M. Takacs
Regina, Iowa City
Vinton/Iowa City Regina/North Tama
Round 1
175
01/20
L
MD 14-3
B. Yonkovic
West Delaware, Manchester
CPU Dual Tournament
Round 1
175
01/20
W
F 2-0 1:51
P. Thompson
Center Point-Urbana
CPU Dual Tournament
Round 1
175
01/20
W
F 2-0 0:28
B. Darling
Decorah
CPU Dual Tournament
Round 1
175
01/20
W
F 2-0 1:25
M. Bratten
Oelwein
CPU Dual Tournament
Round 1
175
01/19
W
F 2-0 1:07
M. Mitchell
Benton Community
Vinton-Shellsburg @ Benton Community
Round 1
175
01/17
L
DEC 3-1
B. Bieber
Independence
Independence/Mount Vernon @ Vinton-Shellsburg
Round 1
175
01/17
W
F 5-2 4:48
W. Krob
Mount Vernon
Independence/Mount Vernon @ Vinton-Shellsburg
Round 1
175
01/06
L
Replay
F 7-2 3:44
M. Mitchell
Benton Community
2024 Bobcat Jerry Eckenrod Invitational
Round 5 (3rd, 5th, 7th)
175
01/06
W
Replay
F 2-0 0:41
J. Morrow
Centerville
2024 Bobcat Jerry Eckenrod Invitational
Round 4 (7th CSF, 3/5 SF)
175
01/06
L
Replay
DEC 6-3
B. Bieber
Independence
2024 Bobcat Jerry Eckenrod Invitational
Round 3 (SF, 2nd WB, 3/5 QF)
175
01/06
L
Replay
F 5-14 4:47
D. Wheater
East Marshall/GMG
2024 Bobcat Jerry Eckenrod Invitational
Round 2 (QF & 1st WB)
175
01/05
L
F 15-1 2:50
B. Yonkovic
West Delaware, Manchester
Williamsburg/Vinton @ West Delawarer
Round 1
175
01/05
W
F 2-0 1:36
C. Lacina
Williamsburg
Williamsburg/Vinton @ West Delawarer
Round 1
175
12/22
L
DEC 3-0
J. Buford
Midland
CCA, Keokuk, Midland, Vinton, @Solon
Round 1
175
12/21
W
F 2-0 0:36
A. Harmon
Keokuk
CCA, Keokuk, Midland, Vinton, @Solon
Round 1
175
12/21
L
DEC 7-5
C. Isham
Clear Creek-Amana
CCA, Keokuk, Midland, Vinton, @Solon
Round 1
175
12/15
W
F 2-0 0:35
C. Isham
Clear Creek-Amana
Double Duel ST and Vinton @CCA
Round 1
175
12/15
W
DEC 8-5
M. Bear
South Tama County
Double Duel ST and Vinton @CCA
Round 1
175
12/08
L
DEC 6-3
J. Ringler
Grinnell
Grinnell @ Vinton-Shellsburg
Round 1
175
12/01
L
F 4-0 2:28
B. Ruzicka
Union, LaPorte City
Union/AP-GC/Vinton/North Tama
Round 1
175
12/01
W
F 2-0 0:44
K. Freed
AP-GC
Union/AP-GC/Vinton/North Tama
Round 1
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
W
F 4-2 3:53
C. Kerns
Iowa City, Liberty
Ed Hadenfeldt Wrestling Invitational
7th
170
01/14
W
F 2-2 1:46
J. Kaalberg
West Branch
Ed Hadenfeldt Wrestling Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
170
01/14
W
F 2-0 1:15
K. Jensen
Solon
Ed Hadenfeldt Wrestling Invitational
2nd WB
170
01/14
L
F 6-2 4:34
C. Kerns
Iowa City, Liberty
Ed Hadenfeldt Wrestling Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
170
12/09
L
F 2-0 1:30
G. Gillihan
West Delaware, Manchester
CPU/ Vinton Shellsburg
Round 1
170
12/09
L
F 5-6 3:43
W. Gerhold
Center Point-Urbana
CPU/ Vinton Shellsburg
Round 1
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024