Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Montgomery Kephart
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Gordon Lee
Unattached
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 0-0 2:33
P. McKemie
Wesleyan
GHSA State Championships
Cons Semi (24 Man)
1A-170
02/10
L
F 6-1 1:19
D. Bertrand
Mt. Pisgah Christian School
GHSA State Championships
Semi & 3rd WB (24 Man)
1A-170
02/09
W
DEC 6-2
E. Ramos
St Anne Pacelli Catholic School
GHSA State Championships
Quarters & 2nd WB (24 Man)
1A-170
02/09
W
F 3-2 3:03
N. Buchanan
Mt Zion, Carroll
GHSA State Championships
Round 2 Champ Round of 16
1A-170
02/06
W
DEC 8-6
L. Farrar
Trion
GHSA Class 1A Area 7
1st and 3rd
170
12/30
W
F 4-1 3:20
C. Cline
Callaway
Jacket Invitational Day 2
Placement (10 Man)
170
12/30
W
F 9-4 5:43
S. Edwards
Rockmart
Jacket Invitational Day 2
Semis & WB (10 Man)
170
12/30
L
F 2-0 4:27
C. Horsley
Central (Carroll)
Jacket Invitational Day 2
Semis & WB (10 Man)
170
12/30
W
F 2-0 0:51
C. Wood
Troup
Jacket Invitational Day 2
Quarters (10 Man)
170
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
W
FOR 0-0
S. Griffith-Tesch
Mt. Paran Christian
GHSA Class 1A Section B
Placement (16 Man)
152
02/08
L
F 0-0 2:15
P. McKemie
Wesleyan
GHSA Class 1A Section B
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/07
W
DEC 12-9
B. Knowlton
Chattahoochee County
GHSA Class 1A Section B
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/07
L
F 0-0 1:37
Z. Norry
Weber School
GHSA Class 1A Section B
Round 1 (16 Man)
152
02/01
W
F 7-0 3:27
B. KONCHAK
North Cobb Christian
Class A Area 4 Traditional
Placement Matches (8 Man)
152
02/01
W
F 2-0 0:50
J. ACORD
Mt. Zion, Carroll
Class A Area 4 Traditional
2nd Wrestleback (8 Man)
152
02/01
L
F 2-0 1:03
L. Maddux
---
Class A Area 4 Traditional
Semis & 1st WB (8 Man)
152
02/01
W
F 11-2 2:38
Z. HERBST
The Walker School
Class A Area 4 Traditional
Quarterfinals (8 Man)
152
01/04
L
F 7-2 4:42
S. Parker
Ringgold high school
Murray County Invitational
Consi-Semis
152 lbs
01/04
W
DEC 4-0
F. Fabela
Dalton high school
Murray County Invitational
Consi of 4
152 lbs
01/04
W
F 11-0 2:27
D. Dong
Calhoun High School, Georgia
Murray County Invitational
Consi of 8 #2
152 lbs
01/04
L
DEC 10-6
K. Williams
Kell HS
Murray County Invitational
Quarter-Finals
152 lbs
01/04
W
F 2-0 0:51
B. Langham
North Murray
Murray County Invitational
Round of 16
152 lbs
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 5-1
H. Brown
Gilmer Bobcat Wrestling
2019 Georgia Freshman State [GA-USAW]
Consi of 8 #2
138 lbs
02/24
L
F 4-0 2:34
J. Paradice
The Storm Wrestling Center
2019 Georgia Freshman State [GA-USAW]
Quarter-Finals
138 lbs
02/09
L
F 0-0
N. Nugent
St. Anne-Pacelli
GHSA Class 1A Section B
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/09
L
F 4-0
C. Hall
Commerce
GHSA Class 1A Section B
Round 1 (16 Man)
138
02/02
W
F 11-1 5:12
K. Brooks
Mt. Paran
2019 GHSA CLASS A - AREA 4 Traditional
Placement Matches (8 Man)
138
02/02
L
F 8-0 3:00
C. Pace
Trion
2019 GHSA CLASS A - AREA 4 Traditional
2nd Wrestleback (8 Man)
138
02/02
W
F 3-0 2:54
A. Zuluaga
Walker School
2019 GHSA CLASS A - AREA 4 Traditional
Semis & 1st WB (8 Man)
138
02/02
L
F 2-5 4:46
B. Mabry
MOUNT ZION
2019 GHSA CLASS A - AREA 4 Traditional
Quarterfinals (8 Man)
138
12/28
L
MD 12-4
D. MITCHELL
Huntsville
Battlefield Duals 2018
Championship Rounds
154
12/28
W
DEC 8-5
K. Mills
Sparkman
Battlefield Duals 2018
Championship Rounds
154
10/07
L
F 2:52
N. Green
---
Alexander Pre Season [GA]-USAW
RR Rnd 3
145-B lbs
10/07
L
MD 17-4
J. Piccirilli
Level Up Wrestling Center
Alexander Pre Season [GA]-USAW
RR Rnd 2
145-B lbs
10/07
L
F 1:19
D. Kurashima
Hiram High School Wrestling
Alexander Pre Season [GA]-USAW
RR Rnd 1
145-B lbs
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024