Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jacob Stockard
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
LIBERTYNORTH
Liberty North
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
Replay
F 5-3 3:18
N. Bova
Troy Buchanan
MSHSAA Boys State Championships
1st WB (16 Man)
215 Class 4
02/25
L
Replay
DEC 2-1
T. Beyatte
Jackson
MSHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
215 Class 4
02/02
W
DEC 8-1
A. Gutierrez
Lee`s Summit
Liberty North @ Lee`s Summit
Round 1
215
01/25
W
F 2-0 1:06
B. Nolan
Blue Springs South
Liberty North @ Blue Springs South
Round 1
215
01/22
L
DEC 1-0
B. Carey
NIXA
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 10 1st, 3rd Place
215
01/21
W
FOR 0-0
G. Gallman
FORT OSAGE
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 8 Champ Bracket Conso Semi, Conso Semi
215
01/21
W
F 8-0 2:10
K. Curtis
op-st.thomas aquinas-jv
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 7 Champ Semi & 1st Rd WB, Conso Quarters
215
01/21
L
DEC 5-0
J. Hanes
PLEASANT HILL
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 6 Championship Bracket Quarters
215
01/21
L
DEC 6-4
J. Stoffel
STALEY
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 5 (24 Man)
215
01/21
W
F 4-1 1:58
N. Hardin
SECKMAN
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 4 (24 Man)
215
01/21
W
MD 16-3
A. Carver
RAY-PEC
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 2 (24 Man)
215
01/20
W
DEC 14-7
D. Jiminez
PARK HILL
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 1 (24 Man)
215
01/19
L
F 6-2 3:28
J. Stoffel
Staley
Staley @ Liberty North
Round 1
215
01/15
L
F 10-3 4:00
G. Gallman
Fort Osage
GKC Invitational - Boys
Placement (32 Man)
215
01/14
W
DEC 6-3
M. Parker
Park Hill South
GKC Invitational - Boys
Semis & WB (32 Man)
215
01/14
W
TF 18-3 4:17
D. Kisato
Staley
GKC Invitational - Boys
Quarters & WB (32 Man)
215
01/14
W
MD 13-1
J. Bolas
William Chrisman
GKC Invitational - Boys
Round 2 Champ (32 Man)
215
01/12
W
F 15-3 4:40
A. Seaboldt
Lee`s Summit West
Lee`s Summit West @ Liberty North
Round 1
215
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
Replay
DEC 5-1
L. Oitker
Park Hill South
MSHSAA Boys State Championships
3rd & 5th (16 Man)
220 Class 4
02/19
W
Replay
F 2-2 2:54
G. Gallman
Fort Osage
MSHSAA Boys State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
220 Class 4
02/19
L
Replay
MD 9-1
E. Venable
Oakville
MSHSAA Boys State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
220 Class 4
02/18
W
Replay
F 3-0 3:37
D. Howell
Poplar Bluff
MSHSAA Boys State Championships
Quarters (16 Man)
220 Class 4
02/18
W
Replay
MD 14-5
C. Heisz
Lebanon
MSHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
220 Class 4
02/12
L
MD 15-5
G. Gallman
Fort Osage
MSHSAA Class 4 District 4
Placement
220
02/12
W
DEC 7-3
G. Barker
Grain Valley
MSHSAA Class 4 District 4
Cons. Semis
220
02/12
L
F 19-5 5:26
L. Oitker
Park Hill South
MSHSAA Class 4 District 4
Semifinals
220
02/12
W
F 3-3 5:51
G. Gallman
Fort Osage
MSHSAA Class 4 District 4
Quarterfinals
220
02/12
W
F 2-0 0:53
V. Lewis
North Kansas City
MSHSAA Class 4 District 4
Round 1 (16 Man)
220
02/07
L
F 4-2 3:29
D. Howlett
---
Blue Springs @ Liberty North
Round 1
220
01/15
L
FOR 0-0
C. Price
Liberty North
GKC Suburban Conference Invitational
Placement Matches (8 Man)
220
01/15
W
F 10-7 4:56
C. Pikulski
Lee`s Summit
GKC Suburban Conference Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
220
01/15
L
F 12-3 4:51
H. Natali
Lees Summit North
GKC Suburban Conference Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
220
01/15
W
F 5-0 2:58
W. Spring
Belton
GKC Suburban Conference Invitational
Quarterfinals (8 Man)
220
01/08
W
F 2-0 0:59
L. Hornburg
Westminster Christian Academy
Capital City Duals
Round 2 (10 Team)
220
01/08
W
F 2-0 0:44
A. Carver
Raymore-Peculiar
Capital City Duals
Placement
220
01/08
L
F 2-0 0:52
H. Jr.
Capital City
Capital City Duals
Round 5 (10 Team)
220
01/08
W
F 0-0 3:07
B. Garrett
Moberly
Capital City Duals
Round 1 (10 Team)
220
12/18
W
FOR 0-0
D. Rogers
Lindbergh
Lees Summit Holiday Tournament
3rd Place Matches
220
12/18
L
F 0-0 2:28
L. Oitker
Park Hill South
Lees Summit Holiday Tournament
Main Gym Semifinals
220
12/18
W
F 2-0 0:41
J. Moffett
Ft. Zumwalt South
Lees Summit Holiday Tournament
Main Gym Quarterfinals
220
12/18
L
MD 13-5
D. Rogers
Lindbergh
Lees Summit Holiday Tournament
Pool Round 4
220
12/17
W
F 3-0 3:45
C. Pikulski
Lee`s Summit High School
Lees Summit Holiday Tournament
Pool Round 1
220
12/17
W
F 4-2 4:34
J. Edmonsond
Raymore-Peculiar
Liberty North @ Ray-Pec
Champ. Round 1
220
12/11
W
F 3-2 1:19
C. Price
Liberty North - 2
LSN Invitational
Sat Placement
220
12/11
L
F 7-0 2:00
G. Cornett
---
LSN Invitational
Sat Semi
220
12/11
W
F 5-0 1:40
J. Gantt
Oak Park
LSN Invitational
Saturday - Round 5
220
12/11
L
DEC 10-4
H. Natali
Lees Summit North
LSN Invitational
Saturday - Round 4
220
12/11
W
F 6-0 2:51
J. Edmonsond
Raymore-Peculiar - 2
LSN Invitational
Friday - Round 2
220
12/11
W
F 11-0 2:53
M. Weber
Oak Grove
LSN Invitational
Friday - Round 1
220
12/04
W
F 4-1 1:00
K. Buckley
Winnetonka
Grain Valley Invite 2021
Round 7
220
12/04
L
DEC 7-6
D. Lewis
Van Horn (Independence)
Grain Valley Invite 2021
Round 5
220
12/04
W
F 4-1 1:43
G. Barker
Grain Valley
Grain Valley Invite 2021
Round 4
220
12/04
W
F 2-0 0:50
A. Cruz
---
Grain Valley Invite 2021
Round 1
220
12/02
L
F 5-1 3:04
L. Oitker
Park Hill South
Park Hill South @ Liberty North
Round 1
220
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
L
F 1-0 5:41
Z. Olson
Kearney
2021 Suburban Conference Invite- Boys
Placement (16 Man)
220
01/16
L
F 10-2 1:21
T. Lapour
Blue Springs South
2021 Suburban Conference Invite- Boys
Semis & WB (16 Man)
220
01/16
W
F 9-0 4:46
K. Guerra
Raytown South
2021 Suburban Conference Invite- Boys
Quarters & WB (16 Man)
220
01/16
W
DEC 7-4
D. Howlett
Blue Springs
2021 Suburban Conference Invite- Boys
Champ Round 1 (16 Man)
220
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024